Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
nemci i kvalitet...
STRANA 1 OD 1
Ruff nemci i kvalitet... 12.06.2007. 02:40 T4694

status: user
broj poruka: 829
E ovako: sutra mi cale poslovno putuje u Nemacku i provesce 3 prazna sata na Frankfurtskom aerodromu...

Zanima me: jesu li nemacki kompjuterski delovi jeftiniji nego kod nas? A i jesu li zaista kvalitetniji?
Guglam ovde poprilicno vremena, ne mogu cenovnike(osim eBay-a) nigde da im iskopam... Isto pitanje posebno za hardove, maticne i graficke. Ako nista, da li bolje/duze/kvalitetnije shljakaju?

I ako bi kupio npr. tft monitor tamo, kolike su sanse da ga JAT vrati celog i zivog u Beograd?

Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 12.06.2007. 03:12 #21545

status: user
broj poruka: 726

Mozda nadjes nesto korisno ovdje:

http://www.idealo.de/preisvergleich/SubProductCategory/1342.html.jsessionid=dyM6ndHpyVUg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nemci i kvalitet... 12.06.2007. 09:41 #21553

status: user
broj poruka: 7761
Zaboravi na pomenutu ideju.
Kad sam svojevremeno putovao cene na Amsterdamskom aerodromu su bile po par puta vise nego u BGD, e sad mozda nije tako u nemackoj, ali u freeshopu na Brniku (ljubljana) su bile slicne onima na Amsterdamskom aerodromu.

Pazaris samo ono za sta si siguran da je jeftinije nego kod nas, a ove nase barabe na Surcinu (vise mi se svidja to ime nego Nikola Tesla ipak je on bio druge struke) kad budu videle kutiju sa TFT-om ili nesto slicno ima da trljaju ruke i dara prevrsi meru.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: E ovako: sutra mi cale poslovno putuje u Nemacku i provesce 3 prazna sata na Frankfurtskom aerodromu..
::
:: Zanima me: jesu li nemacki kompjuterski delovi jeftiniji nego kod nas? A i jesu li zaista kvalitetniji
:: Guglam ovde poprilicno vremena, ne mogu cenovnike(osim eBay-a) nigde da im iskopam... Isto pitanje posebno za hardove, maticne i graficke. Ako nista, da li bolje/duze/kvalitetnije shljakaju
::
:: I ako bi kupio npr. tft monitor tamo, kolike su sanse da ga JAT vrati celog i zivog u Beograd
::
:: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Re: nemci i kvalitet... 12.06.2007. 10:30 #21556

status: user
broj poruka: 829



:: Zaboravi na pomenutu ideju
:: Kad sam svojevremeno putovao cene na Amsterdamskom aerodromu su bile po par puta vise nego u BGD, e sad mozda nije tako u nemackoj, ali u freeshopu na Brniku (ljubljana) su bile slicne onima na Amsterdamskom aerodromu

E, to nisam znao... Znaci male su sanse da i tamo bude jeftinije...
::
:: Pazaris samo ono za sta si siguran da je jeftinije nego kod nas, a ove nase barabe na Surcinu (vise mi se svidja to ime nego Nikola Tesla ipak je on bio druge struke) kad budu videle kutiju sa TFT-om ili nesto slicno ima da trljaju ruke i dara prevrsi meru

Znaci ipak leshe... Mislio sam da je to na neki fazon, kao na granici je bez njihovog PDV, pa ti ond nasi naplate 18% od cene koju si platio... Ili oni to urade onako proizvoljno, sa stilom `koliko da se ugradim ja u ovo?`:))
Pretpostavljam da se to jedino isplati za ono cije pakovanje moze da se stavi u torbu(cpu, eventualno gpu, Mobo samo ako imas XXXXL torbu:D), pa svercuj, brale!...
Eh, pa dobro, videcemo, mozda ima nesto isplativo -> npr asus 8600gt im je 120e, a gts im je 155e. Ako nadjemo dovoljno prostora u nekoj torbi, kupujem novi gpu ili mobo!!XD
A i hardovi imaju neke simpaticne cene...samsung 500gb za 90e!!! Kad bi toga bilo na aerodromu...

Oglasniku hvala za url!



::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
:: :: E ovako: sutra mi cale poslovno putuje u Nemacku i provesce 3 prazna sata na Frankfurtskom aerodromu..
:: ::
:: :: Zanima me: jesu li nemacki kompjuterski delovi jeftiniji nego kod nas? A i jesu li zaista kvalitetniji
:: :: Guglam ovde poprilicno vremena, ne mogu cenovnike(osim eBay-a) nigde da im iskopam... Isto pitanje posebno za hardove, maticne i graficke. Ako nista, da li bolje/duze/kvalitetnije shljakaju
:: ::
:: :: I ako bi kupio npr. tft monitor tamo, kolike su sanse da ga JAT vrati celog i zivog u Beograd
:: ::
:: :: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 12.06.2007. 12:31 #21561

status: user
broj poruka: 1673
A jel` si uzeo u razmatranje kako da eventualno,ne daj boze,itd... realizujes garanciju ako neka komponenta otkaze. Ljubazni Nemci ce sve uciniti da ti izadju u susret ali treba doci do njih. A druge, sumnjam da ces naci nesto od egzoticne opreme (komponente tipa hdd, grafika, cpu) u aerodromskom shopu, mozda neki gotov uredjaj tipa mp3 plejer, foto aparat itd. Mada, nikad covek nije nacisto sa Nemcima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IcaNET Re: nemci i kvalitet... 12.06.2007. 14:45 #21570

status: client
broj poruka: 52



:: E ovako: sutra mi cale poslovno putuje u Nemacku i provesce 3 prazna sata na Frankfurtskom aerodromu..
::
:: Zanima me: jesu li nemacki kompjuterski delovi jeftiniji nego kod nas? A i jesu li zaista kvalitetniji
:: Guglam ovde poprilicno vremena, ne mogu cenovnike(osim eBay-a) nigde da im iskopam... Isto pitanje posebno za hardove, maticne i graficke. Ako nista, da li bolje/duze/kvalitetnije shljakaju
::

ja sam često preko, i kupujem kod nemaca i francuza često. zavisi gde se denem.
evo ti link sajta koja je nešto kao pcberza ali za područje austrije i nemačke, http://geizhals.at/eu/

najeftinije se kupuje kod firmi koje prodaju delove on-line, znači treba da imaš nekog u nemačkoj ko će to da primi, jer šalju robu uglavnom samo u nemačku(ili austriju), osim ako je na sajtu posebno naglašeno da šalju i u druge zemlje, ali onda poštarina podebelo prelazi neku normalnu cenu.

zaboravi kupovinu u redovnim radnjama jer je skuplje nego on-line, u prodaju on-line u nemačkoj možeš da budeš 100% siguran je nema prevara,svaki sajt mora da ima na jednoj stranici rešenje o poslovanju...itd i fizičku adresu sedišta firme. povraćaj poreza od 18% možeš da dobiješ ali uzimaju neku proviziju tako da ne predje 15% od plaćene cene. Ukoliko platiš nešto a ne dobiješ, osiguranje ti vraća pare a firma bude tužena.
Svaka transakcija je osigurana, to je direktno u nadležnosti banke.

Inače, najače radnje u Nemačkoj sa tehničkom robom su SATURN (www.saturn.de) pa
MEDIAMARKT (www.mediamarkt.de) ...itd Ako tvoj ćale ima vremena da obidje SATURN u Frankfurtu, možda nešto nadje povoljno na akcijskoj prodaju, to se nikad ne zna šta imaju u dnevnoj ponudi, nekad su laptopovi, nekad slušalice, nekad monitori....

zaboravi e-bay, i slične sajtove.

Kvalitet delova je nesporan, znači ako kupuješ kod regularnih prodavaca, onda su to originali 100% ali ako možda nadješ nekog kineza ili turčina onda si se zaje...

TFT monitor kao i sve drugo fragle(lomnjivo) ima poseban tretman prilikom transporta, i ukoliko dodje do oštećenja, JAT, verovao ili ne, plaća štetu.

ako te još nešto zanima, pitaj...

:: I ako bi kupio npr. tft monitor tamo, kolike su sanse da ga JAT vrati celog i zivog u Beograd
::
:: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Re: nemci i kvalitet... 13.06.2007. 02:24 #21593

status: user
broj poruka: 829

Nikolas

::
::
::
:: :: E ovako: sutra mi cale poslovno putuje u Nemacku i provesce 3 prazna sata na Frankfurtskom aerodromu..
:: ::
:: :: Zanima me: jesu li nemacki kompjuterski delovi jeftiniji nego kod nas? A i jesu li zaista kvalitetniji
:: :: Guglam ovde poprilicno vremena, ne mogu cenovnike(osim eBay-a) nigde da im iskopam... Isto pitanje posebno za hardove, maticne i graficke. Ako nista, da li bolje/duze/kvalitetnije shljakaju
:: ::
::
:: ja sam često preko, i kupujem kod nemaca i francuza često. zavisi gde se denem
:: evo ti link sajta koja je nešto kao pcberza ali za područje austrije i nemačke, http://geizhals.at/eu

Jako koristan url, hvala!
::
:: najeftinije se kupuje kod firmi koje prodaju delove on-line, znači treba da imaš nekog u nemačkoj ko će to da primi, jer šalju robu uglavnom samo u nemačku(ili austriju), osim ako je na sajtu posebno naglašeno da šalju i u druge zemlje, ali onda poštarina podebelo prelazi neku normalnu cenu
::
:: zaboravi kupovinu u redovnim radnjama jer je skuplje nego on-line, u prodaju on-line u nemačkoj možeš da budeš 100% siguran je nema prevara,svaki sajt mora da ima na jednoj stranici rešenje o poslovanju...itd i fizičku adresu sedišta firme. povraćaj poreza od 18% možeš da dobiješ ali uzimaju neku proviziju tako da ne predje 15% od plaćene cene. Ukoliko platiš nešto a ne dobiješ, osiguranje ti vraća pare a firma bude tužena
:: Svaka transakcija je osigurana, to je direktno u nadležnosti banke
::
:: Inače, najače radnje u Nemačkoj sa tehničkom robom su SATURN (www.saturn.de) p
:: MEDIAMARKT (www.mediamarkt.de) ...itd Ako tvoj ćale ima vremena da obidje SATURN u Frankfurtu, možda nešto nadje povoljno na akcijskoj prodaju, to se nikad ne zna šta imaju u dnevnoj ponudi, nekad su laptopovi, nekad slušalice, nekad monitori...

Skinuli smo im adrese sa neta, ici ce da vidi. Jedino sto smo nasli samo konfiguracije na sajtu saturna, nigde nema ceni komponenti, ali nema veze, sigurno ga ne spominjes za dzabe.
::
:: zaboravi e-bay, i slične sajtove.
::
:: Kvalitet delova je nesporan, znači ako kupuješ kod regularnih prodavaca, onda su to originali 100% ali ako možda nadješ nekog kineza ili turčina onda si se zaje..
::
:: TFT monitor kao i sve drugo fragle(lomnjivo) ima poseban tretman prilikom transporta, i ukoliko dodje do oštećenja, JAT, verovao ili ne, plaća štetu

Ma odlucili smo da nam se ne isplati kupovati monitor u inostranstvu iz vise razloga... Ali svejedno hvala za info!
::
:: ako te još nešto zanima, pitaj..

ako se jos nesto setim(o), definitivno cu se javiti. Hvala jos jednom za pomoc!
Pozdrav!
::
:: :: I ako bi kupio npr. tft monitor tamo, kolike su sanse da ga JAT vrati celog i zivog u Beograd
:: ::
:: :: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gadafi ... 13.06.2007. 09:24 #21607

status: user
broj poruka: 7


https://www.norskit.de
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646127.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs