Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Mrak crvene boje :)
STRANA 1 OD 1
XXXL Mrak crvene boje :) 19.06.2007. 16:51 T4764

status: user
broj poruka: 537
Posle one oluje od pre par dana doslo je do pocetka saniranja stete (2 kompa, 1 glanc nov laptop, mikrotik server, omni antena i 2 Dlink AP-a,2 16portna switch-a, nekoliko televizora,telefona.......) izmedju ostalog, umrla je do pola i jedna graficka kartica Club3D ATI Radeon 9600pro. Konkretno, komp nece da podigne windows ni u ludilu, dodje samo do onog dela kad pise `Windows XP` i tu mu se smraci nesto i ekran ostane crn. Iz VGA moda i iz Safe moda podigne win bez vecih problema :) cak i izgleda interesantno :) od trenutka kada se pritisne power dugme na kucistu, na ekranu sve bude crvene boje sa crnom pozadinom ... sva slova su crvena a ostalo je crno.. komp mi je okrenuo ledja i poceo da navija za zabarski Milano :) djubre :)
Interesuje me, da li moze nakako da se popravi ta kartica, tj. da li neko zna koji deo na njoj je crko (koji integralac, tranzistor, kolo..) i da li moze da se zameni ? Ne daju mi se pare za novu graf ako vec moze da se popravi ova a i ne daje mi se 20-30e za popravku ako za 50-70 moze da se uzme neka nova 3 puta bolja :) konfuzno .p ako neko zna sta je crklo neka postuje :) hvala unapred ! !

P.S. Nema vidljivih ostecenja na kartici, sve izgleda normalno. Licno, sumnjam na TV out posto je bio ukljucen kabl do TV-a, a i TV je crko...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp re 19.06.2007. 16:58 #22031

status: user
broj poruka: 149

verovatno je neispravnost memorijskih čipova ili čipa otprilike se tako manifestuje a ko ih menja zaista ne znam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Probaj 19.06.2007. 17:06 #22033

status: user
broj poruka: 5696
u BIOSu da iskljucis VGA BIOS shadowing i Palete Snoop, nadji ih, svaki ih ima...verovatno je ko sto rece stcomp VRAM ali i sama kartica je jadni Club3D. servicpc ti radi i zamenu TSOP chipova i opravke jer ima SMD duvaljku pa pitaj njega ali mislim da nista od toga nije ispod 20e inace zasto bi serviseri radili tezak posao za malo love, uglavnom je isplativije uzeti novu. Ali kazem obrati se servispc, imas na forumu email, covek je upucen u MB i SVGA


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
takoni Mali crni tranzistorcici 19.06.2007. 17:39 #22036

status: user
broj poruka: 5
Najverovatnije su riknuli tranzistori u video izlazu, ako vec nisu spakovani
u neki IC. U svakom slucaju, ako planiras da popravis karticu savetujem ti
da je ne maltretiras - ne drzis uklucenu duzi vremenski period jer moze doci do ozbiljnijih
ostecenja.
Ako si zainteresovan za popravku mozes se javiti na:
takoni@ptt.yu
064/115-3408 ili tel 011/319-0829


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Ma baci to sranje... 19.06.2007. 19:20 #22045

status: user
broj poruka: 1368
I kupi novu kartu! Šta ćeš sad kog đavola da se bakćeš sa njenim servisiranjem i da maltretiraš ljude da ti je poprave kad je relativno bezvredna!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs