Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
GERICOM
STRANA 1 OD 1
DJboca GERICOM 27.03.2005. 19:18 T463

status: user
broj poruka: 1


Elem, imam jedno konrektno pitanje/problem.

Dakle ovako:


- Lap top GERICOM na 1,7Ghz
- DVDRW 8121



Lap top je star oko 3 godine.. i kao sto vremenom biva, otisao je rezac. Nece da cita diskove, procita svaki treci.. i to ne iz prve. Obicne diskove nece da nareze, pukne ili odmah na startu, ili na par %.. Mislim da nije do diskova, poshto sam probao i sa onim starim, kvalitetnijim Verbatimom, i sa Princom, i par raznih No name... Neke RW nareze & obrishe bez problema, i to opet ne svaki.. Samo neke novije, koji nisu previshe rezani/brisani.

Na kucnom rachunaru imam rezac,
koji opet sve te diskove i reze i cita normalno..

I skroz sam u rebusu u cemu je problem.
Da li treba samo da se ocisti, ili da vidim za novi..
mada sam ja pre za novi..
ali, ne znam koji??
Poshto ne znam kojim novim bih mogao da zamenim postojeci.
Koji mu odgovara (kao zamena) po velichini i po ostalim parametrima?

Sta mi Vi preporucujete ?



Hvala unapred.

Bojan


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Potrebno je samo da se ocisti socivo 27.03.2005. 23:00 #1220

status: admin
broj poruka: 876
Najverovatnije se socivo zaprljalo. Dovoljno je da zamaglis socivo (dahom) i da recimo sa higijenskim stapicem lagano obrises socivo. Ukoliko ovo ne pomogne tek onda mozes da razmisljas o kupovini novog.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 socivo lasera... 28.03.2005. 02:13 #1223

status: user
broj poruka: 95
uzmi lepo stapic za usi i na njega namotaj jos malo fate... Malko natopis alkoholom ( nikako kolonjskom vodom niti rakijom), znaci cist alkohol iz apoteke i prebrises socivo. par puta ali pazi da ti ne curi...
Probas...
ako nece, onda na jednom od potenciometara koji su na laseru( malo nize od sociva) malo pojacas laser( ovo sam gledao drugara kako radi) i on proradi...probas par diskova i to je to. ovo je privremeno resenje ali...nekima koje znam radi i dan - danas!
pozz.

tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs