Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Zaje*ite sve system ovo system ono programe!!!
STRANA 1 OD 1
psihoyu Zaje*ite sve system ovo system ono programe!!! 01.04.2005. 01:25 T473

status: user
broj poruka: 1191
Ako ocete da vam komp radi brzo i sigurno instalirajte(na cistu particiju,foramtirajte je full) Windows XP SP2 (nista ne baguje) sve nove drajvere za komponente i Zone Alarm i Microsoft Antispyware (super radi,sve nadje,brz je,real time stiti racunar,jedan njihov strava program) i Norton 2005 System Works(ne usporava komp kao 2004,bolje nalazi viruse i trojance) i koristite Norton Windoctor (popravlja greske u registru) i mirni ste godinu dana ako skidate zakrpe za Windows i antivirus,firewall,atispyware.
Jednostavno se vremenom nakupi pun ku*ac fajlova to je problem.
Meni sad Windows radi 5 puta brze i zauzme 150-200mb memorije sa podosta tray programa(za tastaturu i slicno).

Nadam se da ce ovo pomoci nekome koga nerviraju Windowzi! :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha System OVO system ONO 01.04.2005. 10:53 #1270

status: user
broj poruka: 70
Slazem se sa tobom samo jedna stvar, ne bih stavljao Zone Alarm jr sve to imas sa Anti Spy Ware-om i u SP2 imas Firewall koji mozes naravno da podesavas. NORTON????? Nikako brate, to ti sad radi dobro, ali videces kad prodje malo vremena pa kad budes poceo da ubacujes neke nove stvari, instaliras program pa kad bude krenulo da smara!!!! JJOOOJJ MAJKO MOJA..... veruj mi NOD32 je izmislio sve antiviruse....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha System OVO system ONO 01.04.2005. 10:58 #1271

status: user
broj poruka: 70
E da, ovo sam hteo da pitam! Kako znas da bolje nalazi viruse i trojance 2005 nego 2004? Jel imas neki benchmark program za antivirus programe? Ako koristis neki voleo bih da znam koji. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 01.04.2005. 13:29 #1273

status: user
broj poruka: 210



Pored AVG-a i NOD32, Norton nema sta da trazi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milmarc pijani kursor 05.04.2005. 11:18 #1288

status: user
broj poruka: 1

E sad da se zalimo ,
posle instalacije SP2-a kursor pocinje da mi seta ,cas levo, cas gore pa nekad i dole..........

mozda ima leka ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Obrisi na primer 16 style programa 05.04.2005. 12:51 #1292

status: user
broj poruka: 1191
Verovatno imas i Windows blinds i style xp,cursor xp,desktop x.
Probaj da ih obrises i sa neki programom sredis windows,npr Norton windoctor ili sysytem mehanic 5.Nece Windows sve sam da ti radi,moras da ga lecis,on ti je ko dete stalno je bolestan.!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
galaksija Predjite na LINUX 01.03.2007. 13:21 #13228

status: user
broj poruka: 7

Windowsi su djubre. I ja sam se mucio sa raznim skeniranjima updeteovima, defragmentizacijama :(
Cak je i Micro$oft prizao da ok nekih rotkita nema leka i da je jedini izlaz reinstalacija.
Onda sem presao na Linux i mene glava vise ne boli.
PS: Razlika pristupa netu je dramaticna, pogotovo FTP pristup kao da otvaram svoj direktorijum!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
despot9 Zasto jednostavno kad moze komplikovano! 02.06.2007. 18:35 #20844

status: user
broj poruka: 3
Nemoze windows da izbaci maksimum ako ima aktiviran antivirus i zone alarm. Nevalja da se previse programa instalira na komp ako oni nisu potrebni!
Norton system works je komplikovan program i ja sam se odavno prebacio na nesto mnogo bolje. Recimo Tune UP 2007, mada ima jos dobrih programa za optimizaciju windowsa. Nod 32 je po meni malo komplikovan antivirus program, nemora da znaci da nije dobar, moj izbor je AVG ili AVAS, avast vas obavestava na srpskom jeziku (glasom)da je windows inficiran, sta ce te vise.

Smesi mi se UNIX!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Crow Linux 13.07.2007. 15:10 #23545

status: user
broj poruka: 40



Galaxio bravo jednostavan nacin za odbranu od sveg Internet djubreta ili virusa je Linux :D ja vozim Ubuntu i Gentoo i nemam problema sa firewallovima i Av :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs