Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Beocity adsl ogranicavanje protoka kod utorenta???
STRANA 1 OD 1
pmarijan Beocity adsl ogranicavanje protoka kod utorenta??? 10.06.2007. 17:02 T4678

status: user
broj poruka: 5

Da li postoji nacin da se u utorrentu podigne brzina skidanja??? Ako ne, koji provajder neogranicava protok??? cuo sam da je Verat net korektan??? Pozdrav za sve osim za nekorektne likove iz Beocitya!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff probaj... 10.06.2007. 17:51 #21415

status: user
broj poruka: 829
...da promenis broj porta s vremena na vreme, npr ispred standardnog 6881, dodaj 5. Koristim Azureusa(kog smatram najboljim za torente), pa ti ne mogu reci kako to da uradis, ali verovatno ti je u opcijama tools, pa connection, ili nesto slicno... Kod Azureusa preporuceni opseg broja porta je od nekih 40000-65000, cisto da uporedis... Tacan opseg utorrenta mozes da izgooglas:))
Inace to je poznato da neki provajderi `banuju` portove na kojima primete konstantni veliki protok podataka(tj shvate da koristis torente). Ovo je 1 nacin na koji mozes da probas da ih privremeno prevaris... Dakle, ako uspe, a posle nekog vremena ponovo uspori download, ponovo promeni broj porta...

Da li postoji nacin da se u utorrentu podigne brzina skidanja???

1. Pri biranju torrenta, skidaj one sa najvecim brojem seedera, leechera i peerova. Veruj mi, razlika je veeeeelika... I naravno, sa dostupnoscu 100%... :)))
2. Proveri firewall ili ako imas zone alarm(za njega kazu da starije verzije blokiraju torent klijente)
3. Povecaj ogranicenje upload-a. Lepo pise na 1 sajtu `this is file sharing, not file downloading.` Veca granica upload-a -> veci download. To je pravilo kod svih klijenata!
4. Probaj port forwarding, sajt je portforwarding.com, ima uputstvo za vecinu modema... Mada mislim da to i nije toliko vazno, mozda uspe...

Ako ti ne uspe, javi se ponovo, da idemo na komplikovanije korake... :))

Pozdrav,
Nikolas

P.S. Ja sam nakacen na eunet, i zasad mi je sasvim lepo...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 10.06.2007. 17:54 #21417

status: user
broj poruka: 568
bittorenti su jako promenljivi, ja sam poceo skidanje jednog i na sajtu je bio markiran zeleno (sidera na pretek) u roku od 2 dana sidera nijedan. inace program koji koristis kod mene se nije najsjajnije pokazao a vise srvce imadoh sa bitcometom.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tropskibar Isti problem.. 10.06.2007. 18:46 #21422

status: user
broj poruka: 51


I ja imam slabe brzine kog Beocitija prekod ana... Razmishljam da promenim provajdera.. Ima li neko neki predlog?! Cuo sam da su ovi iz Verata korektni??? pozzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: ... 10.06.2007. 21:00 #21434

status: user
broj poruka: 829

:: bittorenti su jako promenljivi, ja sam poceo skidanje jednog i na sajtu je bio markiran zeleno (sidera na pretek) u roku od 2 dana sidera nijedan

probaj sajt torrentz.ws, na njemu imaj broj i seedera i leechera, a najvaznije od svega je da te on prebaci na sjt koji sadrzi taj torrent, pa i na njemu mozes da proveris status, koji se cesto ne poklapa, a ne mora ni da bude tacan. Ispred bilo kojeg broja doticnih, uvek dodaj `otprilike toliko i toliko ljudi to ima/skida`.

inace program koji koristis kod mene se nije najsjajnije pokazao a vise srvce imadoh sa bitcometom.

Najnovija verzija 3.014 je dobila natrag moju omiljenu ikonicu: force download! Ni meni u pocetku nista nije radilo kako treba, al nakon mesec dana googlanja, nasao sam mnoge fazone da ubrzam i evo, dok pisem ovo skidam fajl (0 seedera, povezan na 3 od 5 peers) brzinom 21-24kbps(na adsl 256/64)... Naravno ne vazi to za sve fajlove, ali vecina ima sasvim zadovoljavajuci potencijal:))
Takodje ponekad je vazno da skidas SAMO taj fajl, ako su 2 oce da drasticno opadne brzina...

Sve u svemu, googlajte ljudi, i citajte tudja iskustva !
::
:: Licence to kil
::
::
Licence to live :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ... 10.06.2007. 21:57 #21452

status: user
broj poruka: 1006



a sto uopste koristite torrente... :)))

p2p kikes!

slsk keva!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: ... 10.06.2007. 23:18 #21466

status: user
broj poruka: 568
::
::
::
:: a sto uopste koristite torrente... :))
::
:: p2p kikes
::
:: slsk keva

ukoliko nisi upucen i soulseek ti je p2p a on ima SAMO muziku a to na pr. meni uopste ne treba
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Telekom 10.06.2007. 23:51 #21472

status: user
broj poruka: 1470
Jebiga Telekom postao provajder pa sad jebe ove ostale provajdere pa su ovi ostali provajderi primorani da blokiraju P2P.Što se tiče P2P-a torrent-i su zakon,a programi kao Shareaza su govno na hiljadu fajlova,0 seed-era,jedino koristim Limeware koji je odličan za muziku.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646106.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs