Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Firewire
STRANA 1 OD 1
marke Firewire 19.06.2007. 01:41 T4761

status: user
broj poruka: 384
Ovako, Kupio sam u Imtelu za zeta PCMCIA adapter za firewire (DIgitus), i nece nikako da radi...Em sto ne prepoznaje uredjaj koji je preko njega nakacen (kada ne zblokira), nego kada se `gurne` u slot zablokira se ceo komp. Naravno nema sile da se Windows podigne kada je uredjaj u slotu (zablokira kod boot-screen-a). U uputstvu pise da ako se desi ovako nesto, uredjaj verovatno ne radi, a samim tim sto je to jedna od ukupno 20 stavki, pretpostavio sam da je to cest slucaj, i da se bas to i meni desilo. Medjutim kada ga prikljucim na drugi lap-top, koji je stariji i losiji od pomenutog, Windows se digne, lepo ga prepozna i sve radi ok, samo sto nisam imao sta da prikljucim da ga istestiram :( inace prvi pomenuti laptop je Fujitsu-Siemens Amilo M a drugi IBM R31. Ima li neko neki konstruktivan predlog? samo se nadam da nije reinstall celog OS-a :) Hvala :)

p.s. Uredjaj je izgldeda super kvaliteta jer je ime firme (digitus) samo na pakovanju, i nigde drugde :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Firewire 19.06.2007. 02:22 #21994

status: user
broj poruka: 711
:: samo se nadam da nije reinstall celog OS-a :) Hvala :

Paaa... Kako da ti kazem... Ako lepo radi na drugoj masini onda je ili winblows ili ga iz nekog razloga bios ne podrzava, pri cemu je winblows verovatniji...

:: p.s. Uredjaj je izgldeda super kvaliteta jer je ime firme (digitus) samo na pakovanju, i nigde
:: drugde :

Pa digitus i nije neka bas poznata marka... Tu je negde kao Sweex :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke lol 19.06.2007. 03:21 #21995

status: user
broj poruka: 384
Bwaaaa.. opet reinstall.. glavobolja :(

A ovo cudo ko zna ko pravi, na samom uredjaju ne pise proizvodjac, a i zavrsna obrada je sumnjiva ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Prema ovom 19.06.2007. 08:19 #21999

status: user
broj poruka: 299
http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/19/321597266.pdf

ti na notebook-u ni nemaš PCMCIA slot nego express slot..
ne reinsstaliraj nego nisi kupio odgovarajući uređaj za tvoj laptop
winblows je super samo neki komentarišu ono što ne znaju
:)))))

PCMCIA je stari, a Express card slot je novi standard...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke mrljo 19.06.2007. 21:30 #22061

status: user
broj poruka: 384
Hvala,a li sam ja pogresnio napisao nije M nego L serija, i izgleda da ima PCMCIA
PCMCIA

* 1 x Type II

Sorry na pogresnom Info. Imas li neku ideju sta dalje?

Hvala


Amilo L 7300
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs