Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
HELP OKO MREZE ?!?@@??@
STRANA 1 OD 1
markopvict HELP OKO MREZE ?!?@@??@ 17.06.2007. 09:50 T4744

status: user
broj poruka: 4515

OVAKO : Sveze umrezena 2 kompa crossoverom, vide se sve lepo radi Internet Shareing.....
kad se restartuje komp...... zamrzne se Windows Explorer> RESENJE: iz task menagera ugasim explorer pa pokrenem i tad proradi !!?!?!?!

Da li neko zna u cemu je problem ???????
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.06.2007. 14:12 #21892

status: user
broj poruka: 711
Jesi li siguran da je problem do mreze a ne do winblowsa?

Kako si ih umrezio? Da li si im dodelio fixne adrese? Koji komp se zamzrne (onaj koji sharuje ili onaj koji koristi sharovanu konekciju)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict re 17.06.2007. 19:01 #21906

status: user
broj poruka: 4515



windows je instaliran pre nego sam povezao mrezu!!! Sp2 XP.
Naravno adrese su privatne C klase ..... i tu nema dileme.... sve je umrezeno po pravilu.
Zanimljivo je da se oba kompa zamrznu kad je uboden kabaal za mrezu. Ali to nije klasicno zamrzavanje vec radi task,,,,,(znaci explorer se zamrzne). Isti Workgroup....
Nemam predstave...po mojoj nekoj logici ima veze sa mreznim karticam koje su integrisane na ploci.....PA ga to buni verovatno :S
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: re 18.06.2007. 00:00 #21932

status: user
broj poruka: 711
:: Naravno adrese su privatne C klase ..... i tu nema dileme.... sve je umrezeno po pravilu

Nisi me shvatio... Da li su FIXNE ili si stavio da trazi preko DHCP-a? Ti mozes da stavis bilo koju adresu iz privatnog opsega i neces nista pogresiti (10.x.x.x, ili 172.16.x.x-172.31.x.x ili 192.168.x.x pa odaberi koju ces klasu) Ako trazi preko DHCP onda je moguce da ti to vidis kao `zakucavanje`... U svakom slucaju, pretpostavljam da su fixne...

Da li ti je drajver za mreznu ok? Takodje, da slucajno nemas neki firewall ukljucen (mada ti on ne bi trebalo da pravi problem)?

Ja sam do sada imao iskustva da se explorer zamrzne (privremeno) ako kroz VPN pristupam share-ovanim folderima na remote racunaru...

Probaj sa drugim kablom i proveri drajvere...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ok 18.06.2007. 03:01 #21935

status: user
broj poruka: 4515



Seruje se Adsl preko mog kompa tom drugom kompu........ ja sam znaci ucio sve zivo o mrezama i rutiranju...ali za FIXNE adrese nikad nisam cuo!!!! Ti verovatno mislis na STATICKU adresu?????? posto se radi o ADSL-u .... znaci dinamichki se dodeljuje adresa preko DHCP servera...... ma VEROVATNO GA BUNI MOZDA WORKGROUP????????
Od kad sam to podesavao posle restarta kompa to se koci??!!?!?
mora da vidim i nesto sa ovim mreznim karticam,,,,, nije kako valja >
Moram da ti napomenem da Mreza radi Perfektno, kao i Internet Share ( bez ruter-a)!!!!


Hvala na pomoci ! Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs