Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ultra,mega,giga , riba overklok :)
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Ultra,mega,giga , riba overklok :) 13.06.2007. 12:08 T4704

status: user
broj poruka: 4506

heheh....znam da je bilo milion puta pominjana prica o overkloku i sve sam to citao ali da li moze neko da mi pomogne u konkretno mom slucaju (za moj procesor, plocu, memoriju ) ?e ovakoc :)....imam dual core 930 na 3 gh 2 x 2 mb..2 gb corsair 800 i asus p5ld2/c SE plocu...nabavio sam coler masterov hyper th i nisam navikao da mi je hladno pored kompa pa reko da malo overklokujem :)...moje prvo pitanje je koliko se pokazao u praksi klokabilnim ovaj model procesora i koliko bi uopste mogao da podignem klok, kolko bi realno dobio % na ovoj makini ? i pod 2..naravno ako neko moze da mi pomogne da sve to uradim...ono step by step :) ..
fala puno
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel .. riba overklok :) 13.06.2007. 17:32 #21635

status: user
broj poruka: 49
I ako nisam probao taj model, predpostavljam da je veoma overklokabilan a crkavanje usled pregrevanja je gotovo nemoguce :P

Ako i pored svega budes imao strah, nudim pomotj (step by step) :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 13.06.2007. 17:47 #21637

status: user
broj poruka: 4506


Fala fala...i da znas..tresu mi se noge kao kod curice :) hehe salu na stranu..stvarno mi treba help...u fazonu step by step nekog ko je radio na ovoj ploci (procesoru..memoriji..)
svaka pomoc je dobrodosla..narode gde ste ? (101 pogledan post 1 odgovor ? )
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 13.06.2007. 22:02 #21654

status: user
broj poruka: 1673
P935 (3.2GHz) sam gurao na boljoj ploci na 3.6GHz bez dizanja napona i mogao je mnogo vise ali imao sam ga samo nekoloko dana dok nije stigao E6420 tako da nisam hteo da se mlatim dzabe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ...... 14.06.2007. 00:25 #21662

status: user
broj poruka: 4506

? ima li koga.....?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Pazi ovako... 14.06.2007. 08:37 #21677

status: user
broj poruka: 718


...instaliraj cpu-z (mozeda se download-uje) ,speedfa , orthos (prime) ,super pi i neki benchmark (najbolje 3dmark06 ,ako ti ga graficka podrzava)...
Zatim odes u bios i fsb podesis na 234 i probash...Ovo ti je overklok do 3,5Ghz sto ti je za sada dovoljno i predpostavljam stabilno,bez dizanja napona...Sada uradi testove i uporedi racunar bez i sa overklokom(testovi i programi gore navedeni)...Prati temperaturu procesora preko speedfan-a ili nekog drugog programa ,ne treba da ide vise od 65 pod opterecenjem (orthos prime)...Ne diraj ostala setovanja za sada , vec probaj da uocis razliku na defaultu i pri overkloku , tako ces steci osecaj za svoj procesor ,jer se procesori medjusobno razlikuju po overklokabilnosti...
P.S. ovo su ti prvi koraci.Ne zaleci se suvishe da di komp ne bude imenjak...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.06.2007. 21:07 #21741

status: user
broj poruka: 4506



hvala vama koji ste pomogli ali mi treba detaljnije objasnjenje....zaista zanimljivo koliko ljudi je videlo post ali nece nista da napise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.06.2007. 22:29 #21744

status: user
broj poruka: 4506



hvala vama koji ste pomogli ali mi treba detaljnije objasnjenje....zaista zanimljivo koliko ljudi je videlo post ali nece nista da napise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs