Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Data verification failed?
STRANA 1 OD 1
sirGiles Data verification failed? 31.05.2007. 13:19 T4573

status: user
broj poruka: 89

Prilikom rezanja nekih igara , Tomb Raider legend (ISO), Dawn of Magic (MDF), Nero prijavljuje gresku prilikom verifikacije istih.
Fajl koi je kopiran na disk sa HD-a, normalno funkcionise i bez problema se instalira, dok narezani fajl na DVD-u, naravno ne funkcionise (prijavljuje gresku prilikom instalacije ili autorun i setup ne rade).
Inace oba fajla su prosto kopirani u formatu u kome se i nalaze (ISO i MDF).
Posto vecina drugi ISO i MDF fajlova koji su narezivani na diskove radi O.K.(takodje su prosto kopirani), jedino sto mi pada na pamet je da je neki od fajlova u okviru samog image-a zasticen.
Ako je do problem do zastite, da li postoji neki zaobilazni put da se izbegne?
Da li bi pravilo razliku da se oba fajla zipuju pa da se tako narezu (mozda bi ZIP ``sakrio`` zastitu ako je do toga problem), ili da se otvore preko Deamon-a, pa da se narezuju kao kopija originalnog diska ?
Imate li neku ideju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Data verification failed? 31.05.2007. 13:31 #20610

status: user
broj poruka: 9386

Nemam ideju, vec samo pitanje. Da li ti se to desava sa sbvim medijima ili samo sa odredjenom vrstom.
Ako je u pitanju samo odredjena vrsta medija, onda pokusaj novim firmwareom za rezac.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles Re 31.05.2007. 13:40 #20611

status: user
broj poruka: 89

Sve rezem na identicnim diskovima (Maxell) i sve radi O.K.
Problem prave samo dva pomenuta naslova, Tomb Raider Legend i Dawn of Magic.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 31.05.2007. 14:11 #20613

status: user
broj poruka: 726

Narezi disk u nekom drugom programu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 31.05.2007. 15:04 #20615

status: user
broj poruka: 711
Probaj Alcohol 120% ili Blindwrite
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles Re: ... 31.05.2007. 17:40 #20624

status: user
broj poruka: 89



:: Probaj Alcohol 120% ili Blindwrit

Kod mene se desavaju sumanute stvari sa Alcohol-om.
Moze da pravi samo MDF image (ne dozvoljava pravljemje ISO fajlova), a hoce da reze samo ISO fajlove, dok za MDF ``kaze`` da je unrecognized file format. Pa j.... ... ... ...!#?$%^>!
Probacu sa Blindwrite-om, mozda se on umilostivi da odradi sve kako treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Losa verifikacija... 31.05.2007. 18:25 #20628

status: user
broj poruka: 7761
Nemoj ni malo da se uzbudjujes sto nero prijavljuje losu verifikaciju, meni je to redovno radio u novim verzijama i ustanovio sam da je to do memorije, imao sam 512+256 koje nazalost nisu imale iste latencije pa je nesrecni nero malo malo prijavljivao losu verifikaciju. Od kad sam izbacio 256mb i ostavio samo 512 ne prijavljuje te poruke.

Zasto se ovo desava nije mi jasno neki hardverasi se kunu da razliciti memorijski moduli dovode do toga a meni kao laiku ostaje da se slozim sa njima.

Uostalom i sam kazes da se posle rezanja normalno koristi disk instalira sve kako treba itd, ja imam jedno 30-tak diskova koji su imali tu prijavu od strane nera i svi od reda se normalno koriste, divx filmovi su normalno procitani u standalone plejreima, instalcije normalno rade itd...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646120.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs