Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Dete je prohodalo ....
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Dete je prohodalo .... 16.06.2007. 11:31 T4730

status: user
broj poruka: 4506
uradio sam klok intela 925 D 3.0 gh sa hyper tx colerom....podigao sam FSB na 234 bez dizanaj napona i sad mi je procesor stabilan na 3514 gh (radi vec skoro 24 sata neprestano sa novom frekvencijom),temperatura je prakticno ostala ista(1-2 stepena gore(42-45) u idle i oko 50-52C u full loadu testirano u orthos prime ) e sad..imam par pitanja ...testirao sam u super pi i dobio sledeca poboljsanja : na 256K operacija bio je brzi za 1 sec..na 1M brzi za 5 sec...a na 4M za 24 sekunde...sobzirom da mi 3d mark(ni 05 ni 06) ne rade otkad sam formatirao hdd, nemogu da procenim koliko mi je sad brzi procesor..1) da li su vredni pomena ovi rezultati gore?
2) dizanjem fsb na 234 video sam da je brzina memorija (2 x 800 corsair dual chanel) pala na 767 mhz ??(ali sam zato smanjio latence sa 4-5-4-15 na -4-4-4-12) da li je to normalno?video sam da bi sa FSB od 235 bila 780 mhz...do koliko mogu dici fsb proceora bez dizanja napona?da li bi mogao nekako vratiti na 800 mhz i koliko sam izgubio perfomansi smanjenjem takta memorije ? toliko ukratko od mene :)
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Dete je prohodalo .... 16.06.2007. 13:37 #21811

status: user
broj poruka: 4163
sad mi je procesor stabilan na 3514 ghz

Da nisi malo preterao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 16.06.2007. 13:46 #21813

status: user
broj poruka: 1574
Stvarno,sta ce ti toliki clock??Sta radis sa tim???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 re:servispc... 16.06.2007. 13:53 #21814

status: user
broj poruka: 718
...coveku je prvi overklok u zivotu i nemoj da ga ismejavash,nije fora...
za ognjena:
1) super pi meri samo na 1M i za procesore koje mi imamo svaki rezultat ispod 40s je dobar sto blize 30 s to bolje ispod toga vrlo tesko...

2)pogledaj u biosu gde ti stoji mnozilac za cpu i stavi ga na fiksno 15
3) thermalthrottle OBAVEZNO on
4) sve ostalo off ili auto
5)prime 95 se koriti ovako: prvih 15 minuta testiras samo cpu (small ...tamo nesto test)
nakon toga minimalno 6 pozeljno 12 sati test cpu i ram (blend test)
obavezno kod prime-a prati temperaturu i dobices podatak o temperaturi pod punim load-om

Ako ti je sve stabilno pusti ga da radi jedno vreme i uzivaj u svojoj brzoj masini...
P.S. u medjuvremenu pogledaj malo clanke o overkloku kod anandtecha,tom`s hardware guida ili legion hardware-a i mnoge stvari ce ti biti jasnije , a na nekim forumima ukucaj naziv tvoje ploce i citaj sta su drugi radili sa plocama kao tvojom ili slicnima...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re:servispc... 16.06.2007. 14:19 #21820

status: user
broj poruka: 4506

hvala...niste mi nista rekli za memoriju? da li je normalno da se spusti frekvencija memorije i kako da vratim na 800 mhz ?da li je moguce dici i FSB i namestiti memoriju na 800 mhz ?zasto sam preterao ?pa ovo je clock i to bez dizanja napona, mogu misliti koliko bi jos mogao procesor kad bi se digao napon i sve ostalo ali to ne zelim..temperature su mi ostale skoro iste i to mi je najbitnije.

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 ne brini se za memoriju... 16.06.2007. 14:40 #21823

status: user
broj poruka: 718
...ploca je sama izabrala neki blentavi mnozilac za memoriju , ali ne brini se za to ...
Kada dodjes do nivoa da sam odlucis koji mnozilac da stavis vise ti necemo ni trebati ...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 16.06.2007. 15:16 #21824

status: user
broj poruka: 2909
Sto se tice memorije to sto je pala frekvencija je sasvim normalno i znaci da si pravilno overklokovao i da si spustio takt memorije da radi sinhronizovano sa procesorom 1T (1:1 kod Asusa,2.0x kod GA ploca) sto je i najbolje podesavanje i omogucuje najveci OC, u principu mozes da podignes takt memorije ako podesis u biosu odnos procesor:ram= 2:3 Asus,3x GA(ili vec neki drugi odnos neznam koju plocu imas) ali neces dobiti nista bitno na brzini podizanjem frekv. rama. makar ne kod Intela.A i pitanje je da li ces uposte moci da podignes sistem zato sto se ram otoci previse visoko...

Proveri da li si iskljucio u biosu sva Virtuelna CPU podesavanja,jer ako nisi ona ce ti sama povecavati napon procesora da bi odrzala sistem stabilnim,a to ne zelis da se desi.

P.S.
Ne preporucujem ti da drzis komp toliko dugo overklokovan....


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 16.06.2007. 15:39 #21825

status: user
broj poruka: 4506


:: P.S
:: Ne preporucujem ti da drzis komp toliko dugo overklokovan...
::
::
:: DaSickSyste
::


u kom smislu dugo?koja je poenta overkloka ako neces koristiti tako komp ?tempereture su ostale iste(trenutno mi je 42 C dok vam kucam , a ukljuceno je zilion stvari) ...zar nije to najbitnije za procesor ?ako su temperature okej ..teraj misko ?
evo gledam u pc probe 3.03 voltaza Vcore...+3.3...+5 .. i +12 su ostale iste znaci da nisu ukljucena ta virtuel setovanja?
sad ste me utripovali za komp i klokovanje..da li da vratim na staro?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: re 16.06.2007. 16:04 #21827

status: user
broj poruka: 2909
:: u kom smislu dugo?koja je poenta overkloka ako neces koristiti tako komp ?tempereture su ostale iste(trenutno mi je 42 C dok vam kucam , a ukljuceno je zilion stvari) ...zar nije to najbitnije za procesor ?ako su temperature okej ..teraj misko
:: evo gledam u pc probe 3.03 voltaza Vcore...+3.3...+5 .. i +12 su ostale iste znaci da nisu ukljucena ta virtuel setovanja
:: sad ste me utripovali za komp i klokovanje..da li da vratim na staro

Pazi ovako.
Klokovanje procesora realno smanjuje zivotni vek procesora za pola...Ali ako uzmes u obazir da je predvidjeni zivotni vek procesora 10-12 godina...zakljuci sam da li ces koristiti taj procesor za 5-6 god i gde ce on tada biti na lestvici procesora.
Ja licno izbegavam da klokujem i procesor drzim na difaltnim vrednostima kad ne radim nista zahtevno(surfovanje,gledanje filmova,slusanje muzike...) tu neces dobiti nikakve performanse tako da nema potrebe za OCom.Normalno ovo je moj neki nacin rada i ko god misli drukcije/radi drukcije nemam nista protiv....Kad zurim da nesto zavrsim konkretno kod renderinga koji moze da traje izmedu 1-15h(a vrlo cesto i vise,tako da dobijam dosta ako klokujem)...Performanse dobijas takodje u igrama...I predlazem ti da ako igras da tad klokujes...
Zapisi podesavanja na kojima ti je stabilan procesor i kad ti pritreba ucitas podesavanja.
Normalno trazi podesavanja sa sto manjom voltazom i sto vecom frekvencijom procesora i sto nizim latencijama RAM.

Opet kazem ovo je neki moj sistem rada.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: ne brini se za memoriju... 16.06.2007. 16:31 #21829

status: user
broj poruka: 2909

:: ...ploca je sama izabrala neki blentavi mnozilac za memoriju , ali ne brini se za to ..
Dragojlo ti bese imas DS3 plocu ako se ne varam...Mnozilac se fiksira kod OCa...
Npr.Ako bi koristio ram na 800MHz i C2D e6300 znaci da bi mnozilac na difaltu bio 266x7=1.83GHz za CPU i 266x3=800MHz za RAM.Ako bi hteo da klokujes procesor na 2.8GHz => FSB 7x400=2.8GHz znaci da bi RAM ako je mnozioc na 3x400=1200MHz i velike su sanse da se komp ne upali zato sto ram ne moze da ide toliko visoko,ali ako bi stavio ram na 2x400=800MHz radio bi sasvim normalno...Takodje mozes da se igras jer na toj ploci imas mnozioce za ram 2.0/2.5/2.66/3.0/3.5/4.0.
Izvinjavam se sto ovako objasnjavam ako si ovo vec znao.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 bre sta zbunjujete decka!... 16.06.2007. 16:35 #21830

status: user
broj poruka: 718
...moj komp je radio 6meseci overklokovan na 3,5ghz (2,66 difolt) i nista se nije desilo.

Ako je temperatura pod load-om manja od 70 stepeni ne treba brinuti ...Koliko je vek procesora? Pa ako ti imas neki proizveden pre 10-12 god i koristis ga jos tu nesto nije bas u redu 386 sx bas i nije naki danas ...Prema tome MOZES slobodno da drzis procesor (intelov) overklokovan i 24/7 i da mi ne bude nista samo pazi na temperaturu ...I sada znas da imas neku gornju granicu overkloka koja ti je stabilna ,igraj se u tom prostoru, a kad pozelis iz njega da izadjes izadji sam...ne plasi se ,vec serfuj kao sto sam ti rekao i citaj i uci se...`Ajd u zdravlje!

Sto se tice mnozioca neka mu ih ploca postavlja za prvo vreme sama jer i ako mu memorija ne radi na 800 ,veca fora mu je brzi procesor nego mem...+ mali ima cipset 945p (zato auto mnozilac). Zato mu i rekoh da podigne fsb na toliko da mu se ne desi da ne moze da ga upali,a sumnjam da zna kaoko da brise cmos...ovo nije maksimalan ,ni prineti tome,overklok ,ali je barem siguran ,pa nek` se sam igra dalje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Dete je prohodalo .... 16.06.2007. 16:45 #21831

status: user
broj poruka: 2909
:: 2) dizanjem fsb na 234 video sam da je brzina memorija (2 x 800 corsair dual chanel) pala na 767 mhz ??(ali sam zato smanjio latence sa 4-5-4-15 na -4-4-4-12) da li je to normalno?video sam da bi sa FSB od 235 bila 780 mhz..

Nije zbog menjanja latencija.
Da se ispravim:
Malopre sam ti napisao da si spustio memoriju na 1T...pogresio sam 780/235=3.3 (1T=2.0) ram ti je jos uvek preko 1T i ne radi sinhronizovano sa CPUom,ali je sasvim ok.Nema razloga za brigu.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: bre sta zbunjujete decka!... 16.06.2007. 16:59 #21832

status: user
broj poruka: 2909

:: ...moj komp je radio 6meseci overklokovan na 3,5ghz (2,66 difolt) i nista se nije desilo

Kao sto rekoh...Svako radi kako njemu najvise odgovara.
POZ


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 samo ukazujem... 16.06.2007. 17:08 #21834

status: user
broj poruka: 718

...da moze i drugacije,jer decku fali iskustva...Naravno i tebi poz i `Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: Re: re 16.06.2007. 17:16 #21837

status: user
broj poruka: 271
Ma uzivaj ako ti nije bitno to sto ce ti racunar trositi nekih 30-50W vise nego dok nije klokovan i sto ce ti zbog toga biti veci racun za struju :)


::
::
:: :: P.S
:: :: Ne preporucujem ti da drzis komp toliko dugo overklokovan...
:: ::
:: ::
:: :: DaSickSyste
:: ::
::
::
:: u kom smislu dugo?koja je poenta overkloka ako neces koristiti tako komp ?tempereture su ostale iste(trenutno mi je 42 C dok vam kucam , a ukljuceno je zilion stvari) ...zar nije to najbitnije za procesor ?ako su temperature okej ..teraj misko
:: evo gledam u pc probe 3.03 voltaza Vcore...+3.3...+5 .. i +12 su ostale iste znaci da nisu ukljucena ta virtuel setovanja
:: sad ste me utripovali za komp i klokovanje..da li da vratim na staro?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 16.06.2007. 21:39 #21856

status: user
broj poruka: 4506


hehehe ma ko ce non stop gasiti komp da bi menjao podesavanja u bios-u..meni komp radi 24/7....igram, u pozadini se muze adsl :) i sve ostalo pa kad prestanem da igram(gledam surfujem itd) on i dalje ostaje da radi....a sto se tice zivotnog veka hehehe pitam se postoji li iko da je koristio procesor 12 god :)..menjam na godinu, dve najkasnije ...tako da samo nek on radi super do tad :)
ajd uzdravlje:) i hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs