Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
A ti si mislio da reseteuješ komp? Ha, ha, ha !!!
STRANA 1 OD 1
Equinoxe A ti si mislio da reseteuješ komp? Ha, ha, ha !!! 29.05.2007. 17:50 T4552

status: user
broj poruka: 12057

Šta mislite zašto bi se ovo dešavalo (povremeno):
U Windowsu ste, uradite najnormalniji softverski reset (start->shutdown->restart),
procedura normlno krene (Windows is shutting down)...normano se zacrni ekran, međutim kada
očekujete da BIOS krene da radi svoj posao (detektovanje CPU-a, memorije, HDD-ova itd.) ništa
se ne dešava, tj. ekran ostaje crn (nema nikakvog signala), i pošto je TFT u pitanju, jadničak
traži signal analog-digital-analog-digital-analog-digital i ugasi se.
Posle reseta na genijalno gugme, sve je normalno.

Meni ovo miriše da ploča ne odradi posao kako treba, mada bi voleo da probam drugi ispravljač, jer nisam siguran da li se ispravljač resetuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 29.05.2007. 18:01 #20489

status: user
broj poruka: 423
navedi komponente


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da li 29.05.2007. 18:06 #20490

status: user
broj poruka: 9388
je masina overklokovana?


Stavi memoriju u neki drugi slot, povadi PCI kartice i probaj onda. Ako se posle ovoga restaruje normalno, vracaj PCI kartice jednu po jednu i vidi gde ce da zaglavi. Pootom pronadji neki drugi slobodan slot ili razmestaj dok ne dobijes dobitnu kombinaciju. Poslednje pokusaj flesom BIOSA.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 29.05.2007. 19:01 #20499

status: user
broj poruka: 12057
Jok, ti si overklokovan !

Al mislim da to nije problem, jer je bez problema reset radio sa potpuno istim podešavanjima više od godinu dana. Nešto umire polako, ili ploča ili napajanje.
Komponente:

MSI Neo4 Platinum (NF4 Ultra)
AMD Athlon 64 3200 (9*300MHz=2700MHz)
4x512MB kingston=2GB RAM
ATI Radeon X800XL
2xWD800JD RAID0
WD2500KS
Audigy ES
NEC4571
NEC3520
LG-8532B
Chieftec 360W u bigtower-u


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 29.05.2007. 19:14 #20501

status: user
broj poruka: 423
Meni ovo lici na napajanje ali probaj da izvadis bateriju ,sacekas 2-3 min,izvadis struju iz kucista.Ali verovatno je napajanje jer si overklokovao masinu a napajanje hoce da oslabi od toga


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp haaa 29.05.2007. 19:36 #20506

status: user
broj poruka: 149
Što ja volim bonbone od mentola a još više MSI.Nije napajanje ako radi stabilno u svim aplikacijama i ne restartuje se.Dešava se kod nekompatibilnosti izmedju ploče i HDD-a,ali pošto ti valjda nisi menjao HDD onda tipujem na elektrolite na ploči-ŠTO JA VOLEM MSI
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 29.05.2007. 19:44 #20507

status: user
broj poruka: 9388



:: Jok, ti si overklokovan !
::


Pa vrati sve na default vrednosti i gle cuda... Proradice...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 29.05.2007. 20:06 #20511

status: user
broj poruka: 12057

Hvala na odgovorima.

BIOS je discharge-ovan (i optimalno podešen) ali se problem ponovo pojavio.

MSI posustaje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 29.05.2007. 21:35 #20520

status: user
broj poruka: 9388
::
:: BIOS je discharge-ovan (i optimalno podešen) ali se problem ponovo pojavio
::
:: MSI posustaje
::
::

Probaj ti onda napajanje.... 360W.. ima tu svasta da se gura...

Otkaci sve sa napajanja, osim osnovnih stvari za podizanje sistema, HDD i MB konektori. Ostalo sve poiskljucuj. Povadi i sve USB uredjaje i eventualno neke druge potrosace koje bi mogao da imas. Ajd pa javi kako ide...

Ako slucajno ni to en uspe, probaj ono sto sam ti pisao sa PCI karticama. Napolje sve. Vidim da imas 4x512MB. Izbaci 3 i ostavi samo jedan modul dok sve ovo budes testirao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Meni se.. 29.05.2007. 21:42 #20524

status: user
broj poruka: 70
..nesto slicno desilo, doduse komp nije OC, ali kad se ugasi i stoji neko vreme nakon paljenja nista se ne desava...ali apsolutno nista. Posumnjao sam na svasta pocev od napajanja, sledio je FULL reset biosa i dalje nista. Zamenio memoriju probao sve komponenete na drugoj ploci...ma nece...da li mozes da zamislis sebe kada probas sve ovo i na kraju ti ne uspe nista??? Znachi odlepio sam...a posto je ploca na kojoj sam sve to probao imala hvala bogu (nisam mislio da ce mi ovo ikada trebati) integrisanu grafiku. Kada sam prebacio na integraciju, sve je proradilo!!!!!
Inache GPU je bio 6600GT, a posle sam cuo da je jos takvih GT-a jednostavno prestalo da radi, ponavljam nikada nije bila overklokovana.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Moram... 29.05.2007. 21:44 #20528

status: user
broj poruka: 70
....samo da dodam ploca je MSI!!!!!

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Meni se.. 29.05.2007. 22:03 #20534

status: user
broj poruka: 9388

I tvoj je sada primer razlog da se covek obeshrabri...? Otkud ti ideja da je uzrok identican?


:: ..nesto slicno desilo, doduse komp nije OC, ali kad se ugasi i stoji neko vreme nakon paljenja nista se ne desava...ali apsolutno nista. Posumnjao sam na svasta pocev od napajanja, sledio je FULL reset biosa i dalje nista. Zamenio memoriju probao sve komponenete na drugoj ploci...ma nece...da li mozes da zamislis sebe kada probas sve ovo i na kraju ti ne uspe nista??? Znachi odlepio sam...a posto je ploca na kojoj sam sve to probao imala hvala bogu (nisam mislio da ce mi ovo ikada trebati) integrisanu grafiku. Kada sam prebacio na integraciju, sve je proradilo!!!!
:: Inache GPU je bio 6600GT, a posle sam cuo da je jos takvih GT-a jednostavno prestalo da radi, ponavljam nikada nije bila overklokovana
::
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Pa znas sta... 29.05.2007. 22:17 #20535

status: user
broj poruka: 70
...bilo bi extra da nije, da je samo napajanje...ali ja sam grafiku zamenio za 7600 doduse GS ali je nova. A ako je napajanje onda ce morati da pazari novo sto iziskuje pare.

Bas bih voleo da covek resi problem uz sto manje cimanja i davanja para.

Ne zelim da se prepucavam sa PAMETNIM ljudima, rekao sam sta se meni desilo. Nisam cak ni pomenuo da je to mozda problem kod njega. I najmanja je namera da obeshrabrujem coveka, on se ovde javio sa savet, a ne da mu neko kaze sta da radi.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Pa znas sta... 29.05.2007. 23:21 #20539

status: user
broj poruka: 9388



:: ...bilo bi extra da nije, da je samo napajanje...ali ja sam grafiku zamenio za 7600 doduse GS ali je nova. A ako je napajanje onda ce morati da pazari novo sto iziskuje pare
::
:: Bas bih voleo da covek resi problem uz sto manje cimanja i davanja para

Tako sto ce odmah da pukne pare, iako mu je mozda sve ispravno...?

::
:: Ne zelim da se prepucavam sa PAMETNIM ljudima, rekao sam sta se meni desilo. Nisam cak ni pomenuo da je to mozda problem kod njega. I najmanja je namera da obeshrabrujem coveka, on se ovde javio sa savet, a ne da mu neko kaze sta da radi

Pa cemu onda tvoj post, ne vidim svrhu.. Kupovati novo svako moze, ovaj forum upravo zato i postoji da bi ljudi pre kupovine novog, pokusali da srede staro koje jos uvek moze valjano da sluzi. Da je hteo bilo sta da kupuje, verovatno se onda i nebi javljao ili bi se javljao pitanjem sta da kupi...

::
:: Pozdra

U2.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re za Jarishu i VMARCa 30.05.2007. 01:52 #20543

status: user
broj poruka: 12057



Carevi, to što objica govorite je tačno. Forum jeste tu da bi se odgonetnuli i rešili problemi kao i
da bi se ljuti koji imaju ili su imali slične ili probleme (samo se tako uči zanat) međusobno pomagali i time ponešto naučili jedni od drugih.

Jarisha tvoj odgovor je zanimljiv i hvala ti na njemu. Nisam ni na trnutak posumnjao na grafičku, ali ko zna....Možda u tome i grešim
Ali opet komp pun svkakvih velikim potrošačima naročito sa 3 HDD-a i 3 rezača, grafičkom kojoj nije dovoljno napajanje preko PCI-E slota nego joj treba još jedan molex, oc CPU (milion W) itd.

Mnogo mi je lakše da zabodem recimo od drugara jedan X1800XL koji slično ždere i da probam da resetujem. Ako se problem pojavi. Moraću da iskopam neki malo jači ispravljač i probam istovremeno moleći boga da nije ploča.

HVALA još jednom svima, i nemojte se svađati please.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Mada kad razmislim..... 30.05.2007. 02:00 #20544

status: user
broj poruka: 12057

Svi znaju da je Novi Beograd na pesku....................
Inače instalacije u zdradama su odlične, kad bi se gađali katodnim cevima.

Da ja probam komp negde da odnesem malo i da ga userem od resetovanja.
To ću prvo......


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Software 30.05.2007. 02:22 #20546

status: user
broj poruka: 6643
Windows se zabagovao, najverovatnije zbog drajvera, i još verovatnije zbog grafike. Grešku koja te muči, imaš upisanu o log fajlu windowsa.... admninistrativne alatke u control panelu, i pročitaj šta se zaglavljuje, i eto ti rešenja. Tek ako ti reinstaltacija i čišćenje pre ponovne istalacije - drajvera od grafičke, zvučne i inih kartica ne donese popravku, a zatim i reinstal windowsa od nule, onda se bavi hardverom, koji stvarno može biti uzrok, ali nekako, očekujem da bi u tom slučaju dao i neke druge probleme, a ne samo neuspešnu proceduru softwerskog gašenja - koja se samo zakuca pri svom izvršenju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Pisko 30.05.2007. 02:52 #20547

status: user
broj poruka: 12057

Event viewer ću obavezno da pogledam.
Danke.
Ali, bemti to ALI, mislim da je Winblows nedužan ovog puta, jer sam snimio Acronis image pre
ovih zajebancija, vraćao sam ga, i problem je ostao.

Koliko god da si pametan i koliko znaš, ne možeš se svega setiti

Ko ne zna za Event viewer taj pojma sa Windowsom nema, i naravno da znam gde je i čemu
služi, kako radi i šta zapisuje i šta da mu kažeš da zapisuje, još ako znaš kako radi Auditing to
super alat, al mi nije bio na kraj pameti, zato su to genijalci da podsete.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Re: Pisko 30.05.2007. 09:24 #20551

status: user
broj poruka: 568
softver je prvi na koga se upire prst kod ovakvih problema, a zasto? zato sto je menjanje softvera najprostije i najbezbolnije tako da ti prvo stavi novi xp i skini nove verzije drajvera pa onda sagledavaj situaciju. ja sam skoro na jednom kompu resavao problem nasumicnog resetovanja prvo sto sam menjao bio je windows kad to nije resilo problem onda napajanje a kad nije bilo ni to onda sam zamenio ram i radilo je lepo
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs