Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ADSL vs SBB
STRANA 1 OD 1
andrejnp ADSL vs SBB 31.05.2007. 20:22 T4576

status: user
broj poruka: 486
Imam ADSL 768/192 Telekom a dobio sam ponudu za SBB 1024/512. Sta bi vi predlozili i kakva su vasa iskustva. NET KORISTIM U INTERNET KLUBU PRVENSTVENO ZA IGRANJE IGRICA PREKO NET WOW, FROZEN, CS, GENRALS, GW.........
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 oba 31.05.2007. 20:42 #20635

status: user
broj poruka: 938

situacija je razlicita od korisnika do korisnika probaj oba pa odluci.Licno sam probao i adsl i SBB i zadrzao sam SBB,ali mnogi mi se zale da ih zeza .Posto imash igraonicu verovatno ti i cena utice tako da imash u vidu da je deci bitnije sat vish da igraju ,nego da im je ping 20 ili 50. POZ!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC SBB 31.05.2007. 20:56 #20638

status: user
broj poruka: 9384



UVEK!

Stabilniji, brzi, bolji, laksi za konfigurisanje za rad u mrezi, sto tebi i treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf ADSL vs SBB 31.05.2007. 22:04 #20642

status: user
broj poruka: 1470
VMARC da ih ti to možda ne reklamiraš.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: ADSL vs SBB 31.05.2007. 22:13 #20648

status: user
broj poruka: 128


Po meni je PTT daleko bolji - bez obzira što sam i ja prvo hteo kablovski internet -
međutim, moj drug je uzeo SBB i žali mi se da je protok u najmanju ruku ‚fleksibilan` - tačnije, dešava se da padne 10-20% nekoliko puta nedeljno u pojedinim intervalima - što definitivno nije slučaj sa PTT ADSLom, čak šta više, meni lično i to redovno ‚daju` prekoračenje (npr. ja sa 512 skidam i po nekoliko mstvari istovremeno sa protokom od preko 30-40 kbs)!

POZ!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 31.05.2007. 22:16 #20650

status: user
broj poruka: 1574
I ja sam prvo koristio adsl,ali sam pre koju nedelju uveo sbb i odusevljen sam..stvarno je mnogo bolji od adsl-a bez obzira sto postoje neki ljudi koje je zezao(to moze da ti se desi i sa adsl-om).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Re: ADSL vs SBB 31.05.2007. 22:17 #20651

status: user
broj poruka: 1574
:: Po meni je PTT daleko bolji - bez obzira što sam i ja prvo hteo kablovski internet -
:: međutim, moj drug je uzeo SBB i žali mi se da je protok u najmanju ruku ‚fleksibilan` - tačnije, dešava se da padne 10-20% nekoliko puta nedeljno u pojedinim intervalima - što definitivno nije slučaj sa PTT ADSLom, čak šta više, meni lično i to redovno ‚daju` prekoračenje (npr. ja sa 512 skidam i po nekoliko mstvari istovremeno sa protokom od preko 30-40 kbs)
::
:: POZ

Meni je stalno stabilan protok i nikada ne pada,a moze i da s koristi njihov lokal koj daje duplo vecu brzinu skidanja od one koju ste uplatli tako da je to jos jedan plus za sbb..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Moj glas za SBB 31.05.2007. 23:13 #20668

status: user
broj poruka: 267
Skoro dve godine sam koristio SBB i to flat256 i bio prezadovoljan njime, nisam koristio igrice tako da ti za to ne mogu nista reci (naravno da je bilo i problema sitnih), ono sto je meni bilo vazno je da kad `vucem` neki file sa FlashGet-om preko SBB-a sam imao oko 30-31,2kbps plus na to lokal duple brzine (skidanje filmova, muzike, igrica... do 60-64kbs)...

Sad sam na ADSL (YUBC) i tu je situacija daleko losija 256flat isto brzina do 25kbps, a o lokalu mogu da sanjam...

Naravno napominjem da ono sto tebe najvise interesuje (igrice) nisam koristio...

>>>Dyca

Ti bi sa 512flat morao da imas bolji protok oko 60-62-64...


Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ADSL vs SBB 31.05.2007. 23:25 #20675

status: user
broj poruka: 9384


:: VMARC da ih ti to možda ne reklamiraš
:: Black Wol
::
::

Cut` bre, Vuce... % je dobar.


Generalno je kablovski internet pouzadniji i bolji od ADSLa. Minus za ADSL je i u tome sto kvalitet u mnogome zavisi i od ozbiljnosti samog provajdera.

PTT je daleko najozbiljniji po pitanju ADSLa, logicno zbog same infrastrukture, koja je u njihovom vlasnistvu.

To sto ponekog zaza protok ili sitni problemi na kablovskom netu... Mislim da je procenat nezdovoljnih korisnika kablovskog interneta znacajno manji, cak zanemarljivo mali u odnosu na broj nezadovoljnih korisnika ADSLa.

Dakle, ako te zeza kablovski, pokusaj sa ADSLom i obrnuto. Ako imas mogucnost izbora, predji na kablovski pa probaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan :D 31.05.2007. 23:32 #20678

status: user
broj poruka: 801
E a jel moze neko da mi objasni sta je to lokal?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: ADSL vs SBB 31.05.2007. 23:52 #20690

status: user
broj poruka: 568
:: Imam ADSL 768/192 Telekom a dobio sam ponudu za SBB 1024/512. Sta bi vi predlozili i kakva su vasa iskustva. NET KORISTIM U INTERNET KLUBU PRVENSTVENO ZA IGRANJE IGRICA PREKO NET WOW, FROZEN, CS, GENRALS, GW........

Narocito za igre bolji je KABLOVSKI net, dakle tako se to zove a ne zove se SBB, doticni je samo provaider a ne nacin distribuije. Tehnike distribucije su: kablovski, wireless, xDSL ... nemoj brkati babe i zabe jer pomenuti SBB NIJE JEDINI naglasavam NIJE JEDINI koji pruza usluge kablovskog interneta.
To je kao da si pitao: ``Dal` da kupim ASUS ili NF4 plocu?``
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: ADSL vs SBB 01.06.2007. 00:10 #20694

status: user
broj poruka: 584
ludi, covek je dobio ponudu za SBB zato mu se zove tema tako...
da je napisao ADSL vs KABLOVSKI INTERNET mogla bi da se dogodi katastrofalna
situacija da neko shvati da je IKOM isto provajder.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Jos jedan glas za SBB 01.06.2007. 00:33 #20701

status: user
broj poruka: 711
Imam i jedan i drugi... ADSL je 768/192 a SBB je 512/256 Ako uzimas za igraonicu uzmi SBB-ov zbog veceg UL... Takodje, (bar kod mene) je SBB stabilniji... ADSL mi se desavalo da ne radi ceo dan i da je sto umeju da kazu: Ako ne proradi do sutra, zovite ponovo.

Nemoj da pomislis da ce SBB biti od vece pomoci, ali se bar redje to desavalo... Jos jedna pozitivna stvar je lokal koji se sabira sa spolnjim netom sto znaci da ces uvek imati 1024/512 na raspolaganju za lokalni saobracaj (izmedju korisnika SBB) + 1024/512 ka svim ostalim...

Ja cu dati ADSL-u jos jedno mesec-dva, pa se vracam na full SBB (uz backup ADSL) ako se ne poprave :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Moj glas za SBB 01.06.2007. 13:35 #20722

status: user
broj poruka: 1574
:: Skoro dve godine sam koristio SBB i to flat256 i bio prezadovoljan njime, nisam koristio igrice tako da ti za to ne mogu nista reci (naravno da je bilo i problema sitnih), ono sto je meni bilo vazno je da kad `vucem` neki file sa FlashGet-om preko SBB-a sam imao oko 30-31,2kbps plus na to lokal duple brzine (skidanje filmova, muzike, igrica... do 60-64kbs)..
::
:: Sad sam na ADSL (YUBC) i tu je situacija daleko losija 256flat isto brzina do 25kbps, a o lokalu mogu da sanjam..
::
:: Naravno napominjem da ono sto tebe najvise interesuje (igrice) nisam koristio..
::
:: >>>Dyc
::
:: Ti bi sa 512flat morao da imas bolji protok oko 60-62-64..


Ja uimam 256 flat tako da mi sve odlicno radi...

za vukdusan-a:

Ti kada uplatis sbb internet tada dobijas njihovu e mail adresu..Pomocu te e mail adrese ti se lepo registrujes na EUC sajtu i sa njega skidas sve sto ti je potrebno(ali u obliku torenta)..Kada skines torent i pokrenes ga u programu koj koristis za skidanje torenta ti neces imati brzinu npr. od 30 kbps vec ces imati duplo brzu tj. oko 60 kbps(ovo ti je primer ako uplatis sbb kablovski net od 256)..Ako nisi nesto razumeo slobodno pitaj..
::
::
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 SBB 01.06.2007. 14:10 #20726

status: user
broj poruka: 423
Ja imam SBB 1024/512 i mogu ti reci extra sam zadovoljan skidam na dc++ svasta..........

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs