Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Gde kupovati?
STRANA 1 OD 1
Oditar Gde kupovati? 22.07.2012. 16:09 T46786

status: user
broj poruka: 6

Kupio sam ram u emmi pre 5 meseci EXCELERAM ERS303A dva meseca kasnije crkao je stap,zamenio sam za MUSHKIN uz doplatu naravno posto zamene nije bilo na lageru.Ne budem ja lenj nego odmah ga testiram i nadjem greske u memtest.I onda provalim da prvobitni EXCELERAM od pocetka kao i ovaj ima kvaran jedan stap,jer racunar je pravio iste greske pri pokretanju odredjenih programa kao sto radi na ovom,moja greska sto odmah nisam isti testirao.E sad zvanicno Emmi: `Ponekad nam dobavljac salje robu losijeg kvaliteta` ko je tu budala treba li da idem EU da kupim ram?Trenutno u racunaru imam Exceleram ram koji je uzet u inostranstvu i radi bez problema.Ako zivimo u Srb nismo goveda,ili dobavljac zna za pomenute stvari i pravi se lud robu dobija po nizoj ceni nama se trpa kao najbolje,ili su jednostavno cobani!Jednom je slucajnost a dva puta je vec sumljivo!Savet za one koji uzimaju bilo sta gde se alti pominje jeste da se stvar testira.Iskreno ne bih ni pisao ovo da juce kolega nije kupio Patriot memoriju i kad sam vidio alti na garanciji rekoh,ajde sad da se ovo testira, rezultat testa je povod ovog teksta!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Nzm 22.07.2012. 16:17 #432840

status: user
broj poruka: 6875
Alti je iz Cacka(nebitno)i ja sam i sve zivo u zivotu sam uzeo kod njih,bilo emmi,bilo win win,bilo direktno alti,najmanji problem imao nisam.
Drugari isto,ali naravno lopova i prevaranata ima.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oditar Sve je to do loseg vina 22.07.2012. 16:19 #432841

status: user
broj poruka: 6
Ni moja baba nije imala problema sa dedom punih 50 godina dok se nije pojavio njegov vanbracni sin...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Fora u celoj prici 22.07.2012. 17:04 #432844

status: user
broj poruka: 6875
Da se malo malo,javi covek koji uzeo jednu(evo ovde dve stvari)i neshto nije bilo u redu i odma AAAAAA to samo kod nas eu ovo eu ono(secamo se muve u sladoledu),pa ko nije zadovoljan samo napred nek ide da zivi tamo.
Pa sta?De si se jednom(dvaput),pa?Oni su odma lopovi,jesi probao opet da zamenish tu ram memoriju,zamenili bi ti je to mogu da ga garantujem.

Druga stvar(da se ne skrece sa teme),neka neko ovde josh navede problema sa emmijem(ili uvozom alti),znaci da su ispali nekorektni,bezobrazni...itd.Znaci dosta sam uzeo kod njih i drugari isto,drugar ima coveka koji radi u altiju,znaci sto se njih tice maksimalno su korektni,isto vazi i za emmi.Ako ima neka firma kod nas da prodaje racunare i ostalu it opremu da neshto vredi onda je to emmi,atom svakako uz njih,apsolutno korektni i otvoreni.
E sad u win win-u,ima svakavih,al oni su obicni prodavci(radnici,pola njih veze sa`mozgom nemaju sta prodaju),dvojica sto rade ovde u Cacku su super momci,ima jedan onako bole ga uvce za sve,al eto.

Poenta moje price je da pojedinci svesno zbacuju krivicu na prodavce i pljuju iako prodavci sa tim nemaju nikakve veze,ima lopova svakako,ja sam imao gorko iskustvo,al treba i mi da budemo,makar korektni.

A to sa dedom,to je vec problem,a ne ovo.

Edit:I josh jedna stvar,ma koliko to apsurdno bilo,apsurdno je to da se ovde otvara nalog i pljuje firma kao emmi,ja sam isto uzeo Patriot memoriju kod njih i radi super,ubacio sam u josh nekoliko racunara sto su prijtaljei(ili poznanici)uzeli,problem nikakav bio nije.
De si se losija posiljka pa sta,sad oni kao to stalno rade u uvaljuju falicnu robu,ma daj.
Ma lopovi.
Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da, da… Kako da ne... 22.07.2012. 18:25 #432851

status: user
broj poruka: 9392
Dve razlicite memorije, razlicitih proizvodjaca jednom kupcu imaju isti kvar…

Ti ili si veliki baksuz ili ti nije u redu ploca…? Ili ti platila konkurencija da otvaras naloge po forumima i pljujes firmice...? A…?

F650GS Dakar

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:Da, da… Kako da ne... 22.07.2012. 18:35 #432853

status: user
broj poruka: 6875
Najpre ce biti to trece.
Ili je on ta konkurencija.



Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oditar A sta ces kad sam glup 22.07.2012. 19:00 #432858

status: user
broj poruka: 6
Ako si lepo procitao moja maticna je sasvim ok radi sa drugim ramima,a nisam budala da ne proverim dal se radi o maticnoj prvo,tako da je memorija testirana na dve ploce razlicitog brenda.A pri kraju se jos pominje kolega.Ja imam dovoljno novca u zivotu tako da se nikad ne bih bavio tako ljugavim stvarima,koji su u normalnoj zemlji zakonom kaznjive.Prosto ne volim da me prave budalom,i ne bih zeleo da se nekom sl. desi.Inace kolika ti je plata?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oditar Dobro da znas coveka 22.07.2012. 19:05 #432860

status: user
broj poruka: 6
Ne vidim kakve veze prodavci opreme imaju,jel bi ti srao o Merkatoru da u pakovanju cokolade dobijes dlaku od pacova,ovo je cisto vezano za uvoznika,ne za Emmi..A pokusaj da mene predstavis kao nekog treceg je jadan,a nbt da li ti drug,brat ili ti radi alti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Blago tebi sto imas dosta novca 22.07.2012. 19:59 #432867

status: user
broj poruka: 9392
Ta cinjenica i to sto si nam je na tako indiskretan nacin stavio do znanja, samo odraz tvoje kulture i domaceg vaspitanja. Znas, u normalnom i civilizovanom svetu takve stvari nikoga ne zanimaju, kao sto ni tebe ne bi trebalo da zanima koliko je cija plata. Mislim, druze, to je vrhunac debilizma i seljastva, pitati nekog kolika mu je plata. Mislim, nista licno, nego ako si mlad da naucis, ako nisi ostaces seljak do kraja zivota, nema ti pomoci .)
Toliko od digresije zarad edukacije i malo osnovnog vaspitanja, a sto se tice teme, mozes kupovati memorija koliko god zelis i gde god zelis, ploca ce ti svaku posle nekog vremena pokvariti, jer je ona u pitanju. Proveri i uzemljenje na mrezi, ako nije dobro moze i ono cesto kvariti memoriju, i ne samo nju, ali je memorija daleko najosetljivija komponenta u racunaru. Ne resavaj posledice, resavaj uzrok.

F650GS Dakar

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ok 22.07.2012. 20:06 #432868

status: user
broj poruka: 17084
Moj komplet komp deo po deo
kupovan u emmiju,
kao i dunjin
kao i jos par ortaka ili ceo ili neke delove ,
nikad niko problem nije imao, ovo je moje licno iskustvo.

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ok 22.07.2012. 20:09 #432869

status: user
broj poruka: 9392
Ma to nema nikakve veze gde kupujes. Pa ne bira EMMI robu od distrubutera u smislu ovaj komad valja ovaj ne valja… Nego covek ima problem, resava posledicu ne resava uzrok. Mislim, mozes ti menjati guma koliko god zelis ako ne izvadis ekser ispred garaze… Eto, malo slikovito, jednostavnije...

F650GS Dakar

:: Moj komplet komp deo po deo
:: kupovan u emmiju,
:: kao i dunjin
:: kao i jos par ortaka ili ceo ili neke delove ,
:: nikad niko problem nije imao, ovo je moje licno iskustvo
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oditar Opet 22.07.2012. 20:59 #432875

status: user
broj poruka: 6
Drago mi je da se shvata da je ovde samo uvoznik u pitanju ne prodavac,sto se tice stanja maticne ploce trenutno na njoj preko 2 meseca radi kit rama uzet u inostranstvu.A sto se tice uzemljenja,postoje drugi uredjaji koji bi sigurno crkli tokom godina da je ono u pitanju. Menjam svake 2-3 godine racunar,prodam kupim novi.I svi prodati racunari i danas rade!

CPU:Intel I7 2600K
MBO: P8Z68-V PRO/GEN3
RAM: 8Gb Exceleram ER3002A
GPU: Gainward GeForce GTX 560Ti
CASE: Thermaltake Overseer RX-I
PSU: Corsair GS800
CPUCOOLER: NOCTUA NH-D14

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oditar I plata 22.07.2012. 21:13 #432877

status: user
broj poruka: 6
Pitanje je postavljeno cisto da vidim,posto prosecni gradjanin Srb ne moze sebi da priusti da se gadja sa racunarskim komponentama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
flash jebao vas Emmi 22.07.2012. 22:35 #432887

status: user
broj poruka: 39
Kada Emmi , Alti , WinWin pukne i nebudete mogli da ostvarite garancije kao i što se desilo sa mnogim firmama do sada kao Eurolink, Anet, Eurokomp, ... i gomilu drugih bogova, za koje ste isto tako prćali kao da ste sekta neka.
Oni ostanu uvozniku duzni, onda on neće da menja vaše neispravne komponente već uzima preko vas njihov dug, a nakupi se toga .., naravno njihov uvoz da nepričam ....
Iskreno ne želim da nijedna firma pukne, daj bože da radi , dugo, dugo, ali sa takvim pričama delujete ko sekta i bakzuzirate rad toj firmi ...
Čovek se zali nije zadovoljan, pita vas lepo, ako neko zna neka odgovori, OK
nije Emmi proizveo memoriju ... samo čovek kaže da nam dolazi najveći škart od robe što je i normalno kakvo smo trežište ....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: jebao vas Emmi 22.07.2012. 22:38 #432888

status: user
broj poruka: 9122
Winwin je prosle godine imao najveci profit od firmi koje se bave tom delatnoscu :), izgradili su halu koja kosta 2 miliona e, gigatron je mali u odnosu na njih :). Inace vece IT firme su bukvalno kao jedna u Srbiji, zajedno narucuju opremu i imaju relativno razlicit asortiman.

Pozdrav!


:: Kada Emmi , Alti , WinWin pukne i nebudete mogli da ostvarite garancije kao i što se desilo sa mnogim firmama do sada kao Eurolink, Anet, Eurokomp, ... i gomilu drugih bogova, za koje ste isto tako prćali kao da ste sekta neka.
:: Oni ostanu uvozniku duzni, onda on neće da menja vaše neispravne komponente već uzima preko vas njihov dug, a nakupi se toga .., naravno njihov uvoz da nepričam ...
:: Iskreno ne želim da nijedna firma pukne, daj bože da radi , dugo, dugo, ali sa takvim pričama delujete ko sekta i bakzuzirate rad toj firmi ..
:: Čovek se zali nije zadovoljan, pita vas lepo, ako neko zna neka odgovori, O
:: nije Emmi proizveo memoriju ... samo čovek kaže da nam dolazi najveći škart od robe što je i normalno kakvo smo trežište ...
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:jebao vas Emmi 22.07.2012. 23:09 #432890

status: user
broj poruka: 6875
Iza njih stoje rezultate a sta ti i doticni mislite i sto pljujete nije bitno.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Blago tebi sto imas dosta novca 22.07.2012. 23:16 #432892

status: user
broj poruka: 400
+1


:: Ta cinjenica i to sto si nam je na tako indiskretan nacin stavio do znanja, samo odraz tvoje kulture i domaceg vaspitanja. Znas, u normalnom i civilizovanom svetu takve stvari nikoga ne zanimaju, kao sto ni tebe ne bi trebalo da zanima koliko je cija plata. Mislim, druze, to je vrhunac debilizma i seljastva, pitati nekog kolika mu je plata. Mislim, nista licno, nego ako si mlad da naucis, ako nisi ostaces seljak do kraja zivota, nema ti pomoci .
:: Toliko od digresije zarad edukacije i malo osnovnog vaspitanja, a sto se tice teme, mozes kupovati memorija koliko god zelis i gde god zelis, ploca ce ti svaku posle nekog vremena pokvariti, jer je ona u pitanju. Proveri i uzemljenje na mrezi, ako nije dobro moze i ono cesto kvariti memoriju, i ne samo nju, ali je memorija daleko najosetljivija komponenta u racunaru. Ne resavaj posledice, resavaj uzrok
::
:: F650GS Daka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lovro Re: jebao vas Emmi 22.07.2012. 23:30 #432894

status: user
broj poruka: 1
Poentu svega je rekao doticni u zadnjoj recenici,nazalost nije samo racunarska tehnika u pitanju.I sama tema se svodi na:`Pa jbt jel to treba da odem u Pakistan da kupim deo koji 100% radi` a ne na jebene prodavce...

:: Kada Emmi , Alti , WinWin pukne i nebudete mogli da ostvarite garancije kao i što se desilo sa mnogim firmama do sada kao Eurolink, Anet, Eurokomp, ... i gomilu drugih bogova, za koje ste isto tako prćali kao da ste sekta neka.
:: Oni ostanu uvozniku duzni, onda on neće da menja vaše neispravne komponente već uzima preko vas njihov dug, a nakupi se toga .., naravno njihov uvoz da nepričam ...
:: Iskreno ne želim da nijedna firma pukne, daj bože da radi , dugo, dugo, ali sa takvim pričama delujete ko sekta i bakzuzirate rad toj firmi ..
:: Čovek se zali nije zadovoljan, pita vas lepo, ako neko zna neka odgovori, O
:: nije Emmi proizveo memoriju ... samo čovek kaže da nam dolazi najveći škart od robe što je i normalno kakvo smo trežište ...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb A kako bi bilo 23.07.2012. 01:17 #432907

status: user
broj poruka: 6875
Da vi malo oladite,sa uclanjenjem ovde i trolovanjem,a?A o tome sta se ovde dozvoljava od strane operatora to necu da komentarishem.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne bih nikoga da napadam i neosnovano optuzujem, ali nisam... 23.07.2012. 18:22 #433016

status: user
broj poruka: 10988
rad ni progledavanju ``uvoznicima`` kroz prste. Ovo sto kolega pominje je, na nasu veliku zalost, kod nas relativno cesta pojava - maltene manir. Cini mi se da ni dan-danas nije rasvetljena ``legendarna`` (po zlu cuvena) ujdurma sa kraja proslog veka. Naime, neki ``slavni`` uvoznik (``uvoznik``) je do beogradskog pasaluka dopeljao dva slepera monitora firme ``Philips`` (15`` i 17``, CRT, naravno). DVE GODINE je trajala golgota sirotih, nasamarenih kupaca (kupuj, vracaj, cekaj...ne docekaj...). Usput je nanesena velika steta samome brendu (ispostavilo se da je u pitanju bila NEKVALITETNO reparirana roba prodavana po cenama nove). Negde u to vreme (koincidencija, je li?) pojavile su se u Stradiji i ``falsifikovane`` maticne ploce firmi Soyo i Chaintech, itd. itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs