Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Sistem zamrzava - UPOMOOOOCCCC!!!
STRANA 1 OD 1
Simets Sistem zamrzava - UPOMOOOOCCCC!!! 23.03.2005. 18:14 T451

status: user
broj poruka: 133
Zdravo,
Imam problem i zanima me da li mozda imate savet za mene.
Imam sledecu konfiguraciju:
AMD Sempron 2400+, ABIT NF7 V2.0 sa uredno flashovanim BIOSom. Imam dva DIMM modula, jedan 128MB DDR
333Mhz (VData) i 256MB DDR 400Mhz (Elixir). Graficka je GeForce 4 MX 440 64 MB.
Problem je sledeci:
Cesto mi se desava da mi komp jednostavno "zamrzne". Ni kursor ne moze da se pomeri. Jedino dugme
reset pomaze. Desava se i da se monitor jednostavno ugasi, kao da je komp otisao u stand by, i to
usred rada ili iz cista mira. Desava se i da ne mogu da ga probudim iz stand by moda. Ovo mi se nije
desavalo samo iz windowsa vec i iz programa sa boot diskova (Dosovih). Samo reset pomaze. Napominjem
da se to ne desava pri punom opterecenju procesora vec bez nekog pravila. Inace, prosecno, temperatura
procesora mi se krece oko 50 stepeni pri srednjem opterecenju.
Imate li mozda makar ideju sta bi moglo da ne valja. Plocu i procesor sam kupio pre mozda mesec dana. Memorija ili procesor? Temperatura?
Procesor je u BOX varijanti.
Pokusao sam da ostavim samo modul na DDR 400MHZ opet isto. Mada, sistem deluje najstabilnije kada koristim samo modul od 256MB na 400Mhz, ali kada spustim memoriju na 333Mhz!!!
Unapred zahvalan i ocajan
Milan

Sto me boli glaaaavaaaa...

Sto me boli glaaaavaaaa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 Hard disk 23.03.2005. 20:24 #1142

status: user
broj poruka: 19
ja tipujem na hard,ako jos cujes neke cudne zvizduke izkuciste to je to,ili ako skljocne nesto par puta kada racunar treba da se ugasi riknjava hard.A mozda je i nesto drugo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horB Virus? 23.03.2005. 20:57 #1143

status: user
broj poruka: 9


Licno sam mishljenja da ovakvim stvarima je najceshci uzrok 50% memorija, 25% graficka, 15% maticna ploca, 5% hard, 5% ostalo.
Za pocetak bi ti predlozio da scanirash svoj sistem sa nekim dobrim antivirusom npr: Norton2005, jer i to moze biti jedan od uzroka.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Virus? 24.03.2005. 00:29 #1147

status: user
broj poruka: 133
Ma, formatirao sam hard kada mi se to desavalo, tako da verovatno nije virus (?)

Sto me boli glaaaavaaaa...

::
::
:: Licno sam mishljenja da ovakvim stvarima je najceshci uzrok 50% memorija, 25% graficka, 15% maticna ploca, 5% hard, 5% ostalo
:: Za pocetak bi ti predlozio da scanirash svoj sistem sa nekim dobrim antivirusom npr: Norton2005, jer i to moze biti jedan od uzroka
:: Pozdrav
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Memorija 24.03.2005. 01:50 #1154

status: user
broj poruka: 1191
Najcesce se desava da je nesto sa memorijom u pitanju,dovoljno zna da bude prasina,nepravilno stavljena u slot.A uvek postoji mogucnost da ti nevalja Windows(ali ziveo nam BIli Gej :))!
Odnesi masinu neki prijateljski servis gde te nece odrati.Mada probaj sa Windowsom pre svega,on uvek pravi sranja.
Pozdrav.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX memo 24.03.2005. 02:05 #1155

status: user
broj poruka: 55
Mala sugestija. Otvori kantu i izvadi ovu manju memoriju iz slota i probaj da vidis dal ce tada da ti zamrzava,trebali su da ti kazu da se neke memorije ne trpe i da su u konfliktu,a moze da bude i windows,ali probaj prvo sa memorijom,pa ako i tad ostane isto,update-uj bios,pa ako i tad nece onda przi windows,ako opet nece servis ti ne gine.
Srecno

Strpljenje je majka!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Nije naucno, ali je isprobano 24.03.2005. 09:57 #1161

status: user
broj poruka: 453
Imao sam slicne probleme sa jednom kantom koja josuvek stoji u mojoj sobi i koju sam vec hteo da bacim. Nisam uspeo da tacno utvrdim u cemu je stvar, ali evo sta je mnoogo pomoglo: otvori kuciste, povadi sve kartice i dobro ga usisaj (obrati posebnu paznji na slotove i druga nezgodna mesta), ili ako mozes jos bolje je da prebacis usisivac na izduvavanje. (samo to uradi ispred ulaznih vrata, inace ce te bilo koje zensko s kojim zivis ubiti na mestu) Posle sve lepo vrati. Sistem mi se smrzavao na nekoliko minuta, nisam ponekad uspevao ni da ga podignem, sad mi ne stvara probleme. (Doduse radio sam ovo dva puta, i prvi put je pomoglo, ali se posle nekoliko meseci problem bio vratio) Ne znam dal se prasina nakupila u nekom PCI slotu ili je neka kartica bila lose utaknuta ili sta vec, ali sta god da je bilo ovo je pomoglo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic O/C 24.03.2005. 12:28 #1163

status: user
broj poruka: 47
Ajde da pocnemo sa ovim pitanjem, mozda odatle ide problem? Jel si overklokovao malo masinu? Mozda, ako si digao FSB na 200, imas problema sa ovom sporijom memorijom. Mislim memorija ti je bas malo glupavo uparena, em razliciti kapaciteti modula (mada nije toliko bitno) em rade na razlicitim brzinama. Probaj da vratis sve da default pa da vidis da li ces imati problema. Ta blokiranja najvise sumnje bacaju na memoriju kao problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: O/C 24.03.2005. 15:02 #1165

status: user
broj poruka: 133

Sto me boli glaaaavaaaa...

:: Ajde da pocnemo sa ovim pitanjem, mozda odatle ide problem? Jel si overklokovao malo masinu? Mozda, ako si digao FSB na 200, imas problema sa ovom sporijom memorijom. Mislim memorija ti je bas malo glupavo uparena, em razliciti kapaciteti modula (mada nije toliko bitno) em rade na razlicitim brzinama. Probaj da vratis sve da default pa da vidis da li ces imati problema. Ta blokiranja najvise sumnje bacaju na memoriju kao problem.
::
::
::

Izvadio sam manji modul ja davno, a i vratio sam sve ostalo na normalu ali problem ostaje. Cak sam i smanjivao memoriju na 333 a i podizao joj tajminge. Opet nista. Bio sam kod lika u servisu firme monitor i pricao s njim (oko pola sata :). On rece da memorija ne pokazuje takve znake, vec cesce restartuje sistem. Posto sam mu rekao da na igrama teram temperaturu i do 60 stepeni, on kaze da su najverovatnije dve mogucnosti:
1. Procesor se pregrejava - za Sempron je to mnogo.
2. Lose napajanje - iskreno mislim da to i jeste
Rece mi da bi za moju plocu trebalo da uzmem npr Chieftech 380W ili slicno.
Sta vi mislite o ovome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: O/C 24.03.2005. 15:03 #1166

status: user
broj poruka: 133

Sto me boli glaaaavaaaa...

:: Ajde da pocnemo sa ovim pitanjem, mozda odatle ide problem? Jel si overklokovao malo masinu? Mozda, ako si digao FSB na 200, imas problema sa ovom sporijom memorijom. Mislim memorija ti je bas malo glupavo uparena, em razliciti kapaciteti modula (mada nije toliko bitno) em rade na razlicitim brzinama. Probaj da vratis sve da default pa da vidis da li ces imati problema. Ta blokiranja najvise sumnje bacaju na memoriju kao problem.
::
::
::

Izvadio sam manji modul ja davno, a i vratio sam sve ostalo na normalu ali problem ostaje. Cak sam i smanjivao memoriju na 333 a i podizao joj tajminge. Opet nista. Bio sam kod lika u servisu firme monitor i pricao s njim (oko pola sata :). On rece da memorija ne pokazuje takve znake, vec cesce restartuje sistem. Posto sam mu rekao da na igrama teram temperaturu i do 60 stepeni, on kaze da su najverovatnije dve mogucnosti:
1. Procesor se pregrejava - za Sempron je to mnogo.
2. Lose napajanje - iskreno mislim da to i jeste
Rece mi da bi za moju plocu trebalo da uzmem npr Chieftech 380W ili slicno.
Sta vi mislite o ovome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets ??? 24.03.2005. 15:07 #1167

status: user
broj poruka: 133
Ah da, jel zna iko gde mogu da nadjem SREBRNU SILIKONSKU PASTU?
Rekli su mi da je jedino ona bolja od zvake na kuleru.
Sto me boli glaaaavaaaa...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: ??? 24.03.2005. 17:39 #1169

status: user
broj poruka: 47
:: Ah da, jel zna iko gde mogu da nadjem SREBRNU SILIKONSKU PASTU
:: Rekli su mi da je jedino ona bolja od zvake na kuleru
:: Sto me boli glaaaavaaaa..
::

Vidi u Imtelu, oni znaju da imaju svasta. A sto se tice napajanje, ne moras bas chiefteca da uzimas (ako imas pare, uzmi) ali gledaj da bar ne bude neko noname kung-fu. A za semprona (pa i druge procesore) je 60 stepeni malo mnogo, mada je pitanje i da li ti senzori na ploci malo lazu. Uglavnom neki speeze ili spire bi trebao bez problema da ga hladi (barem kod mene radi bez problema)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Re: ??? 24.03.2005. 19:45 #1170

status: user
broj poruka: 133
Ma, ja kad pitam ljude jel prodaju kulere za Sempron oni vrte glavom, tipa "ovaj je lud". By the way sta znaci noname kung-fu napajanje? Koje bi mi preporucili napajanje sa cenom od oko recimo 2000din. I koji kuler od tih speeze i spire?

Sto me boli glaaaavaaaa...


::
:: Vidi u Imtelu, oni znaju da imaju svasta. A sto se tice napajanje, ne moras bas chiefteca da uzimas (ako imas pare, uzmi) ali gledaj da bar ne bude neko noname kung-fu. A za semprona (pa i druge procesore) je 60 stepeni malo mnogo, mada je pitanje i da li ti senzori na ploci malo lazu. Uglavnom neki speeze ili spire bi trebao bez problema da ga hladi (barem kod mene radi bez problema)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX HAHA 25.03.2005. 00:57 #1179

status: user
broj poruka: 55
Sempron, taj koji ti imas 2400+,je i u mojoj masini,temperatura mi je ladno u zimskim danima bila na 65-70 stepeni,pri max opterecenju,mogu da mislim sta ce biti kad dodje leto,ali nije to maksimum,po specifikaciji AMD-a on moze da izdrzi do 90 stepeni,i tu je i blokada i gasenje.
A sto se tice napajanja,potrazi neko kristalno,u principu sto je napajanje teze,mislim po kilazi,to je bolje,a to noname kung-fu ili made in vietnam napajanje ti je u vise od 90% masina kod nas jer se kod nas podrazumeva da kad kupis kantu onda mora da imas i napajanje,e onda ti oni stave najjeftinije koje ima na trzistu,i ako se desi neki kvar na napajanju,mogu lako da prodavci izvuku kicmu,strujni udar,losa instalacija u kuci,zgradi itd.
Poz..


Strpljenje je majka!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: HAHA 25.03.2005. 10:35 #1185

status: user
broj poruka: 133
Nemam neku veliku kintu, pa u skladu sa tim moram uzeti i napajanje. Video sam neko napajanje koje se zove ANS i pise da je 400W. Kosta 1500din. Interesuje me vase misljenje. Takodje sam mislio da uzmem neki spire npr. Cooler Master. Cene su valjda 500-1000din. Sa silikonskom srebrnom pastom (350din) izadje mu dobra cifra. Sta mislite, da li bi mi ovako nesto pomoglo?

P.S. Jel bolje otvoriti kuciste + izvaditi napajanje napolje ili ugraditi fan za kuciste?

Sto me boli glaaaavaaaa...

:: Sempron, taj koji ti imas 2400+,je i u mojoj masini,temperatura mi je ladno u zimskim danima bila na 65-70 stepeni,pri max opterecenju,mogu da mislim sta ce biti kad dodje leto,ali nije to maksimum,po specifikaciji AMD-a on moze da izdrzi do 90 stepeni,i tu je i blokada i gasenje
:: A sto se tice napajanja,potrazi neko kristalno,u principu sto je napajanje teze,mislim po kilazi,to je bolje,a to noname kung-fu ili made in vietnam napajanje ti je u vise od 90% masina kod nas jer se kod nas podrazumeva da kad kupis kantu onda mora da imas i napajanje,e onda ti oni stave najjeftinije koje ima na trzistu,i ako se desi neki kvar na napajanju,mogu lako da prodavci izvuku kicmu,strujni udar,losa instalacija u kuci,zgradi itd
:: Poz.
::
::
:: Strpljenje je majka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 Re: HAHA 19.04.2005. 21:46 #1368

status: user
broj poruka: 95

tko leti, vrijedi!

:: Sempron, taj koji ti imas 2400+,je i u mojoj masini,temperatura mi je ladno u zimskim danima bila na 65-70 stepeni,pri max opterecenju,mogu da mislim sta ce biti kad dodje leto,ali nije to maksimum,po specifikaciji AMD-a on moze da izdrzi do 90 stepeni,i tu je i blokada i gasenje
:: A sto se tice napajanja,potrazi neko kristalno,u principu sto je napajanje teze,mislim po kilazi,to je bolje,a to noname kung-fu ili made in vietnam napajanje ti je u vise od 90% masina kod nas jer se kod nas podrazumeva da kad kupis kantu onda mora da imas i napajanje,e onda ti oni stave najjeftinije koje ima na trzistu,i ako se desi neki kvar na napajanju,mogu lako da prodavci izvuku kicmu,strujni udar,losa instalacija u kuci,zgradi itd
:: Poz.
::
::
:: Strpljenje je majka
::
::
BACI TO KUNG - FU NAPAJANJE I OTVORI SE ZA CHIEFTEC!
ANS I JNC TO SU GOOOOVNA DVA....LJUBILI SE GRLILI....

sad malo da budem ozbiljan. meni je jnc pravio iste probleme...pa je na kraju prestao i modem da radi...na kraju je ucutao skroz...
i to sve pod garancijom! oni ga uzmu, cackaju i leme - budze napajanje pa mi kao vrate i kazu da mu nije bilo nista!!!!!!
ja kao budala (posle sam ga otvorio i video sta su papci papkali)
odem kupim drugo i svane mi dan!
chieftec je resenje....sve ostalo je shitara.
inace da pohvalim firmu - to je firma TERAKOM ili tako nesto koja me je pravila budalom jedno 4 puta do isteka garancije!
BEDNI MISEVI!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grbicaleks kupi bolji cooler 26.10.2005. 22:36 #2740

status: user
broj poruka: 4
Spakujes se spremis 1700.00 odes u desk i kupis COOLERMASTER JET 7 i uz njega dibijes sve.Meni je to pomoglo da smanjim temperaturu na dobro klokovanom sempronu 2800+ i pod najvecim opterecenjem je radio na 40-43 stepena.A inace slican problem sam imao sa restartovanjima dok nisam nasao na amd-ovom sajtu da se moj procesor i ploca ne slazu nikako tj.nekako.I najdobronamerniji savet koji sam i ja poslusao predji na intela i nemas vise problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs