Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Synchronous VS Asynchronous
STRANA 1 OD 1
Simets Synchronous VS Asynchronous 25.03.2005. 18:22 T462

status: user
broj poruka: 133
1. Da li se gubi mnogo na performansama ako se ode na asinhroni mod FSB/DDR? Npr, kada imam memoriju DDR 400Mhz i zelim da FSB podignem sa sinhrone vrednosti 200Mhz na npr. 240Mhz. Da li je bolje tako ili ostaviti FSB 200Mhz?
2. Postoji li neki nacin da promenim / otkljucam mnozilac na mom Sempronu 2400+? Maticna je Abit NF7.

Sto me boli glaaaavaaaa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Ništa 25.03.2005. 23:41 #1194

status: user
broj poruka: 2270
Ne gubi se baš ništa. FSB nema niakvog uticaja na performanse. Samo je bitan klok memorije i apsolutan klok procesora (fsb x multipl). Postoji fora sa spajanjem,grafitnom olovkom, mosta L3 ili L5 (zaboravio sam) da bi se multiplikator oslobodio ali likovi tvrde da to ne pali kod nforce chipseta.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 26.03.2005. 00:46 #1195

status: user
broj poruka: 210



Vecina Semprona je otkljucana na DOLE, sto znaci smanji klok, a povecaj magistralu.
Primer: Umesto 12x166, ti stavi 10x200.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: ... 26.03.2005. 08:59 #1199

status: user
broj poruka: 133
Ma ja ne mogu da ga mrdnem ni na dole ni na gore. Meni multi stoji na 10. Promenim ga ja u BIOSu ali kada sistm butuje meni za brzinu procesora stoji vrednost sa multiplikatorom 10 i to je to.

Sto me boli glaaaavaaaa...

::
::
::
:: Vecina Semprona je otkljucana na DOLE, sto znaci smanji klok, a povecaj magistralu
:: Primer: Umesto 12x166, ti stavi 10x200
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 26.03.2005. 12:25 #1200

status: user
broj poruka: 210



Savet: Zaboravi na cackanje po samom procesoru na bilo koji nacin, ako si neiskusan, mozes samo da unistis proc.
Posto ti je zakljucan Sempron, udjes u expert mode u BIOS-u i dizi magistalu po 1 MHz dokle god se budi u BIOS-u. Kad odredis tu magistralu, verovatno ces morati da je jos malo spustis, jer ti nece sve biti stabilno, ali probas dokle jeste, znaci sad ides unazad, spustas klok dok ti ne prodje test. Test je sledeci: posto ti je memorija (pretpostavljam) ispravna , nju ne moras da testiras, znaci samo proc.
Uzmes program Prime95>Options>Torture test>Small FFT-s i Inplace large FFT-s, treci test je za memoriju njega preskoci.
Pusti da ide test nekih pola sata. Ako proc ne moze da izdrzi, najverovatnije ce puci od 2-10 minuta.
Kad nadjes magistralu na kojoj nije pukao pola sata, pusti da rdai test jedno 12 sati, ako prodje, nasao si maksimum trenutne sinhrone kombinacije proca i memorije.
Za AMD se uvek preporucuje sinhroni rad zbog povecanja performansi, dok kod Intela ranije to nije moglo zbog njegove magistale, ali u poslednjim revizijama Prescotta je i to moguce.
Znaci, uvek prednost sinhronom radu nasuprot asinhronom.
Ko ne veruje neka pusti bilo koji test koji testira ceo sistem tipa 3DMark, ili pojedinacni testovi u sandri ili Aida i videce.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs