Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Pomagajte drugovi... opet nece da radi????
STRANA 1 OD 1
Skyhawk Pomagajte drugovi... opet nece da radi???? 11.06.2007. 12:13 T4686

status: user
broj poruka: 53
E, ovako... na ovom forumu sam se vec oglasavao povodom problema koji imam/sam imao i mislio sam da sam ga resio... ali ocigledno nisam... radi se o sledecem... konfiguracija je laptop Asus M6800Ne... Windows XP Professional SP2 i rezac je CD/DVD Matshita UJ-831D... kada pokusam, koristeci Nero 6 Ultra Edition version 6.6.1.4, da narezem nesto na CD-u... radi se o nekim slikicama u .jpg formatu... dobijam notification `Power calibration error`... googlao sam malo po net-u i nadjem svojevremeno da treba da odem u Control Panel -> Administrative Tools -> Services i da nadjem IMAPI CD-Burning COM sevice i da taj service set-ujem da se startuje automatski... uradim ja to tako i stvarno rezac proradi... narezem ja tada sta mi je vec trebalo i jedno vreme ga nisam koristio... juce pokusam da narezem neke slike sina sa prvog rodjendana i krstenja... ono opet `Power calibration error`????... pa zasto sada kada je radio pre mesec -dva dana?????.. i opet ista greska????... opet google-aj i nadjem nesto ovako:

Please try the following solutions:
1-update the firmware of your recorder. Please check the manufacturer`s website for the latest version.
2-Try another brand of CD-R or CD-RW media.
3-Try different power connectors, and for recorders, do not share power with other devices. It needs its own power connector. If the error occurs with an external recorder, the power source in the chassis could be the cause. As a test, try to take the recorder out of the external chassis and connect it internal.
4-Try different configurations, such as taking the CD-ROM to the primary IDE bus as slave and have only the recorder connected to the secondary IDE bus as master.
5-Send the recorder in for service.

1-pokusao sam na net-u da nadjem newest version of my recorder firmware ali bezuspesno????... Panasonic ga nema cak ni izlistanog???
2-pokusao sam nekoliko brand-ova CD-R... uvek isti rezultat... `Power calibration error`???
3 i 4- ne znam kako.. i da li mogu sam da rekonfigurisem power source za recorder??? i kako da podesim konfiguraciju kako je receno u stavci 4???

Ako je neko vec imao slican problem i resio ga... ili prepoznaje `dijagnozu` po onome sto sam do sada napisao bio bih zahvalan da otpise koja je `terapija`... vec me iritira da se isti problem ponavlja drugi ili treci put a ja ne mogu da ga resim konacno.

Unapred hvala!!!

Pozdrav!!!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Power calibration error 11.06.2007. 13:01 #21490

status: user
broj poruka: 299

se javlja i kada pokušavaš da prebrzo rezeš diskove...
smanji brzinu rezanja...
dešava se i kada disk ne može dobro da se fixira (npr zbog prašine), pokušaj da očistiš deo na kojem leži CD/DVD (ono parče gume u sredini i osovina)
proveri opet da ti nije opet otišlo rezanje na manual uključivanje...

3 i 4 se misli na master-slave konfiguraciju i ubacivanje u kućište umesto da bude u enclosure-u i promena kabla koji napaja rezač drugim kablom .. malo teže u laptopu, zar ne???

panasonic ga nema izlistanog???
koliko znam da podršku za MatSHIT-u pružaju proizvođači laptopova ASUS u tvom slučaju....
mada... malo radi, malo ne radi... hm pre će biti nešto drugo u pitanju, a ne firmware... firmware bi stalno klao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Glp 11.06.2007. 15:03 #21496

status: user
broj poruka: 537
Ako ti ne pomogne nista sto ti vec ljudi nisu rekli da uradis, probaj da reinstaliras Windows, mozda se sam od sebe sredi posle toga... cudan je Microsoft :) u najgorem slucaju, kupi jedan externi DVD rezac i resices se muke :) Ako ti komp nije u garanciji, drndaces se po servisima a naplatice ti pola cene novog externog rezaca :) nisam ti pomogao oko resavanja problema, ali sam ti iz licnog iskustva preporucio sta da radis :) jer cak iako je komp u garanciji, kad ga odneses u servis to postane iranka bez prestanka i nikada da zavrse:)
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 11.06.2007. 16:39 #21503

status: user
broj poruka: 584
Da te utesim...

Nisi sam. Uz tebe je cela zemaljska kugla i nije samo Asus, nego i Toshiba
i Acer, svi koji su to ugradili u svoje masine imaju identican problem.

Da te razocaram...

1. Mozes slobodno da iskljucis IMAPI CD... servis, nije u tome stvar a i
preporucljivo je da ga iskljucis. Zauvek.
2. Imas drajv matSHITa, odn. matsuSHITa, odn. PANASONIC i to D verziju,
nastrasniju od najstrasnijih.
3. Ona resenja ne vaze za laptop.
4. Asus sigurno nikada nece napisati izbaciti nov firmware. Oni samo prebacuju krivicu
na druge, po tome su poznati.
5. Ne vredi garancija, ovo je kao ok, nisu adekvatni mediji.

Tracak nade...

1. Eventualno postoji mogucnost da ti proguta sledeci firmware:
http://support.toshiba-tro.de/tools/updates/dvd-r-rw-firmware/uj-831/frmwre-xp-102.zip
To je Toshiba dala za matsusranj. koje je ugradila u svoje masine. Bezbedno je jer
nece flashovati ukoliko ne naleti na ok drajv, radi iz XP-a, po spisku je sve ok 831D,
ali ako proverava brand, nasmej se, posto mozes samo da se slikas.
2. Posto slepci nisu izbacili spisak medija sa kojima drajv hoce da razgovara, jedino
sto mozes je da pokusavas sa razlicitim medijima i to na debelo manjim brzinama
od predvidjenih. Ljudi su imali dobra iskustva sa TDK diskovima.
3. Probaj sa drugim programom, zaobidji NERO.
4. Probaj sa drugim rezacem (kupi externi).

JBG

P.S. U gornjem linku ispravi updates - bez crtica je link.
Na PCBerzi su to ruzne reci - select, update, insert, delete koje se pisu sa
crticama da se ne bi videle - kao kad hoces pred detetom da opsujes, pa ne
izgovoris celu rec nego slovo po slovo. Katastrofa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Znas, imao sam ja jednom papagaja... 11.06.2007. 17:40 #21510

status: user
broj poruka: 7761
Kad sam bio mali imao sam jednom papagaja, zvali smo ga Danilo, pokoj mu dusi maloj.
Par godina je bio kod mene a onda je jednom prijavio `Power calibration error`. nakon toga je zavrsio ispod kanadske topole desno od ulaza.

Ako neko kaze da moze da popravi navedenu gresku onda ti pruza laznu nadu, tako nesto mi je prijavljivao i MSI rezac sve dok revoltiran zbog 20 unistenih CD-ova nisam vratio rezac prodavcu koji mi ga je nakon pitanja sta je bez reci zamenio drugim uredjajem.

Sto ce reci da je doslo vreme za zamenu pomenutog uredjaja samo sto tvoj verovatno nije vise u garanciji pa ces sve troskove sam snositi, bolno ali istinito.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 11.06.2007. 17:57 #21514

status: user
broj poruka: 584
Imao sam i ja papagaja, zvao se Srecko.

Many manufacturers include the identification codes of different CD-Rs in the software integrated into the CD writer. By these codes the CD writer can determine the maximum writing speed for the CD-R and adapt the necessary laser power. As the ID codes on the CD-Rs may change and the CD writer can´t know more recent CD-R brands anyway, this may be a cause for the `medium speed error` oder `power calibration error` messages. Updating the firmware of the CD writer might be the solution in this case. The manufacturers usually offer these updates on their websites. There you should also find additional tools that might be necessary for the update as well as manuals on how to update the firmware.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso nero.com 11.06.2007. 17:57 #21515

status: user
broj poruka: 584

I get a `Power calibration error` or `Calibration area (almost) full` error message. Why?

Power Calibration is controlled by the recorder.

Before any write operation, all recorders must do a 15 step power test to determine the optimum power for writing to the CD. this is called `Optimum Power Calibration`(OPC). During the write, it continues to do this test to get the best write throughout the whole CD. this is called `Running Optimum Power Calibration` (ROPC).
This whole process is controlled by the recorder, though initiated by programs such as Nero. There is an area on the inner part of the CD for the test and test data info to be stored. You can use this area up to 999 times.

If you receive the `Power calibration error` or `Power calibration area is (amost) full` error message, the cause will be either poor media, poor power, or a defective recorder.

Please try the following solutions:
update the firmware of your recorder. Please check the manufacturer`s website for the latest version.
Try another brand of CD-R or CD-RW media.
Try different power connectors, and for recorders, do not share power with other devices. It needs its own power connector. If the error occurs with an external recorder, the power source in the chassis could be the cause. As a test, try to take the recorder out of the external chassis and connect it internal.
Try different configurations, such as taking the CD-ROM to the primary IDE bus as slave and have only the recorder connected to the secondary IDE bus as master.
Send the recorder in for service.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Firmware Matshita UJ-831D 11.06.2007. 18:01 #21516

status: user
broj poruka: 584

http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=31370&highlight=MATSHITA+UJ-831D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Zakljucak 11.06.2007. 18:23 #21519

status: user
broj poruka: 5696
To sto si na NETU nasao za IMAPI, sto rece geloso, je notorna glupost. Te greske se javljaju usled losih medija (mala verovatnoca) ili usled male nominalne snage lasera koja se dobija inicijalnim testiranjem LeadIn/Out TOCa. Jedino resenje jeste stelovanje trimera na laserskoj glavi koji ce odagnati problem za neko vreme. Dakle, najverovatnije je losa serija Panasonica, mada sam vidjao i na Pioneer-u...to sto je radio jedno vreme je puka slucajnost + kvalitetni mediji, probaj samo +R Taiyo Yuden ili Verbatim MCC (Mitsubishi Chemical Corporation) medije. Neka ti neko iskuniji presteluje trimere, mozda moze i i bez rasklapanja notebooka, jer su glava i pick-up mehanizam na plotni, mada se neretko desi da ih projektanti izmeste na PCB elektroniku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nero.com 11.06.2007. 21:56 #21532

status: user
broj poruka: 7761
:: If you receive the `Power calibration error` or `Power calibration area is (amost) full` error message, the cause will be either poor media, poor power, or a defective recorder
::
:: Please try the following solutions
:: update the firmware of your recorder. Please check the manufacturer`s website for the latest version
:: Try another brand of CD-R or CD-RW media
:: Try different power connectors, and for recorders, do not share power with other devices. It needs its own power connector. If the error occurs with an external recorder, the power source in the chassis could be the cause. As a test, try to take the recorder out of the external chassis and connect it internal
:: Try different configurations, such as taking the CD-ROM to the primary IDE bus as slave and have only the recorder connected to the secondary IDE bus as master
:: Send the recorder in for service
::

Evo ja sam se bas potrudio da procitam sve i ostavio sam citirano ono sto mi je zanimljivo.
Meni je rezac prijavljivao ovu poruku na 69-96% narezanog materijala, znaci nije na pocetku rezanja i u navedenoj test zoni diska. Tako da je u mom slucaju dara brzo prevrsila meru, unisteni diskovi su skoro prebacili cenu novog uredjaja .

A sto se tice mogucih uzroka ja mislim da je pre u pitanju ono poslednje navedeno `or a defective recorder`. Jer ako je do skora rezao slicne diskove (ja imam naviku da ih kupujem na istom mestu sto u zemlji Srbiji nije neka garancija kvaliteta) a danas nece meni lici ba na to.

E a sto se tice navedenih saveta `sa sajta (mislim na citat)` sta preduzeti da bi se ovaj problem prevazisao i predlagaci su prevazisli Edvarda Kardelja, samo sto nisu pomenuli da uredjaj pre rezanja treba potopiti u hladnu vodu...

P.S. Nije mi bila namera da se prepirem nego da sto bezbolnije objasnim coveku da je vreme za novi uredjaj, nazalost.
Slazem se za okretanje zavrtnja koji koriguje snagu laserskog zraka, ali to nije svemocno resenje, ako upali upali ali dosta puta ne uspeva, ili je boljitak kratkog veka, opet nazalost. Mada niko nije pomenuo famozno ciscenje sociva koje daje diskutabilna poboljsanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: nero.com 11.06.2007. 23:24 #21538

status: user
broj poruka: 584

Iz mojih postova znas da sam ja uvek raspolozen za svadju.
Tvoj post intenzivnije boli, ali krace traje, ja sam mu na zaobilaznijii nacin
pod tackom 4 ipak rekao da proba sa drugim rezacem.
Njemu sam ostavio da procita onaj link, da zna da se nije samo njemu
to pojavilo nego svima koji imaju drajv sa istom oznakom, da ne
gubi vreme da trazi nacin da stavi dodatno napajanje za drajv u
laptopu, da udgradjuje jos jedan kontroler za njega, da menja kuciste na
laptopu, da se igra sa potenciometrima, itd.

U stvari me najvise nervira to sta kruzi kod nas i koliko smo jadni.
Sony, Asus i Panasonic su povukli taj model 831 iz svojih uredjaja odavno.
Podrske nemas nigde, svi prebacuju loptu iz svog dvorista u tudje,
model mozes da nadjes jos neko vreme samo u kesu od googla na kineskim
sajtovima. Kako bre sve to nekako dodje kod nas?!

Mada nije samo Asus. Juce mi je do ruke dopao HP-ov model
HP530 koji se ovde valja, sa oznakom koja NE POSTOJI na zvanicnom sajtu.
Neko u Indiji je imao slican problem. Isporucuje sa sa FreeDOS-om, ali
toplo HP preporucuje Vistu koja sa njim ne radi. Na HP-ovom forumu skupili
se korisnici od slicnog modela koji hoce da urade upgrade sa Viste na XP.
Podrska katastrofalna. Ne mozes da saznas sta su tacno spakovali u njega, a
ono sto su spakovali bolje da nisu. Drajvera nema. Zvanicnici ne odgovaraju
na poruke, ljudi na forumu pusu, truju se oce da poludu. Drajvere moras na
kraju da skupljas rucno od 15 razlicitih modela. Mislim da se IBM-u ovako nesto
ne bi dogodilo, da mi je potreban sata drajver za win3.11 napravili bi ga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Znaci... `opa bato:) 12.06.2007. 10:24 #21555

status: user
broj poruka: 53
@mrlja. @XXL. @geloso. @MaliAbner. @Machine

Hvala vam svima momci sto ste nasli vremena i dobre volje i otpisali na moj post... posebno hvala geloso-u sto je napravio jedan valjan research na temu `Power calibration errorr-a` i za sve link-ove koje mi je obezbedio... (by the way... probao sam onaj site sto si ga pomenuo http://support.toshiba-tro.de/tools/updates/dvd-r-rw-firmware/uj-831/frmwre-xp-102.zip i dobio notification `You are not authorized to view this page`???)... sve u svemu, posle onoga sto sam procitao na site-u http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=31370&highlight=MATSHITA+UJ-831D ocigledno je da se nisam bas usrecio sa ovim rezacem i sve mi lici da cu morati ili da kupim novi ili neki externi... ali cu svakako pre toga da probam da se malo `igram`... da vidim da li nesto moze da se uradi software-ski pa ako ne bude rezultata moracu da nadjem nekog ko zna da podesi te trimere.. ili vec sta moze tu da se uradi hardware-ski. pa ako ni to ne pomogne... onda da trazim nesto bolje... nekako sam shvatio da je to rezime svega sto ste mi otpisali.

Jos jednom zahvaljujem na sugestijama,

Pozdravljam vas sve i zelim svako dobro,

Skyhawk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Znaci... `opa bato:) 12.06.2007. 11:10 #21557

status: user
broj poruka: 584
http://support.toshiba-tro.de/tools/updates/dvd-r-rw-firmware/uj-831/frmwre-xp-102.zip

prepravi link kada ga iskopiras!
ovaj sajt dodaje crtice!
updates spoji bez crtica i skinuces zip, radi, sad sam probao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 12.06.2007. 12:44 #21562

status: user
broj poruka: 1673
Mislim da smo i prosli put dosli do zakljucka da je mucenje sa ovim drajvom corav posao, ali nema veze, kupi nec za laptop i resio si problem. Cuvaj zivce (zdravlje) za lepse trenutke jednostavno nije vredno toga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs