Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
virus ili trojanac
STRANA 1 OD 1
Sashak virus ili trojanac 04.06.2007. 14:21 T4608

status: user
broj poruka: 1

Na kompu mi je uleteo ili virus (verovatno) ili trojanac pa me interesuje da li je neko imao isti problem. Kada se podigne XP, ili ga odmah restartuje, ili daje nakon par sekundi recovery desktop, pa kad dam potvrdu za recovery opet restartuje. Probao sam sa Nortonovim antivirusom da ga pronadjem, ali cim krene da skenira opet ga obori. Istina nisam duze vremena azurirao Nortona ako je u tome problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
razer re: virus ili trojanac 04.06.2007. 14:30 #20973

status: user
broj poruka: 18
Problem je Norton
Probaj da zakacis tvoj hdd na neku masinu sa `malo` boljim anti-virusom, naravno azuriranim, i da skeniras sve. Mozda popmogne. Ako ne, dobri stari reinstall...
-Prepare to be assimilated...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: virus ili trojanac 04.06.2007. 14:36 #20974

status: user
broj poruka: 18472
::
:: Na kompu mi je uleteo ili virus (verovatno) ili trojanac pa me interesuje da li je neko imao isti problem. Kada se podigne XP, ili ga odmah restartuje, ili daje nakon par sekundi recovery desktop, pa kad dam potvrdu za recovery opet restartuje. Probao sam sa Nortonovim antivirusom da ga pronadjem, ali cim krene da skenira opet ga obori. Istina nisam duze vremena azurirao Nortona ako je u tome problem.

Izbrisi taj Norton i ubaci kao covek NOD 32 i sredi taj komp.Ako ni to ne pomogne reinstalacija ti ne gine.Ako ne mozes sa svog kompa ni da mrdnes u pokretanju radnje zakaci hard na neki drugi komp kao sto ti vec rece razer.Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso PE: 04.06.2007. 14:48 #20975

status: user
broj poruka: 584

Prosle nedelje sam na jednoj masini imao identicnu situaciju:

Norton, restartovanje, Desktop Recovery, problem sa desnim klikom i kao
poslastica Athlon XP 1700+ koji je radio na 83 stepena C zbog zapusenog kulera.
NOD mi je iskopao 62 virusa i trojanaca, naravno jos dodatnih trojanaca sam iskopao
drugim programima. Ciscenje je trajalo 3 i po sata i nikada ti ne bi pozeleo nista slicno.

Ukoliko mozes da preneses negde disk i da ga ocistis, probaj, ako ne stizni zube i
reintaliraj masinu (ovo ces retko cuti od mene).

Ovom prilikom bih pozdravio NORTON-a, njegovu majku i oca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 Re: virus ili trojanac 04.06.2007. 15:10 #20977

status: user
broj poruka: 65
Meni vise lici na hardverski problem. Proveri ti prvo temperaturu proceora pa memoriju i najzad hdd. Slican slucaj sam imao ali se nije resetovao racunar nego odlazio u plavi ekran SAMO kad se radi kopiranje. a sve ostalo je radilo dobro. I na kraju neisparavna memorija.


::
:: Na kompu mi je uleteo ili virus (verovatno) ili trojanac pa me interesuje da li je neko imao isti problem. Kada se podigne XP, ili ga odmah restartuje, ili daje nakon par sekundi recovery desktop, pa kad dam potvrdu za recovery opet restartuje. Probao sam sa Nortonovim antivirusom da ga pronadjem, ali cim krene da skenira opet ga obori. Istina nisam duze vremena azurirao Nortona ako je u tome problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Zavisno od interneta 04.06.2007. 17:02 #20981

status: user
broj poruka: 9392



Ako imas dial up, pokreni masinu u safe modu i preskeniraj Nortonom. Uz obavezno RUCNO brisanje zarazenih falova.

Ukoliko imas neki brzi intrenet, pokreni safe mode with networking, instaliraj NOD32 (ili apdejtuj Norton, sto nebih preporucio).
Ukoliko instaliras NOD32, bice ti neophoden restart, ponovo naravno safe mode with networking, apdejtuj ga i preskeniraj. Trebao bi sistem da prezivi, ali o posledicama... uh..
Kao sto rece kolega, bolje format odmah. Bekap podataka iz safe moda. Kada zavrsis instalaciju svezeg sistema OBAVEZNO update ANTIVIRUSA i preskeniraj cio komp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 05.06.2007. 11:46 #20991

status: user
broj poruka: 423
obrisi Norton i ako imas Hirens Boot onda pregledaj preko njega iz dosa on ce ti sigurno resiti problem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 05.06.2007. 16:44 #21018

status: user
broj poruka: 111



Možda su se momci iz nortona pokvarili ali i meni se čini da nije do njega.

ukoliko se redovno apdejtuje ne pravi problem.E sad ako neko ima samo AV a ne iantispyware...to je druga priča.

Moj ti je savet da nortona ne menjaš,ažuriraj ga redovno i nećeš više imati ovakvih problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC tro 05.06.2007. 17:35 #21022

status: user
broj poruka: 21

YUGOMANIAC

I meni se danas to desilo bio sam na netu trazio neku muziku i uleti TROJANAC i to vise komada!!! NOD32 ga detektuje i ajde ja to sve da sredim kad odjednom mi zablokira ceo komp,ja udarim restart i kad dodje do `welcome` komp izbaci plavi ekran i restartuje se i tako non stop! Posto nisam imao win pri sebi udarim shift+f8 i uzmem safe mode i odatle uradim system restore!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Èisti ga, svakako, i: 05.06.2007. 19:58 #21031

status: user
broj poruka: 6643

Očisti se ti prvo Morontona, a šta ćeš posle, nod, kav ili nešto treće, ali update-ovano da koristiš, mnogo smo puta `navijali` ovde, počni sa bilo čime od toga i već si nešto uradio.

A, pogledaj i sledeću stvarčicu.... desktop recovery ili kreš istoga vezan je za nalog koji koristiš (pa bio to i jedini), i dešava se kada na desktop (koji je folder kao i svaki drugi, al` malo specijalan) nakrcaš previše fajlova, odnosno, pređeš određenu veličinu (više gigića - stvarno ne znam koliko je to stvarno ili da li zavisi od kompa do kompa...) fajlova - nakon čega nastaje kreš i blokada. Ako nije podešeno da se windows ne restartuje kod bilo kog problema - onda će da se restartuje non-stop, kao kod tebe. Nikakav virus nije potreban u tom slučaju - ti si virus i trojanac i ostali selfware. Rešenje je u control panelu, u ovom slučaju....
Èastim u kafiću nepušače bezalkoholnim česmovačama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646159.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs