Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
koji DivX konvertor???
STRANA 1 OD 1
ludi koji DivX konvertor??? 26.05.2007. 21:43 T4516

status: user
broj poruka: 568
Stvar je sledeca: Stalno konvertujem Snimke sa TV kartice u DivX pa...
Pre sam koristio ACE Mega Codec Pack u kombinaciji sa Dr.DivX 1.06 oni su koristili isti codec, 5.21. je u pitanju, i nisu se `tukli`
LM sada sam presao na K-Lite (naterala me koalizija ACE-a sa nekim servisima iz SP2) koji ima DivX codec 6.xx pa ne znam dal ce se sloziti da Doktorom koji uz sebe instalira 5.21.
I jos jedno: kako ocenjujete Gordian Knot?

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ma ok... 26.05.2007. 21:59 #20251

status: user
broj poruka: 6643
Prvo da ispljujem kodek pakete - po meni je to put u propast, koji vodi od nekompatibilnosti kodeka, pa programa, pa zvuka i videa pa celog kompa.
A onda, ostalo.... gordian knot i autogordian knot, koriste mnogi, i, verovatno je ok, meni nije trebao.
DrDivX od kojeg si se oprostio, stvarno je najuslužniji divx konvertor koji sam sreo, ali si se od njega oprostio. Postoji i verzija 2.x.x.x. za divx 6.x.x.x verzije, ali sam ja odustao od krekovanja i zay...nja sa tim, brži je od verzije 1.xx ali je bugovitiji, pravi smor.
Probaj Virtual Dub, izuzetan program, radi i sa divx-om i sa xvid-om i mpeg-om, wma-om itd. sve pretvara u sve, razdvaja zvuk i sliku ako treba, spaja ih, secka, mixuje.... i ko zna šta još. Jedino što je neprijatan prema početnicima, zato bi isti trebali da skinu sa interneta brojna uputstva na srpsko-hrvatskom kako to koristiti (dvd u divx, mpeg u divx/xvid i sve ostale lude kombinacije) da bi se izbegao efekat trajnog odbacivanja dobrog softvera usled početnih problema, jednostavno, nije logičan i na osnovu probaj-pogreši-probaj-pogodi taktike nije ga lako savladati - iako je u osnovi, totalno blesav i jednostavan, za sve osnovne operacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Uh pa sad bas... 26.05.2007. 23:14 #20259

status: user
broj poruka: 7761
Pisko ti je dao vrlo iscrpan odgovor, ali...

Da budemo posteni i iskreni vecina od nas nije sklona istrazivanju i vise volimo da pritisnemo dva dugmeta i resimo problem.

Tako je nastao Dr.DivX, ali se oni posteno izbezobrazise pa pocese da naplacuju mogunost pitarerije koju obezbedjuje njihov program. Iskren da budem taj me program vazda nervirao jer mi je vanredno ruzan bio i ostao.

Dalje je pomenut AGK 2.4 (ja koristim tu verziju) koja dolazi sa svojom verzijom XviD kodeka tako da neces nikad imati nekih problema sa njima. Prost je za koriscenje.
Potrebno je nekin programom sinuti video materijal na HDD, zatim pokrenuti AGK, ucitati prvi VOB fajl izabrati mesto za buduci AVI fajl, velicinu buduceg fajla, podesiti zeljenu rezoluciju po sirini, audio bitrate, dodati ga u listu za kompresiju i sutradan pregledati rezultat. Mozes da ubacis nekoliko audio strimova i nema da brines. Mozes i titlove odmah da nalepis na fajl (izuzetno mrzim ovu opciju) i kojesta drugo.
Ono sutradan pregledas rezultat se odnosi kad pustis da se preko noci kompresuje 4-5 filmova na C2D i X2 do 8 za jednu noc (od 00:00 do 08:00), a ako je to neki stari AthlonXP 1800+ onda nemoj ocekivati vise od jednog filma za isti vremenski period..

Pored AGK ti nista drugo nece trebati.

Takodje koristim i Klite mega kodec pack, i nisam do sada imao problema sa njim.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Gordian Knot 26.05.2007. 23:15 #20260

status: user
broj poruka: 726

Jednostavan je za upotrebu.Neko pominje probleme sa audio sinhronizacijom,ali i to se moze rijesiti.Naravno,ima i drugih kvalitetnih alternativa.U sustini,svi ti programi nude iste ili gotovo iste funkcije,a korisnik se odlucuje prema utisku o radnom okruzenju.
Sto se tice kompatibilnosti Dr-a i K-lite-a,ako budes imao problema (mislim da hoces),koristi Dr. DivX 2.0.x verzije,za koje ne znam da li su pisane za svaki 6.x.x,ili za pojedinacne verzije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Jos jedan glas za Virtual Dub 27.05.2007. 03:14 #20285

status: user
broj poruka: 711
Konvertuje iz svega u sve (naravno ako imas kodeke) i nije preterano tezak za upotrebu... Kad malo cackas vidis jos gomilu opcija, ali sve moze i sa par klikova... Nije lak kao Dr.DivX ali je upotrebljiviji...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs