Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
HDD
STRANA 1 OD 1
Spike HDD 19.06.2007. 09:21 T4763

status: user
broj poruka: 223
nedavno mi se zaglavio komp u toku renderovanja i posle restarta nece da mi radi prvi hard (na taj sam snimao), odnosno radi, ali jako sporo, XP koji je na drugom hardu se dize se pola sata (u bukvalnom smislu te reci) i kad se ucita, nece da mi ucita particije sa prvog harda, komp izuzetno sporo radi, programi se otvaraju 5-10 minuta. Nosio sam hard kod ortaka i kada ubacim moji hard sve sporo radi. Moje iskreno misljenje je da je crko hard, ali u Biosu ga lepo prikazuje, sve detalje o njemu, kao da se nista ne desava, lepo ga prepoznaje. Interesuje me ima li neki servis HDD u Bg-u, imam neke vazne podatke na hardu!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 19.06.2007. 09:40 #22006

status: user
broj poruka: 1574
Ako radi,bez obzira sto je sporo,najbolje bi ti bilo da te vazne podatke prebacis na neko vreme kod ortaka,a onda da svoj hard formatiras jer ce ga to verovatno vratiti u zivot..ako ne mozes da prebacis nista sa harda,onda,kao sto si i sam rekao, idi u neki servis da ti to poprave..ja ne znam da li postoji neki servis koji je specijalizovan za popravku hardova,ali mislim da ce ti svaki pc servis resiti problem i sacuvati podatke...Pozzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk recovery 19.06.2007. 10:31 #22010

status: user
broj poruka: 142
http://www.datarecovery.co.yu
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 19.06.2007. 11:00 #22013

status: user
broj poruka: 7761
Dyca ti je dao najbolji savet prvo poskidaj na neki drugi nosac podataka sve bitno a onda radi sta hoces, ili u pc servis ili u neki servis koji se bavi samo i iskljucivo popravkom HDD-a ili mozda sam da prckas.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Ako radi,bez obzira sto je sporo,najbolje bi ti bilo da te vazne podatke prebacis na neko vreme kod ortaka,a onda da svoj hard formatiras jer ce ga to verovatno vratiti u zivot..ako ne mozes da prebacis nista sa harda,onda,kao sto si i sam rekao, idi u neki servis da ti to poprave..ja ne znam da li postoji neki servis koji je specijalizovan za popravku hardova,ali mislim da ce ti svaki pc servis resiti problem i sacuvati podatke...Pozz
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 19.06.2007. 11:11 #22015

status: user
broj poruka: 212



a sto ne bi prvo proverio u kom uata/dma rezimu ti rade hardovi?
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: HDD 19.06.2007. 13:18 #22019

status: user
broj poruka: 5696
Mozes pokusati specijalizovanim alatima da povratis podatke koji su `logicki` nestali, postoji mogucnost da su pukle samo table a ne i elektronika/magnetika/mehanika. Najpre stavi disk na ispravnu masinu (ili ispravan HDD na tvoju masinu) digni Hiren`s BootCD i nadji alate za data recovery pokreni i pokusaj ih iskopirati na taj drugi HDD (ne sme biti isti source i destination). Predpostavljam da ces se snaci u tim alatljikama. Ako ne uspe onda lepo odnesi HDD u HelpDisc ali i pun novcanik, oni ne rade nista ispod 50e!


M i G

:: nedavno mi se zaglavio komp u toku renderovanja i posle restarta nece da mi radi prvi hard (na taj sam snimao), odnosno radi, ali jako sporo, XP koji je na drugom hardu se dize se pola sata (u bukvalnom smislu te reci) i kad se ucita, nece da mi ucita particije sa prvog harda, komp izuzetno sporo radi, programi se otvaraju 5-10 minuta. Nosio sam hard kod ortaka i kada ubacim moji hard sve sporo radi. Moje iskreno misljenje je da je crko hard, ali u Biosu ga lepo prikazuje, sve detalje o njemu, kao da se nista ne desava, lepo ga prepoznaje. Interesuje me ima li neki servis HDD u Bg-u, imam neke vazne podatke na hardu!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gfox Pffff 19.06.2007. 13:24 #22020

status: user
broj poruka: 51



jos jedan koristan odgovor od DYCE??!!
Alo rodjace, zenska rublika bla, bla, bla je 2 ulice nize.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gfox Za Spike-a 19.06.2007. 13:28 #22021

status: user
broj poruka: 51



idi na sajt prozivodjaca hdd-a koji imas i skini ifx utility za isti (PowerMax za Maxtor itd..) ili mozes sa https://www.hdsentiel.com da skines program koji ti kaze dosta od stanju i zivotnom veku tvog hard-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gfox Corr... 19.06.2007. 13:32 #22022

status: user
broj poruka: 51



https://www.hdsentinel.com

naravno, pre bilo cega gore pomenutog, prvo backup..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Corr... 19.06.2007. 20:09 #22049

status: user
broj poruka: 1574
:: naravno, pre bilo cega gore pomenutog, prvo backup.

A sta sam ja rekao u gornjem postu???Cemu ovo prepucavanje??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs