Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Clock DDR2
STRANA 1 OD 1
zealot Clock DDR2 08.06.2007. 09:51 T4647

status: user
broj poruka: 28
Imam Semprona 2800 am2(1,6ghz),na ploci Msi k9nu-neo v sa uli chipsetom.Takodje imam 2 modula memorije Geil,jedan od 512 Mb na 533 CAS 4,i drugi od 1 Gb na 667 CAS 5....Toliko o tome.Sada mene interesuje da li je moguce da uskladim obe memorije da rade na istoj frekvenciji,tj. da ovu od 533 naguram na 667,ili sta znam...Ako ovu overklokujem da li ce onda proraditi u dual chanelu?I da li uopste to vredi raditi,tj, dal bi dobio ista u performansama?ako nekoga mrzi da objasnava clockovanje ddr 2 memorije detaljno i od nule moze barem da mi ostavi neki dobar link na tu temu...Unapred zahvalan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zealot umf 08.06.2007. 10:12 #21224

status: user
broj poruka: 28

Zaboravite na pitanje o dual chanelu....sucker!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja u principu moze... 08.06.2007. 10:25 #21226

status: user
broj poruka: 299
naravno da zavisi kako se ramovi `mirisu` i kako se vole sa plochom...

odesh u BIOS i podesish manual podeshavanje rama...
na vecini plocha imash da birash koju frekvenciju zelish...
odaberesh 667
save & exit (obichno F10)
ako se podigne tako nakon restarta to ti je to, ako ne
ispraznish BIOS
opet na podeshavanje
opet 667 ali ovaj put podeshavash ruchno i latencije
npr probash sa 5-5-5-15, 5-5-5-12
pa restartujesh vidish da li radi i tako u krug

koliko sam sretao tematiku... za dual chanel ti treba minimum ramovi sa istim CAS-om (pozeljno isti proizvodjach) tako da... sumnjam da ce da proraditi u dual modu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 generalno gledano ,ploce danas... 08.06.2007. 11:05 #21228

status: user
broj poruka: 718
...ustvari mem controler sami uskladjuju memorije razlicitih frekvencija i to preme f-iji sporijeg ...
Znaci ceo overklok memorija ces odradjivati od 533...
sto nista ne znaci jer su ti memorije(moduli) prilicno dobri i trebalo bi da isprate vecinu tvojih zelja (normalnih,naravno)...Probaj da 667 modul podignesh sa manjim latencama, ako nece dodaj malo voltaze(+ 0,1V) mozda i pomogne...pa teraj dalje po principu : kad ne ide dignesh prvo malo latence pa ako i one nece onda malo napon (do max 2,1v , odatle nadalje samo na sopstvenu odgovornost , ako bas hoces...)...`ajd u zdravlje!

Na dualchannel zaboravi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs