Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Preskot Celeron u novom računaru
STRANA 1 OD 1
mighty Preskot Celeron u novom računaru 14.04.2012. 14:41 T45228

status: user
broj poruka: 1670
Jedan naš poznati lanac radnji, Pobeda^2 na naslovnoj strani reklamira najjeftiniji novi računar.

Zanimljivo je da mu je procesor Celeron D 326.

Za mlađe forumaše, u pitanju je single core Celeraba napravljena sakaćenjem ionako sakatog Pentiuma 4 sa Prescott jezgrom, koji ni Atom procesor ne bi mogao da stigne po performansama.

U tužnoj zemlji živimo, kad se prodaju nove konfiguracije sa procesorom predstavljenim početkom 2004. i koji je odavno povučen i više se ne prodaje.

Evo i reklame: http://www.dodaj.rs/f/38/NC/2ahca88s/bruka.jpg

Inače MP cena je 19.169,00 din.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
snacke1984 Re: 14.04.2012. 14:57 #412371

status: user
broj poruka: 381
Bruka.......
Evo ga pomenuti
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/altos-racunari/racunar-altos-element-mc1ohi-3-g41-celeron-4-326-2gb-500gb-dvd-500w-tast-mis.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Za cirka 19k dinara to je sasvim dobra kupovina. Disk od 500GB 14.04.2012. 14:58 #412373

status: user
broj poruka: 10988
rezac, ploca, RAM i kuciste sa napajanjem kostaju toliko. Procesor, tastatura i mis dodju dzabaka... A u tu plocu `ladno ulaze C2Quad procesori, pa ti sad vidi...
Radi se o konfiguraciji koja ce sigurno zadovoljiti `nezahtevnog korisnika` - svrljanje po Internetu, email prepiska, `fejsbukovanje`, `skajpovanje`, jednostavne arkadne igrice, rezanje diskova, gledanje filmova, slusanje muzike... Za `dz`.

Primecujem da se u nasem `novogovoru` sve cesce srecemo sa recju `bruka`. Jedna od RUZNIJIH `nasih` reci (narocito kada se upotrebljava u kontekstu u kojem je to ovde ucinjeno, kao i onda kada postoji zelja da se njome nesto okarakterise kao `veoma dobro`).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ebote! 14.04.2012. 15:16 #412376

status: user
broj poruka: 6643
Šta ti je Fan!


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Za cirka 19k dinara to je sasvim dobra kupovina. Disk od 500GB 14.04.2012. 15:21 #412379

status: user
broj poruka: 3738
Zadovoljiće ga samo u varijanti da je korisnik mazohista.

Već vidim kako tu Kelerabu kolje flash player!!!


support normality

:: rezac, ploca, RAM i kuciste sa napajanjem kostaju toliko. Procesor, tastatura i mis dodju dzabaka... A u tu plocu `ladno ulaze C2Quad procesori, pa ti sad vidi..
:: Radi se o konfiguraciji koja ce sigurno zadovoljiti `nezahtevnog korisnika` - svrljanje po Internetu, email prepiska, `fejsbukovanje`, `skajpovanje`, jednostavne arkadne igrice, rezanje diskova, gledanje filmova, slusanje muzike... Za `dz`
::
:: Primecujem da se u nasem `novogovoru` sve cesce srecemo sa recju `bruka`. Jedna od RUZNIJIH `nasih` reci (narocito kada se upotrebljava u kontekstu u kojem je to ovde ucinjeno, kao i onda kada postoji zelja da se njome nesto okarakterise kao `veoma dobro`)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty @tortojed 14.04.2012. 15:25 #412382

status: user
broj poruka: 1670
Celeron 326 je izašao kao low cost, low end rešenje 2004. godine i model je star 8 godina. Čak i za 2004. procesor je bio po svim merilima spor.

End of dispatch kod intela za navede model je bio septembar 2010.

Znači i da su kojim slučajem baš oni kupili poslednju turu (a male su šanse da jesu) procesori makar godinu i po dana stoje negde (mada su sve šanse da je ipak nekoliko godina u pitanju).

A za te nezahtevne korisnike, jesi nekad probao da otvoriš neki Flash, tipa FarmVilla i sl. gluposti na takvoj nekoj celerabi?

PS. preteče me pajsgudgud za Flash :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zabavista i obdanista, prepunjena crvenkapama... 14.04.2012. 15:35 #412385

status: user
broj poruka: 10988
Sto se tice Adobe Flash-a, primetio sam da glatko rusi kompove bazirane da Phenom2 procesorima (raspitajte se malo po forumima)... U tom smislu, Pajsgudgud je pretekao crveno Prase...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 14.04.2012. 15:44 #412387

status: user
broj poruka: 1872
Bas za mazohiste i nikog drugog, za iste pare imas konfiguracije s onim amd-ovim E350 apu-om koje za razliku od ovoga mogu da se koriste za moderne stvari (ako nisi osobito nestrpljiv) a mozes cak i da odigras neku stariju igru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 14.04.2012. 15:44 #412388

status: user
broj poruka: 1670
nebitno,ti si rekao da je komp dovoljan za FB, što nije.
Ni filmove ne može da dekodira, običan 720p MKV bi ga ubio.

Konkurencija za iste pare nudi Sandy Bridge bazirane Celerone i H61 ploče sa takođe 2GB ram i 500GB diskovima, tako da to ne ide u prilog na nešto poklanjaju.

Nikog nisam video nudi Prescott računare već dosta godina.

Smešni su i komentari kupaca s Pobedinog sajta.

Al biće da ti radiš u Pobedi. čim ih tako braniš.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 14.04.2012. 15:48 #412390

status: user
broj poruka: 1872
A nikad ne videh da fles rusi komp sa phenomom a volsebno prestaje cim ubacis recimo athlon, verovacu kad vidim.
Ipak, ima tortojed pravo u tome da po forumima svasta moze da se procita ako se raspitas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk Zalosno.... 14.04.2012. 16:08 #412392

status: user
broj poruka: 1541
Smejurija, u 2012. god neko da nudi nesto iz 2004.god, sto je tad bilo low cost ponuda....
Inace imam jedan primerak Celerona D 320, E0, overklok sa 2.4 na 3.6, 800fsb. jedan ali vredan :)

____________________________________________________________
dk3d.carbonmade.com
ASUS M5A87 - PhenomII X4 840@3.6 (+6Mb L3 cache) - Gainward 4850 512 DualSlot (650/2200) - Kingston 2x4 Gb DDR3 1200 CL7 - F3 500Gb - LC Power 600W - Philips 223E - Coo

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arsaD Poslah im komentar 14.04.2012. 16:16 #412393

status: user
broj poruka: 412
Bas me zanima hoce li ga objaviti (a kladim se da nece) :)
Za sve sto niste mogli recite da niste hteli.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arsaD Re: Preskot Celeron u novom računaru 14.04.2012. 16:21 #412395

status: user
broj poruka: 412
Zaboravih na ovo:

http://goo.gl/TBf4m

Samo li Zeljko vidi temu - obrisace je.:)

Za sve sto niste mogli recite da niste hteli.

:: Jedan naš poznati lanac radnji, Pobeda^2 na naslovnoj strani reklamira najjeftiniji novi računar
::
:: Zanimljivo je da mu je procesor Celeron D 326
::
:: Za mlađe forumaše, u pitanju je single core Celeraba napravljena sakaćenjem ionako sakatog Pentiuma 4 sa Prescott jezgrom, koji ni Atom procesor ne bi mogao da stigne po performansama
::
:: U tužnoj zemlji živimo, kad se prodaju nove konfiguracije sa procesorom predstavljenim početkom 2004. i koji je odavno povučen i više se ne prodaje
::
:: Evo i reklame: http://www.dodaj.rs/f/38/NC/2ahca88s/bruka.jp
::
:: Inače MP cena je 19.169,00 din.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever saddaa 14.04.2012. 17:28 #412406

status: user
broj poruka: 3821
Ovo je beda, zaista. :D

Preskot opet na sceni!

Cudi me da nisu ubacili neku s478 plocu s onim Celeron Northwoodom sa 128kb l2 kesa, ili popularnog AMD Bartona, koji jede malu decu, i dan danas! :-D

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.04.2012. 18:52 #412416

status: user
broj poruka: 1586
Upravo takav Celeron vadim iz musterijinog kompa jer, vidi cuda, ne moze da tera Facebook i flash igre! Zamenjen je 2180-icom, masina poletela. Inace je uzeo komp sa pricom da Celeraba bez problema sa 2GB DDR2 memorije gruva sve! Srecom, sitno ga platio na oglasima pa ga boli uvo.

Phenom II udaviti flash aplikacijama jos nisam uspeo, iako sam gledao task menadzer sa citavih 6GB memorije napunjene samo sa fejsa. Ako izuzmem grcanje samog flesha i davljenje u radu i ucitavanju, pucanje FF-a ili Chrom-a ili pak samog flash plug-ina, nikakvih posebnih problema nema u radu istih. Imam problema da udavim AMD X2 7850 a kamo li ista jace od njega.

Masine koje me odusevljavaju kako rade su obicno bazirane na E3300 Intelima i Athlon II procesorima, ili noviji pandani iz oba tambora, ukombinovanim sa integrusama. E to jako lepo radi. Odavno me ne fasciniraju snazne masine.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.04.2012. 19:20 #412421

status: user
broj poruka: 9122
Ja bih pre rekao da je to neka greska,... A ako je stvarno greska dobijate neki popust na tu konfiguraicju :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pricajte vi sta god hocete - komsa u susednoj zgradi se nije... 14.04.2012. 20:27 #412432

status: user
broj poruka: 10988
apgrejdovao nekoliko godina [ja mu, licno, kupio masinu baziranu na Celeron-u (Northwood) procesoru i kartu GeForce 5900, AGP]. WinXP. Eno ga, surfuje i skajpuje onoliko, igra gownjive igre tipa Age of Empires i ZADOVOLJAN je... Nece nista da menja (dok nesto ne rikne)...

U ovoj konfi, kad se sve sabere, CPU ionako izadje dzabaka. Prodas Ljubisi, kupis Q6600, polovno, i imas masinu koja ne zaostaje za nekom skromnijom 4-core Phenom/Athlon2...
Ako bas hoces ZWERSKI da se igras, dodas i 560Ti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Pricajte vi sta god hocete - komsa u susednoj zgradi se nije... 14.04.2012. 20:38 #412434

status: user
broj poruka: 3821
Otkad je to q6600 u rangu sa Fenom II? :D

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: apgrejdovao nekoliko godina [ja mu, licno, kupio masinu baziranu na Celeron-u (Northwood) procesoru i kartu GeForce 5900, AGP]. WinXP. Eno ga, surfuje i skajpuje onoliko, igra gownjive igre tipa Age of Empires i ZADOVOLJAN je... Nece nista da menja (dok nesto ne rikne)..
::
:: U ovoj konfi, kad se sve sabere, CPU ionako izadje dzabaka. Prodas Ljubisi, kupis Q6600, polovno, i imas masinu koja ne zaostaje za nekom skromnijom 4-core Phenom/Athlon2..
:: Ako bas hoces ZWERSKI da se igras, dodas i 560Ti..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Oduvek - narocito kada radi sa DDR3 (kao sto je ovde slucaj). 14.04.2012. 20:47 #412436

status: user
broj poruka: 10988
Napisao sam: skromnijom (konfom) sa quad core Phenom/Athlon2...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Oduvek - narocito kada radi sa DDR3 (kao sto je ovde slucaj). 14.04.2012. 21:17 #412439

status: user
broj poruka: 3821
Definisi skromnije?

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Napisao sam: skromnijom (konfom) sa quad core Phenom/Athlon2..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Zabavista i obdanista, prepunjena crvenkapama... 14.04.2012. 22:56 #412449

status: user
broj poruka: 3738
Da nisam u to vreme simultano radi na jednom Celeronu i jednom Sempronu ne bih kenjao ovuda :)

Pri tom sam mnogo duže radio na Kelerabi i znam koja je to agonija, dok se Sempron i dan danas lepo snalazi.

support normality

:: Sto se tice Adobe Flash-a, primetio sam da glatko rusi kompove bazirane da Phenom2 procesorima (raspitajte se malo po forumima)... U tom smislu, Pajsgudgud je pretekao crveno Prase..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs