Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
S video
STRANA 1 OD 1
banne S video 17.06.2007. 14:04 T4747

status: user
broj poruka: 6

Lap top msi m673. Prikljucim s video kabel i prikljucim na tv i prebacujem sa tipkama Fn+F2 i krene kao da prebaci sliku na tv ali ne uspe. Radio sam to sa obicnim racunarom sa ati grafickom i sa istim tv-om bez problema. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.06.2007. 14:09 #21891

status: user
broj poruka: 711
Da li ti i TV ima SVideo prikljucak ili ides preko scart adaptera? Ako ides preko adaptera onda je moguce da je do kabla... Meni se desavalo da kabl hoce da radi na kompu ali na laptopu nece... Idi npr. u Kanibal (u Piramidi prekoputa pijace) ilii negde gde prave kablove i trazi svideo-na-chinch kabl i reci im koja ti je graficka na laptopu (bar su mene pitali) i dobices kabl koji ce sigurno raditi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki mozda je strujqa problem 17.06.2007. 15:08 #21895

status: user
broj poruka: 304
Ja se nisam skoro petljao oko toga ali secam se da je moj laptop amilo 1425 (Fujitsu siemens grafiska ati9700) sam prepoznavao da li je televizor prikazen na njegov s video i svaki put pitao dal hocu da aktiviram taj izlaz

no isto tako je i ispadao kad bi kabal koji je vodio od kompa do televizora priblizio kablu kroz koji ide napajanje 220v pa ako si lepo spakovao kablove da idu zajedno mozda je to problem

(nekoliko puta sam cuo da u takvim slucajevima se na slici pojave velike smetlje verovano zbog magnetnog polja koje pravi struja i zbog velikog kvaliteta kablova koje mi ovde u srbiji imamo da kupimo ali meni se to nije odrazili na takav nacin)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banne Kabel 17.06.2007. 16:00 #21897

status: user
broj poruka: 6
Tv je Neo i ima napred ona tri prikljucaka(lleft i right audio i video) kao bananice.
Probacu da nabavim sutra neki drugi kabel. A inace kupio sam ga u tehnomarketu i tu je bio prikljucen na neki ogroman lcd tv sa dvi izlazom tako da to radi, ali meni to ne znaci puno jer nemam tako dobar tv.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Kabel 17.06.2007. 20:03 #21916

status: user
broj poruka: 711
:: Tv je Neo i ima napred ona tri prikljucaka(lleft i right audio i video) kao bananice

Znaci, nemas SVideo na TV-u (to uglavnom imaju samo bolji i skuplji modeli)... Pogledaj sutra da uzmes SVideo-na-chinch adapter (ovo ti uglavnom daju uz graficku) i jedan chinch-chinch kabl... To bi trebalo da radi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs