Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Napajanje i memorija
STRANA 1 OD 1
Simets Napajanje i memorija 27.03.2005. 21:39 T465

status: user
broj poruka: 133
1. Zna li neko neku firmu (jos kad bi bila na Novom Beogradu) koja vrsi zamenu staro za novo, gde bih mogao da dam moja 2 DIMM modula (256MB i 128MB) za npr 2x256MB corrsair ili nesto slicno uz doplatu.
2. Jel cuo neko za napajanje ANS? Ako nije, koje je dobro napajanje 1000-2000din. Ploca je Abit NF7, Sempron 2400+

Sto me boli glaaaavaaaa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 27.03.2005. 22:41 #1219

status: user
broj poruka: 210



1. ne znam
2. NE POSTOJI dobro napajanje za tu cenu.
Ako hoces da cuvas komp da ti ne stuca, da sve radi sa DOVOLJNO struje,kupi iole kvalitetno napajanje od minimum 400W.
A jos ako overklokujes masinu...
Jedna od jeftinih je DTK koji i preporucujem.
ANS je NAJGORE (pored JNC-a) djubre koje moze da se kupi kod nas.
Chieftec i Antec necu ni da pominjem, za njih nemas para.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Kolko para tolko vati 28.03.2005. 11:20 #1227

status: user
broj poruka: 454
Malo je teze preporuciti jeftino napajanje, jer definitino postoji razlog zasto su ona druga skuplja. Ako bas mora da bude tako jeftino, JNC nije toliko los izbor. Imao sam njihovo napajanje 300W i to na masini koja stvarno puno trosi (A64 3000+ sam uzme do 90W + R9800Pro + ...) i sve je bilo stabilno. Ipak, zamenio sam ga i ne mogu bas da ga preporucim jer su naponi za vreme igranja dosta padali (3.3V ispod 3, 5V ispod 4.5) i plasio sam se sta bi se desilo da dodam bilo koju novu komponentu, pa sam ga i zamenio. Jednostavno, to napajanje je odlicno za svoju cenu, ali daleko od toga da je sjajno. Moj predlog ti je da se isprsis malo vise, ionako ga neces skoro zamenjivati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg oprez 29.03.2005. 11:19 #1247

status: user
broj poruka: 2270
Najpristojnije napajanje je chieftec 300w za oko 30e. Ima ga kod firmi na berzi, potraži malo.
Ðubrad od napajanja od 11 do 18e nemoj da uzimaš, mogu ti stvoriti mnogo teže probleme nego što si u ovom trenutku svestan.
300w od chiefteca je mnogo bolje nego 400 ili 450w od ANS ili sličnih.
Što se tiče memorije, firmi ima koliko god hoćeš ali nijedna ti neće obaviti zamenu pod uslovima pod kojima bi
ti bio iole zadovoljan. Bolje sam to prodaj.
Dragan


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tozic Odgovor 18.05.2005. 02:36 #1531

status: user
broj poruka: 8

Toza - Beograd

Ono sto svi zaboravljamo: NAPAJANJE JE OSNOVA DOBROG I PRAVILNOG RADA SVAKOG RACUNARA. Svi stedimo na njemu, a ono je jedna od najbitnijih komponenti samog racunara, njegovo srce. Imas u PC berzi Cooler Master 360W (SHIFT) za 36E. Ukoliko zelis da ti racunar dobro radi i da ti komponente ne pogore, uzmi dobro napajanje, moj iskreni savet (imao sam primere "przenja" racunara zbog loseg napajanja - ne priznaje se garancija).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs