Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa Chieftec GPS 450w napajanjem
STRANA 1 OD 1
eskimko Problem sa Chieftec GPS 450w napajanjem 09.06.2007. 22:18 T4668

status: user
broj poruka: 2
Uzeo sam pre par dana APC RS 800i UPS i prikljucio ga na Chieftec GPS 450w. Sve radi kolko tolko savrseno ( da kucnem u drvo :) , ali kad predje u battery mod ( ili ti kad nestane struja ) pocne to cuveno zujanje chieftec-ovog napajanja. Citao sam par tema o tome, ali mi i dalje nije jasno dali je to zujanje stetno po napajanje, dali moze da ga osteti ili ne ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff moje nestrucno misljenje... 09.06.2007. 23:07 #21354

status: user
broj poruka: 829
...je ne. Mislim da to bruji transformator struje, ili kako se vec zove. Ako pazljuvo budes slusao, cuces da ti cak i punjac mobilnog tiho zuji, kao i svaki drugi adapter kome zatvoris strujno kolo(tj., utaknes ga u stuju i u mob)...
U stvari stvara se pistanje dok konvertuje struju...

e sad, kao sto vec rekoh, to je moje misljenje, i ne mora da bude tacno. Ako ti pistanje probija usi onda definitivno nesto nije u redu...:))))

Ako sam pogresio, ja se izvinjavam.
Pozdrav,
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff greska... 09.06.2007. 23:19 #21355

status: user
broj poruka: 829
...mislio sam da se zujanje odnosi na UPS. Mada mislim da vazi isto sto sam rekao malopre.

Pozdrav,
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Pronadji moj stari post tamo sve pise 10.06.2007. 11:00 #21376

status: user
broj poruka: 844
Imao sam isti problem, tj nije mi radio chieftec GPS sa APC i tehnicka podrska APC mi je rekla
Dda njihov ups ne pravi cistu sinusoidu a GPS serija moze da radis samo a istu i da mi je jeftinije resenje da promenim napajanje sto sam ja uradio.

evize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs