Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Samsung ES10 problem....
STRANA 1 OD 1
spasic87 Samsung ES10 problem.... 14.04.2012. 01:58 T45222

status: user
broj poruka: 393

Nikako ne mogu da prebacim slike iz aparata, komp ih uopste ne vidi dok u samom aparatu mogu da se pogledaju.Menjao sam onaj lock/unlock polozaj na krtici ista situacija.
Da li neko im resenje za ovo neki softver ili bilo sta drugo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Da je nisi ukrao? 14.04.2012. 06:46 #412326

status: user
broj poruka: 6643
Odgovor na tvoje pitanje je čuveno englesko RTFM, jer je tu u dva-tri koraka objašnjeno šta da radiš, a isto je za, koliko sam ja došao u dodir do sada - skoro sve što ŠmugŠmug proizvodi, od telefona do kamera.
Naime, ŠmugŠmug pravi posebni softver koji mora da se instalira da bi operativni sistem video priključene kamere, telefone i slično, kao spoljašnje memorije.... iako postoje univerzalni drajveri i sam hardver je isti qtz kao i kod drugih proizvođača.
Dobra stvar je što se dobija besplatno, u ceni aparata, pa tako si ga i ti dobio - ako si kupio aparat, na mini cd-u. Ili ga skini sa interneta, i to je za džabaka.
Dakle, instaliraj softver za tvoju kameru koji dolazi sa cd-a ili ga skini sa neta, za tvoj aparat, i time će biti instalirani i drajveri preko kojih windows prepoznaje memorijsku karticu iz telefona kao spoljašnju memoriju, i dalje sve ide preko explorera ili neke autorun funkcije windowsa za import slika. Do tada, windows ne prepoznaje aparat kao tako nešto - namerno.
Zašto to ŠmugŠmug radi? Pa, da ti ne bi slučajno palo na pamet da koristiš aparat/telefon/web kameru/štatijaznam nakon što se pojavi neki novi windows, kad već možeš da kupiš i novi aparat koji će onda, imati podršku i za taj windows...


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 RTFM Done... 14.04.2012. 11:26 #412347

status: user
broj poruka: 393

Procito sam to pre nego sto sam i postavio temu.Problem je sto nigde ne mogu da nadjem softver na netu ustvari probao sam 2-3 koji su free i ni jedan nece da se odpakuje isto se desava i na XP-u i na 7.Disk nemam jer sam ovo uzeo samo da prebacim slike ali izgleda da necu :).Ako znas neki link za ovo njesra bio bih ti veoma zahvalan :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zar je tako teško naći??? 14.04.2012. 15:14 #412375

status: user
broj poruka: 6643
Za dve sekunde- do tri sam kopirao Samsung ES10 iz tvog naslova i u google search ubacio još i reč software download... evo jednog linka:
http://english.ircfast.com/lv/group/view/kl224438/Samsung_ES10.htm

... ako radi. Na ostalima, i ŠmugŠmug-ovom, samo su linkovi ka RTFM-u.



Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Re: 14.04.2012. 15:27 #412383

status: user
broj poruka: 393
Ne radi ovo probao sam jos nocas :D ali sredio sam ga na drugi nacin hvala u svakom slucaju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ovde je neki red 14.04.2012. 17:22 #412405

status: user
broj poruka: 6643
.. da se takva dostignuća objave. Npr. ako si prebacio sd karticu u drugi fotić ili tako nešto.


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 I nameravao sam... 14.04.2012. 18:10 #412415

status: user
broj poruka: 393
Ma jok nije drugi aparat :).Mnogo glupa stvar u podesavanjima na aparatu,usb podesavanja postoji opcija auto,computer i printer.Tek kad sam izabrao printer,i to sasvim slucajno,komp je video folder na kartici u druga dva slucaja vidi samo removable disc prazan, ustvari pun ali bez foldera kao da su hidden
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs