Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
pomozite mi,monitor me nervira1111111111111
STRANA 1 OD 1
milankanp pomozite mi,monitor me nervira1111111111111 01.06.2007. 17:37 T4587

status: user
broj poruka: 1
U pitanj je SyncMaster 753s.U pocetku je samo chudno menjao boju.Desetak dana vec nishta ne vidim,em je mutan,em su boje skroz kontrastne.Desilo se jednom da se vratilo u normalu,ali samo na 10ak sekundi.Sada mi je zuta boja crvena,na primer.MOLIM VAS POMOZITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 01.06.2007. 17:51 #20754

status: user
broj poruka: 726

Mozda je monitor,ali moze biti i graficka.Probaj drugu graficku (ako mozes da pozajmis od nekog).Pretpostavljam da podesavanja na monitoru nijesu poremecena?
Ako je grafika,nema joj spasa.Moze se vratiti u normalno stanje,ali samo povremeno.
Ako je monitor - nosi u servis,mada ti se vise isplati da kupis polovni 17` flat za 40-ak eura.
Prije nego sto bilo sta uradis,jos jednom provjeri podesavanja u meniju monitora,mada su male sanse da je to uzrocnik problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch predlog 01.06.2007. 20:54 #20774

status: user
broj poruka: 1261
Proveri kabl da nije u prekidu jer te promene boja koje si opisao mogu da se dese kad u kablu prekine samo jedan vod, recimo crvena, pa sliku vidiš u plavičasto zelenim nijansama. Druga stvar, nisi naveo koliko ti je star monitor ali sudeći po tome da je 753s u pitanju on se ne pravi već godinama. Biću iskren i reći ću ti da je Samsung 753s najgori 17-inčni CRT monitor koji sam imao prilike da vidim i uopšte me ne čudi što imaš problema sa njim. Njega kad osvežiš na 85Hz slika se toliko zamuti da je to strašno. Uzmi neki polovan, recimo 793df, nije loš, ima ravan ekran i povećavanjem osveženja ne gubi na oštrini.
Uzdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi monitor 01.06.2007. 20:55 #20775

status: user
broj poruka: 568
iako je deo kompjuterskog hardvera on spada u pos`o za TV servis

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Degaus 01.06.2007. 21:48 #20784

status: user
broj poruka: 7761
Sve sto treba da uradis je da u meniju ekrana pronadjes opciju Degaus i cekiras je, slika ce za trenutak zatreperiti i sve bi trebalo da se vrati u normalu.

Inace taj monitor nikad nije bio najbolji ali je vredeo svake parice ulozene u njega (svojevremeno sam ga platio nekih 430DM, sad se polovan nalazi za 40€), sve u svemu robustan monitor koji je jako retko zakazivao, ja sam konkretno radio na cetiri racunara (na tri kontinenta) sa tim modelom monitorom (dok je taj model bio standard) i ni na jednom nisam imao problema. Jedan mi stoji na regalu kao lepa uspomena i sakuplja prasinu koju s vremena na vreme opajam.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp letronika 01.06.2007. 22:39 #20795

status: user
broj poruka: 149
meni se čini da je vrisnulo nesto od elektronike na njemu- pravac tv servis

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 01.06.2007. 22:47 #20797

status: user
broj poruka: 1574
Slazem se sa stcomp-om,ipak je to star monitor i velika je verovatnoca da se pokvario a u takve stvari ne treba se mesati sem ako se ne razumes..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja 753s 02.06.2007. 08:21 #20818

status: user
broj poruka: 299

najveci krsh svih vremena...
nosi u kontejner i kupi neki polovan kao sto ti reche srdoch, ustedecesh na ochima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki kabl 02.06.2007. 11:15 #20822

status: user
broj poruka: 324
Promeni kabl do graficke to ti je definitivno tako se desavalo kod mog ortaka isti model malo prodrmaj kabl vidi da li se slika menja


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: kabl 02.06.2007. 14:24 #20831

status: user
broj poruka: 9385

E ovako...

Pokusaj da mrdas kabla na samom izlazu na kraju kod graficke i posmatraj ekran. Ako ima nekih promena (treperenje, dolazak normalne slike ili pak totalni fiasko) odnesi u servis i zameni kabal. Kostace te sa kablom do 20 evra. Ako je sve isto, onda sve to ponovi kod ulaza u mnoitor, dakle suprotan kraj.
Ukoliko se nista ne desava, pravac kontejner. Bolna tacka tog najprodavanijeg monitora u nas je VN trafo, ako ti je on otisao, sam trafo prevazilazi cenu monitora (polovnog) + zamena otislo bi na 70ak evra (u ercu, ako juris privatne servise izacice te sa polovnim trafoom 50, sto opet prevazilazi realnu cenu polovnog monitora 35-45 evra).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: kabl 02.06.2007. 18:10 #20840

status: user
broj poruka: 299
:: Kostace te sa kablom do 20 evra. Ako je sve isto, onda sve to ponovi kod ulaza u mnoitor, dakle suprotan kraj.
( sto opet prevazilazi realnu cenu polovnog monitora 35-45 evra).

Dash 20 eura i opet imash kompletan krsh od monitora.....
meni ochi moje
mnogo vishe vrede,
a tebi tvoje???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
atis re 02.06.2007. 23:14 #20860

status: user
broj poruka: 21
Ma monitor ti se namagnetiso

uradi prvo ono sto ti je rekao MaliAbner, pa onda sve ostalo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE mrlja ti je bas lepo rekao 03.06.2007. 00:43 #20871

status: user
broj poruka: 5696
2 najbitnije stvari na PCU su monitor i SVGA, to je ono sto ti vidis, sto ti `cuva` oci i od cega zavisis veci deo zivota. To MORA biti savrseno, ne dobro, nego savrseno Sto ce reci: monitor+vga min.min. 500e za novo ili 250e za polovno

Ne verujem da ce degauss ista resiti, probaj kontakte proveriti sa obe strane, naponski kabl i VGA, ali je sve to u seni najbitnijeg: SAMSUNG a posebno 753S (kao sve standard serije) su djubre nad djubretom. VN trafo je uzas, pri promeni napona sa 0 (black) na 10-20KV (white) zna da dise i po par cm guseci kontrast. Pazari lepo Sony, Nikia by ViewSonic, Iiyama pa da vidis sta je slika...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs