Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Konačno :D, Hvala vam prijatelji!
STRANA 1 OD 1
Maksimus Konačno :D, Hvala vam prijatelji! 19.06.2007. 18:11 T4765

status: user
broj poruka: 128
Moj nov komp ne bio to što jeste da nisam imao pomoći sa foruma PC berze, bilo je prijatnih komentara i opomena, predloga +hvala vam puno na kritikama, podršci, diskusiji bez koje ne bih ni znao kome šta da verujem ( a niko nije rekao niti jednu laž - već svoje mišljenje). I najbitnije, Hvala vam na Izvorima informacija!

Da ljudi nisu ostavljali svoje izvore (što automatski znači da nisu sebični), kao npr. sajtove gde se sve lepo analizira i prikaže - ja bih samo bio zbunjen..Ali to nije slučaj ovde...
Komp sam dobio pre dve nedelje i nisam se odmah zahvalio zato što sam hteo da budem siguran da sve šljaka kako treba - a šljaka,, Evo šta je bio moj konačan izbor:

Intel Core2Duo E4400 2GHz (800MHz,2MB,Allendale,S775) 11489,7din.
GEIL 2x1GB PC2-6400 DDR2 800MHz Ultra, CAS 4-4-4-12 7378,7din.
Asus P5B-E 9855,84din.
Western Digital Caviar 160.0 GB, WD1600JB, 9 ms, 8MB, DATALifeguard, 23Mb/sec 4368,29 din 52,63 €
FDD 3.5`` 1.44MB, Samsung, black 442,72din.
ASUS EN8800GTS/HTDP/320 23987din.
Pioneer DVR-112D Crni 2490din.
Philips 170S7FB 12227,6din.
Cooler Master Centurion 534 Silver/Black 430W 7800,34din.


HP DeskJet D2360 3818din.
Logitech Optical Mouse B58 Black OEM 830din.
Logitech Dialog-220 OEM 316,23din.
Logitech Dialog-320 OEM 527,05din.
Logitech R-10 2.0 4W RMS 1357din.
Logitech Deluxe 250 Keyboard PS/2 Black OEM 737,87din.


BRUTO: 86213.97 din.

E sad, sigurno će mi stići zamerke na štampač, Hdisk, možda nešto na ove `dodatne` logitech komponente, ali sve bih hteo da čujem.
Moram da nagalsim, a to ću već večeras pitati na forumu - oko overklokovanja i da li je sam ja uradio ispravno kada sam preko Asusovih programa `kloknuo` sistem AI suite - kada igram Oblivion i to na opciju `overclock as the sistem needs`.

Moram da kažem, da mi nije ovog kućišta i `pametno usmerenih` kulera koji stvarno hlade grafiku - ne bi bilo ništa od kompa (tako mi se čini) jer kada `kloknem` grafiku (a to je samo kada igram Oblivion) komp se greje zbog nje a ona se greje ko luda + njen fan je usmeren tako da kada je hladi - toplotu izbacuje napolje - ali to nije dovoljno, na kuler masteru 534 - jedan veliki fan hladi samo grafiku a i to nije ponekad dovoljno da ona bude ohlađena..Inače i kada ne kloknem grafiku Oblivion radi tip-top na max i to sve!(na 1024x..)
Ja je kloknem samo kada hoću da igram na rezoluciji 1280 i ne znam puta koliko - što je vrh ali radi ko zmaj + nikad je nisam kloknuo do kraja veća samo na 50% mogućnosti...Mada, sobzirom da je vreme igranja 2 čuke dnevno - ne znam koliko je to loše za komp i `radni vek`?


I još ovo, što se tiče komentara tipa `mogao si da ovo smanjiš a kupiš nešto skuplje` i oni su ok, ali, imajte na umu da su ovo sve pare koje sam imao - i da kombinacije tipa sačekaj još malo nisu bile za mene....ufff raspisao sam se mnogo,,,, izvinte

PUNO VAN hvala ljudi! da ne spominjem posebno ali svi koji su mi pomogli to već znaju - hvala vam


POZ!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Oprez, zbog faza 19.06.2007. 18:28 #22039

status: user
broj poruka: 6643
Pročitao sam tvoje mišljenje, i, eto, kad si zahvalan lik, da te dalje `uputim`.
Tvoja kupovina nije gotova. Iako si se izuo koliko si mogao. Prva faza kupovine, kad nisi dovoljno stručan, obavešten ili šta već, nju si prošao - raspitivao si se brižno i merkao svoje mogućnosti, i drugu fazu si uspešno prošao - našao si sve to što su drugi predlagali, i treću fazu - da sve radi kako treba, nadam se da si uspešno prošao, iako to još uvek nije 100% sigurno dok ne isprobaš mnoštvo mogućnosti PC-a. Ono što ti sledi je - četvrta faza, a to je fasovanje kritika, kritizerstva, i najzad, posezanje za benchmark programima koji neminovno svakog ubijaju u pojam - kad-tad. Tako je to posle veće kupovine, sujeta traži mnogobrojne potvrde da je donela ispravnu odluku i da je to što je kupljeno super-super-super. Èinjenica je da si odabrao dobre komponente, kao što je i činjenica da je to već u trenutku kupovine prošlost, zastarelo. IT ide dalje, brže, više, neprestano, i neka te do ne demorališe, to što imaš neko će prihvatljivo vreme odlično odrađivati posao, a još neko duže vreme, vrlo - dobro. Uostalom, u međuvremenu ćeš šteknuti koju kintu i uložiti je u nešto novo. Blue ray. TFT. Èetiri puta veći hdd - ko zna....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Sve mi se svidja sem... 19.06.2007. 18:44 #22042

status: user
broj poruka: 1368
tog hard diska. Zashto nisi dodao josh pet-deset-petnest evra i uzo 250GB hard sa 16MB kesha?? I mogao si eventualno da pazarish GA plochu a ne tog asusa na kome se, kako mnogi govorahu, ionako sve vishe greje nego shto treba :) U svakom sluchaju za te pare po meni ne mozhe bolje...
A shto se zastarevanja komponenti tiche, jbg, kako kazhe prethodni post, jes` bedak to shto si sada vecj svestan da cje za koji mesec (tj. odavno jeste) biti pregazhena magistrala od 800 MHz i sl. Ali dalja poboljshanja bi zahtevala samo vecja ulaganja i nove desetine hiljada dinara. To shto si pazario je vidim pazhljivo odmeravano i sklapano tako da mozhe da se kazhe da je Best Buy za do 1000 evricja. Ali hard... Tu nisi smeo da se shtekash u eri file sharinga, hubova, torrenata i ostalih zavrzlama i zajebancija... Pojachaj hard, menjaj i uzmi makar 250 ili 320...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Za te pare... 19.06.2007. 19:47 #22046

status: user
broj poruka: 18472
sve je ok.Ima po koja zamercica ali uglavnom si dobro prosao.Nek te sluzi i sa srecom.Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 19.06.2007. 20:00 #22047

status: user
broj poruka: 1574
Sve jeok..mene samo zanima kako radi memorija posto planiram da kupim istu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gandy sve je to dobro 19.06.2007. 20:21 #22050

status: user
broj poruka: 80

Vidi se da si prostudirao savete
i na kraju si dobro pazario.

Imam samo 2 sitnije zamerke i jedu sugestju.
1. taj HDD je mogao za sitne doplatu da bude i veci
i da bude SATA! zavisi doduse koliko skidas sa neta
i koliko ti treba prostora tako da ne mora da bude mana.
2. taj pioneer ima opasnu tradiciju ali su sa 112ticom podbacili
(losija optika) tako da je mogao da bude srecniji izbor i ponovo SATA
posto je to maltene najjeftinija komponenta nece biti problem da se zameni
kad krene da zeza posle 6 meseci.

Sugestija. Sad jedino za sta treba da stedis je neki jaci cooler
da bi mogao da izvuces maksimum iz tog hardwera odnosno
procesora. Taj procesor sa dobrim hladjenjem moze da da i 80-90%
vece performanse od trenutnih posto si lepo izabrao ostatak masine
da te ne ogranicava. Jedino ti predstoji MNOOOGO sati citanja po forumu
i probavanja najrazlicitijih setovanja nebili izvukao maksimum za novac koji si ulozio.

Aj u zdravlje i nek te dugo i lepo sluzi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Nek je ... 19.06.2007. 21:30 #22060

status: user
broj poruka: 718

... sa srecom prijatelju! `ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: sve je to dobro 19.06.2007. 22:26 #22067

status: user
broj poruka: 128



::
:: Vidi se da si prostudirao savet
:: i na kraju si dobro pazario
::
:: Imam samo 2 sitnije zamerke i jedu sugestju
:: 1. taj HDD je mogao za sitne doplatu da bude i veci
:: i da bude SATA! zavisi doduse koliko skidas sa neta
:: i koliko ti treba prostora tako da ne mora da bude mana
:: 2. taj pioneer ima opasnu tradiciju ali su sa 112ticom podbacil
:: (losija optika) tako da je mogao da bude srecniji izbor i ponovo SAT
:: posto je to maltene najjeftinija komponenta nece biti problem da se zameni
:: kad krene da zeza posle 6 meseci
::
:: Sugestija. Sad jedino za sta treba da stedis je neki jaci cooler
:: da bi mogao da izvuces maksimum iz tog hardwera odnosn
:: procesora. Taj procesor sa dobrim hladjenjem moze da da i 80-90
:: vece performanse od trenutnih posto si lepo izabrao ostatak masin
:: da te ne ogranicava. Jedino ti predstoji MNOOOGO sati citanja po forum
:: i probavanja najrazlicitijih setovanja nebili izvukao maksimum za novac koji si ulozio
::
:: Aj u zdravlje i nek te dugo i lepo sluzi
::
::


Ma moja greška je - - ZEZNUO SAM se kada sam sa sajta jedne firme copy-paste opciju odradio... u pitanju je SATA II WD na 160giga - - i ne greje se ...ja bih rekao da jedan od najhladnijih hdiskova za koje znam... Ja sam hte SEGATE SATAII na 160-250 ali nije bilo a i moj komša ima SEGATE sata II na 160 i kaže da se mnogo greje, a na forumima sam čitao da je WD u SATA II opciji vrh, ,maltene naj...pa sad neznam
Znači samo nisam primetio da sam pogrešio a ne mogu sada da menjam post,,,

ali hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: re 19.06.2007. 22:35 #22070

status: user
broj poruka: 128



:: Sve jeok..mene samo zanima kako radi memorija posto planiram da kupim istu
::
::
::
Memorija je super,, mada ja neznam kako se njena brzina meri i nisam radio te testove3 još....
E sad...jedino mogu da ti dam poređenje..onako malo laički ako su u pitanju video igre..
a ja igram samo Oblivion, npr...lokacije se učitavaju gotovo automatski..najviše 5 sekundi...a memorija pamti skoro po 5-6 lokacija tako da je glavno...inače, memorija je `oklopljena` nekim limom pa zato nije vruća ... ali ja mislim da je poenta u toploti.. ako je kićište hladno memrija leti...po meni, dobro kućište i hlađenje utiče na rad kompa bar 10 ili do 20% ..

I jeftina je memorija..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: re 19.06.2007. 22:35 #22071

status: user
broj poruka: 128



:: Sve jeok..mene samo zanima kako radi memorija posto planiram da kupim istu
::
::
::
Memorija je super,, mada ja neznam kako se njena brzina meri i nisam radio te testove3 još....
E sad...jedino mogu da ti dam poređenje..onako malo laički ako su u pitanju video igre..
a ja igram samo Oblivion, npr...lokacije se učitavaju gotovo automatski..najviše 5 sekundi...a memorija pamti skoro po 5-6 lokacija tako da je glavno...inače, memorija je `oklopljena` nekim limom pa zato nije vruća ... ali ja mislim da je poenta u toploti.. ako je kićište hladno memrija leti...po meni, dobro kućište i hlađenje utiče na rad kompa bar 10 ili do 20% ..

I jeftina je memorija..
POZ!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Eh da si jos malo sacekao... 20.06.2007. 08:06 #22083

status: user
broj poruka: 7760
Da si jos malo (desetak dana) sacekao mogao si da kupis bolji HDD i monitor za razliku u visini poreza. A mogao si da sacekas posto si racunar sastavljao vec duze vreme.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Eh da si jos malo sacekao... 20.06.2007. 08:13 #22085

status: user
broj poruka: 1574
:: Da si jos malo (desetak dana) sacekao mogao si da kupis bolji HDD i monitor za razliku u visini poreza. A mogao si da sacekas posto si racunar sastavljao vec duze vreme
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!

Znaci ipak ce porez da padne sa 18 na 8%??Jel znas kada se ocekuje da se promene cene u prodavnicama??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 re:porez... 20.06.2007. 11:14 #22093

status: user
broj poruka: 718


...lipsi magarce do zelene trave...Covek je uzeo sada i uziva,a mogao je da ceka i godinu dana tada ce ove komponente biti jos jeftinije!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs