Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Antivirusi i problemi sa bankama
STRANA 1 OD 1
operator Antivirusi i problemi sa bankama 07.04.2012. 23:58 T45123

status: user
broj poruka: 4227
http://www.informacija.rs/Clanci/Siva-ekonomija-laznih-antivirusa.html

Istrazivanje je staro oko godinu dana, ali vjerno prikazuje stanje na trzistu.
Da ne kazem kako ima banaka kod nas, koje su uzele samo skinovan Kaspersky, pa govore o ultra-mega-giga zastiti njihovog sistema, a da ne govorima, kao odredjeni servisi kod nas nemaju ni hw firewall i Pugacovu petlju za zezanje potencijalnih softverasa sa back door napadima na accounte korisnika.
Koliko je problem prisutan, govori i to da je jedna nasa banka uzela Avast, kao zastitu.
Necu da imenujem, ali zastita njihovog sistenma je nemoguca. Prijavljeno je vec strucnim licima da je potencijalna opasnost za klijente prisutna, a odgovor je bio citiram:
| Sta te boli qurac koju mi zastitu imamo i kako stitimo korisnike, nego lepo uradi backup servera( koji nema ni enkripciju podataka), niti safe position server sa 4-rostrukim backupom dnevnih podataka.
Osecao sam da sam odgovoran, pa sam prijavio centralnoj banci, na sta sam dobio prijetnju po zivot, ako prijavim slucaj.
Znaci, ovi u centralnoj to znaju, serviseri upoznati, a neko cerupa nase gradjane, a da se niko ne buni.
Lepo bogami, kakav kriminalni soj nam je u centralnoj, sta onda da ocekujemo od drugih institucija.
Da ne kazem, kako im iz centralne prate korenspodenciju o racunima, ali niko nece da me saslusa, jer ima |strucnijih| nego sto sam ja.
Ili ima puno retarda ili je kod nas bankarstvo otislo u 3 pm!
Na svu srecu, ima 3 servisera koja citaju postove na PC berzi, pa ce vidjeti ovaj post, pa se nadam da ce da se postide svojih izjava od juce i da ce pomoci banci u kojoj rade da ne ostane i bez klijenata, a oni bez posla, radi svoje umisljenosti.
Ako moze samo poredjenje drugih, koji imaju posla sa zastitom u bankama, kakvo je stanje sa antivirusnim zastitama i sta preporucuju, da ne bibilo da sam to ja rekao.
Od formalnog obrazovanja plaćaćeš račune. Od samoobrazovanja ćeš se obogatiti, ali ne u Srbiji. :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Svaka banka... 08.04.2012. 01:33 #411178

status: user
broj poruka: 4515
ima makar Cisco ASA HW FW :D

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.04.2012. 08:37 #411187

status: user
broj poruka: 4227
@markopvict

Kad bi znao, ono sto ja znam o poslovanju banaka, ne bi to rekao. Velika vecina ne koristi Cisco opremu, nazalost.
Od formalnog obrazovanja plaćaćeš račune. Od samoobrazovanja ćeš se obogatiti, ali ne u Srbiji. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 08.04.2012. 10:04 #411197

status: user
broj poruka: 18941
poslovni klijenti (sto banke, sto druge vece poslovne institucije) nisu se zalili na:

- Norton
- Sophos
- McAfee

Ali ja ne preferiram ni jedan od ovih, sve se svodi na to ko daje najbolju ponudu za manje para.

U RTS-u imaju godinama iskljucivo Kaspersky koji inace pored vrhunskog av-a ima i mnogo korisne alatke za administraciju i veoma efikasno ciscenje.

sa NOD32 AV-om nisam se jos sretao u poslovnim prostorima.


:: @markopvic
::
:: Kad bi znao, ono sto ja znam o poslovanju banaka, ne bi to rekao. Velika vecina ne koristi Cisco opremu, nazalost
:: Od formalnog obrazovanja plaćaćeš račune. Od samoobrazovanja ćeš se obogatiti, ali ne u Srbiji. :D
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Buraz... 08.04.2012. 15:46 #411236

status: user
broj poruka: 989
...slepima namigivati a gluvima šaputati je vazda bilo i biće gubljenje vremena, energije, živaca, novca etc. - pusti sveznajuću stoku da se valja u sopstvenim goMnima - jedino je tada srećna!!! i baci fokus na 3-5% ostatka sveta jer treba imati još dece, buraz... i žena, normalno... - NE onima koji kažu NE!!!


i5-2500K | Z68 Pro3 G3 | RJaws-X | m4+F3 | AX750 | 600T | U2311H | G15+G9 | ATP3

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 10.04.2012. 02:53 #411564

status: user
broj poruka: 829

ok, sad sam dobio napad paranoje, koristim avast i meni radi sasavim pristojno, moze li obrazlozenje zasto ga smatras losim antivirusom?

asus p5k, e4400@3GHz, 212+, geil ultra 6gb, hd 6950 2gb, ga 9600gt oc silent
patriot pyro 60gb, wd3200aaks, wd5000aaks, wd6400aaks, f2 hd154ui, ss st85f-p


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 10.04.2012. 08:45 #411574

status: user
broj poruka: 18941
pa nije on los, to je malo ugrubo receno, ako si zadovoljan ne brigaj, samo je bitno da se update-uje i to je sve. Inace, ja sam vise za ESET, kao i vecina.


::
:: ok, sad sam dobio napad paranoje, koristim avast i meni radi sasavim pristojno, moze li obrazlozenje zasto ga smatras losim antivirusom
::
:: asus p5k, e4400@3GHz, 212+, geil ultra 6gb, hd 6950 2gb, ga 9600gt oc silen
:: patriot pyro 60gb, wd3200aaks, wd5000aaks, wd6400aaks, f2 hd154ui, ss st85f-p
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs