Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
HAMACHI - Company of Heroes
STRANA 1 OD 1
filni HAMACHI - Company of Heroes 12.06.2007. 23:21 T4699

status: user
broj poruka: 1199

Imam mali problem.... Pokusavam sa drugarom da odigram Company of Heroes preko Hamachija, ali nikako da se `nadjemo`... Kao da ne prepoznaje LAN u igri... Zna li neko zasto?

Hamachi radi, do juce smo sibali Tiberium Wars... Samo Company of Heroes zeza.... Imamo najnovije Patcheve.... ne znam u cemu moze da bude problem.... Zna li neko ..... Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 12.06.2007. 23:27 #21587

status: user
broj poruka: 726
Ako imas slican problem (a mislim da imas),evo copy - paste varijanta mojeg ranijeg reply-a:
...postoji mogucnost da,ukoliko kreiras server/mapu u LAN-u,oni koji zele da pristupe/igraju ne mogu da te `vide` ili dobijaju poruku `class c error`.U takvoj situaciji,prilikom startovanja hamachi servera koji ce ugostiti tvoje `igranje u LAN-u`,bitno je da adresa servera (npr. onog koji kreira mapu u COH-u) bude kompatibilna sa adresama klijenata,tj. ostalih igraca.
Uzmimo da si ti server i tvoja adresa je,recimo 5.117.25.2,a adresa tvog druga 5.121.33.167.Da bi tvoj drug mogao pristupiti serveru,neophodno je da drugi broj iz njegove adresne kolone (121.) bude identican serverskom (117.)Ono sto ti treba da uradis je jednostavno-desni klik na desktop,`New Text Documents` (nazoves ga aliases i preneses u direktorijum u kojem se nalazi hamachi-Program Files-Hamachi),i u njemu ukucas: 5.121.33.167 5.117.33.167.Kao sto vidis,prvi broj je stvarna adresa tvog druga,dok drugi predstavlja njegov alijas (zamijenio si samo drugi broj),sto ce mu omoguciti da te `vidi` u LAN-u.Ukoliko ima vise igraca sa razlicitim adresama,postupak je isti-sve resavas u `aliases` fajlu.
S obzirom da verzije hamachi-ja od 1.0.2.0 ne koriste aliases.txt,preporucio bih ti da skines neku stariju verziju (koju neces apdejtovati) ili,ukoliko se odlucis za noviju verziju,problem pokusas da rijesis u `Preferences`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ntop Company of Heroes 12.06.2007. 23:37 #21588

status: user
broj poruka: 14

Connecting

* Connect to the internet
* Login to hamachi
* Disconnect all networks except hamachi (Internet, LAN, etc...)
* DONT CLOSE HAMACHI, let it keep retrying to connect.
* Launch the game, select Multiplayer->LAN
* Press Alt+tab
* Restore your internet connection
* Hamachi will relog
* Alt+tab again and play

[edit] Playing via Hamachi

Create/Join LAN games normally, once connected

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Poceo sam da mrzim... 13.06.2007. 09:30 #21608

status: user
broj poruka: 7761
Poceo sam da mrzim igre gde su nemci najvece doje na svetu.
Jeste slazem se da su izgubili rat, ali nisu sve bitke bar ne one s pocetka rata. Muka mi je i od EA kome je vlasnik `zica` pa stalno forsira nemce kao dezurnu topovsku ranu za umirivanje frustracije, ma muka mi je i od losih vijetnamaca i ostalih talibana koje nam proturaju ovi iz severne amerike.
Jedva cekam da se pojavi igra gde ce nemci da opale po `ljubici` gringose i njihove poltrone cholose, da vjetnamci isteraju gringose, da severnjaci iz koreje pobede one juznjake itd...
Da se japosi iskrcaju na severnoamericki kontinent, da najzad dodje malo svezih ideja u ove monotone PC igre.

I onako usput COH je stvarno dobra igra (iako su nemci opet dezurne DOJE).

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Za OGLASNIK 13.06.2007. 17:23 #21633

status: user
broj poruka: 1199



Pa meni i njemu je IP isti po drugom broju.... Moj je 5.172.166.243 a njegov je 5.172.165.3 ...>Znaci potrefilo se da nam je drugi broj ISTI... al opet ne vredi...... Jel ima josh neka ideja..>ponavljam da Tiberium War radi normalno.>samo upalimo igru...I picimo...nikakvo cimanje.......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 13.06.2007. 17:41 #21636

status: user
broj poruka: 726


Imate `iste` adrese,zakrpe su tu...
Onda ti je CoH `zabranjen` u nekom od firewalla.Provjeri.
Jos nesto - povezujes se na internet preko modema ili rutera?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ZA OGLASNIK 13.06.2007. 21:30 #21651

status: user
broj poruka: 1199



Imam SBB Kablovski net 256Kbs i drugar isto kod svoje kuce ...... Provericu i Firewall.... A ako nije ni to..Shta moze da bude...... Zakrpe imamo...Sve ima... Malo mi cudno shto za igru ne treba CRACK a radi bez diska kada se instalira..Da nema to mozda neke veze..Pozdrav..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 13.06.2007. 22:17 #21656

status: user
broj poruka: 726

Provjeri sve - Windows Firewall,nadam se,ne koristis,pogledaj u Internet security (ne znam koji koristis),Zone Alarm ili neki slican dosadni program (ako imas) takodje provjeri.

CoH se bez problema igra na Hamachi-u.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ntop COH 13.06.2007. 23:14 #21658

status: user
broj poruka: 14
Pa bre care jel sam ti lepo postovo sa treba da uradis. Ako meni neverujes idi na hamachi forum i vidi tamo sta pise za COH i da, ako imas najnoviji update za hamachi 1.0.2.2. moze da se desi da ti zbog toga ne radi posto su nesto gadno zabrljali sa tom verzijom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 13.06.2007. 23:49 #21661

status: user
broj poruka: 726

Mislim da bi bilo najbolje da skine neku stariju verziju,kao sto sam mu prvi put rekao.Ja koristim 1.0.1.3.

Moze biti i neki port,ali manja je mogucnost da je to problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs