Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Osiguranje laptopa protiv kradje
STRANA 1 OD 1
drPavlovic Osiguranje laptopa protiv kradje 26.05.2007. 22:54 T4517

status: user
broj poruka: 16
Posto sam odlucio sta cu kupiti, i pozvao prodavnicu da se raspitam o ceni, zanima me, da li je neko od vas osigurao Laptop protiv kradje ? Ova Toshiba A8-103 kosta oko 1100 Eura, a obzirom da sam cesto u putu, ne bih voleo da mi neko `pozajmi` laptop na neograniceno vreme :)

pa me zanima, da li je neko vec pokusao da osigura Laptop ? . Dunav, ddor Novi Sad ili neko drugo osiguravajuce drustvo, i koliko to kosta ?

pozdrav i hvala za odgovor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Osiguranje 26.05.2007. 23:38 #20264

status: user
broj poruka: 726


Oiguravajuce kuce pruzaju takvu vrstu usluga,pa je najbolje da se informises telefonom.


Laptop je dovoljno veliki i uocljiv da bi primijetio ako ispari,jedino ako zaspes prilikom putovanja.Ne znam da li ti je to potrebno.Osim toga,ne vidim nacin da dokazes da ti je uredjaj ukraden,ako nije u pitanju klasicna pljacka/prisila/upad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Osiguranje laptopa protiv kradje 27.05.2007. 02:01 #20278

status: user
broj poruka: 9388



:: Posto sam odlucio sta cu kupiti, i pozvao prodavnicu da se raspitam o ceni, zanima me, da li je neko od vas osigurao Laptop protiv kradje ? Ova Toshiba A8-103 kosta oko 1100 Eura, a obzirom da sam cesto u putu, ne bih voleo da mi neko `pozajmi` laptop na neograniceno vreme :
::
:: pa me zanima, da li je neko vec pokusao da osigura Laptop ? . Dunav, ddor Novi Sad ili neko drugo osiguravajuce drustvo, i koliko to kosta
::
:: pozdrav i hvala za odgovor


Hmmm..ako postoji, sumanjm da je tvoj izdatak tu mali. Naime... Osiguras laptop, posle 7 dana prijavis kradju, laptop skines sa osiguranja i prodas ga za lepe pare... Mislis da se oni (osiguravajuce kuce) nisu VEOOOMA DOBRO zastitili od toga. Milsim da ti je bolje da osiguranje uplacujes godisnje ili mesecno sam sebi u stek, pa ako mu se zaista nesto des, lepo izvadis pare iz steka i kupis dva ista...

Mozda i gresim, samo sam logicno razmislio. Nisam cuo za takvu vrstu osiguranja .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 27.05.2007. 03:10 #20284

status: user
broj poruka: 711
Uvek je bolje pitati ljude koji nemaju nikakve veze sa osiguranjem nego nazvati osiguravajucu kucu... Pogledaj npr. na https://www.dunav.co.yu Odmah je na glavnoj strani sa leve strane u meniju... Sve je lepo objasnjeno... Ima i telefon i kontakt e-mail za jos informacija :) Lenjost je cudo...

Ako pitas da li to ima smisla uopste ciniti, moj je odgovor da to zavisi od tebe... Ukoliko putujes na rizicna mesta ili si zaboravan onda je verovatno OK... Ja sam do sada laptopove pored Srbije (skoro cela, mada to nije neki veci izazov) nosio u Bugarsku, Egipat i Grcku (sortirano po riziku) i jos mi se nije desilo da ga zagubio ili da ga ukradu... Dovoljno je samo malo paznje... Ako moras da ga cesto ostavljas bez nadzora nabavi katanac koji se kaci na Kensington lock... To ce malo usporiti lopove... Takodje, stavi sifre na SVE (bios, hdd, system, winxp) To ce odbiti nestrucnog lopova (buduci da mora da plati nekome da to skine time rizikuje da ga on prijavi) koji ipak zna da ce komp biti neupotrebljiv ako tri puta pogresno ukuca lozinku...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drPavlovic ok 27.05.2007. 10:54 #20291

status: user
broj poruka: 16
vampirbg: hvala za pointer. Sad sam pogledao na Dunav-osiguranju, i oni nude tu mogucnost. Inace, nije to bas tako lako, u fazonu, prodas laptop, pa prijavis da je ukraden i uzmes pare. U slucaju da se to otkrije, siguran sam da bi morao da platis 5 puta vecu cenu, za ... advokata :))

Imam ja katanac Targus-Defcon1 .. koji je napravljen bas za tu svrhu i to je OK.
Medjutim, planiram da ponesem laptop na more. Znaci, dok sam ja na plazi, laptop je u hotelskoj sobi. Tako da ... mirnije cu se kupati ako je kasko osiguran :)



pozdrav i hvala na savetima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: ok 27.05.2007. 16:24 #20312

status: user
broj poruka: 711
:: Imam ja katanac Targus-Defcon1 .. koji je napravljen bas za tu svrhu i to je OK.
:: Medjutim, planiram da ponesem laptop na more. Znaci, dok sam ja na plazi, laptop je u
:: hotelskoj sobi. Tako da ... mirnije cu se kupati ako je kasko osiguran :)

Pa ja sam ga i nosio na letovanja i zimovanja... Zbog prirode mog posla ne smem da odem van grada a da nemam laptop i net pri ruci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs