Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
CRNA LISTA problematičnih prodavaca, prevaranata i kupaca
STRANA 1 OD 1
h4v0kk CRNA LISTA problematičnih prodavaca, prevaranata i kupaca 24.09.2012. 21:41 T47762

status: user
broj poruka: 326
Eto, ako drugi prihvataju ideju, da ovo bude tema na kojoj ćemo deliti iskustva o raznim `individuama` koje su nam zagorčali život - ili kao kupci (`nightmare customer`), ili kao prodavci...

Napišite, ako imate,
1. KO vas je štetio (BEZ pominjanja PUNOG imena i prezimena - može sa zvezdicama da se sakrije poneko slovo),

2. GDE - mesto u kome se desio problem - ili mesto iz koga potiče problematični kupac/prodavac (BEZ navođenja kompletnih adresa)

3. ŠTA/KAKO/KADA se desilo - kakav problem je bio u pitanju - opisati što kraće, ali sa što više informacija, dakle - koncizno

4. i OPET - KO - DETALJNIJE - ostaviti okvirno neke podatke o tom problematičnom poslovnom partneru, prodavcu ili kupcu - isto bez detaljnog navođenja adrese i telefonskih brojeva (može da se sakrije poneko slovo ili cifra sa zvezdicom)

MOLIM DA OVA TEMA NE SADRŽI LIČNE SMICALICE, PODVALE I LAŽNE PODATKE SA CILJEM NEOSNOVANOG KALJANJA NEČIJE REPUTACIJE. Hajde da makar ovde i povodom ovoga ne budemo klasični Srbi, da ne radimo jedni drugima o glavi i na opštu štetu, nego da ZAISTA delimo TAČNE podatke i iskustva o problematičnim ljudima koji svima zagorčavaju poslove u oblasti trgovine hardverom - a sve u cilju LAKŠEG i ČISTIJEG BAVLJENJA TRGOVINOM HARDVEROM.

CENIM DA AKO, NA PRIMER, NA L*MUNDU/K*PINDU I SLIČNIM SAJTOVIMA POSTOJI SISTEM OCENJIVANJA I OPISNOG OCENJIVANJA ČLANOVA, PRODAVACA I KUPACA (uključujući i opis problema koji je nastao), DA JE UMESNO DA I OVDE POSTOJI NEŠTO SLIČNO - u vidu ove teme. Na L*mundu/K*pindu su podaci detaljni o svakome - tako da cenim da i ovde možemo biti makar malo otvoreniji sa deljenjem podataka - ALI BEZ POTPUNOG NAVOĐENJA KOMPLETNIH IMENA, KOMPLETNIH ADRESA i KOMPLETNIH TELEFONSKIH BROJEVA. (uvek može zvezdicom ili crticom da se sakrije neko slovo ili broj u podacima - kao kad u novinama ili na TV-u objavljuju broj nekog srećnog dobitnika, ali sakrivši neku cifru u tel. broju)

*********************************************************************************
I JOŠ JEDNOM: OBAVEZNO NE NAVODITI KOMPLETNA IMENA, PREZIMENA, KOMPLETNE ADRESE I BROJEVE - jer to nije u skladu sa zakonom, i ako nekoga BEZ POSEDOVANJA DOKAZA nagrdite - taj neko vas može tužiti za klevetu/kaljanje ugleda - a policiji nije problem da utvrdi ko ste preko IP adrese.
Budimo K-O-N-C-I-Z-N-I, što znači - SA ŠTO MANJE TEKSTA PRENETI ŠTO VIŠE INFORMACIJA.

*********************************************************************************
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVGABandit A CRNA LISTA PROIZVODJACA 24.09.2012. 22:07 #443714

status: user
broj poruka: 409
A PROIZVODJACA I SERVISA, I ONIH CIJIM SU SERVISOM ZGROZENI??? TEHNICKE PODRSKE, KAKO SAMO KUPCI, A GDE SU ONI STO SU NAM OMOGUCILI DA MAKSIMALNO 3 GODINE UZIVAMO U SVEMU STO JE PRESTALO DA SE PRAVI NA ZAPADU OD KADA JE POCELO DA SE PRAVI NA SMRDLJIVOM ISTOKU.




i7-3770k-CORSAIRH100(stock) EVGA Z77 FTW(First on Balkan)5870 2GB- KHX1600 (GTX8 soon)- CORSAIR Force GT120 -Kingston V+64GB-WD500AAKS-CORSAIR Obsidian 650D, Logitech G510/G700/C310- EVGA NEX1500W Classified (First on Balkan)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk @evgabandit, otvori drugu temu za to 24.09.2012. 22:13 #443716

status: user
broj poruka: 326
Niko te ne sprečava, ako je u skladu sa pravilima foruma.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re... 24.09.2012. 22:25 #443720

status: user
broj poruka: 4641
Odlicna tema, samo napred !
Konkretna pomoc berzasima je tu.
Pri bilo kakvoj kupovini ili prodaji prvo nastupiti sa pretnjom:
`Ako si me zajebo ides na crnu listu na PCBerzi`, nakon ove recenice krece pogadjanje i ciganisanje oko robe.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Taksista 24.09.2012. 22:29 #443721

status: user
broj poruka: 1234
Ajd pocni od njega. Sa detaljima o hardveru i prevari, a ne o naglasku.
https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Re: Taksista 24.09.2012. 22:34 #443724

status: user
broj poruka: 326
Već sam naveo na drugoj temi, nema svrhe.
Nemoj da se ložiš što se tiče akcenta, nemam ja ništa protiv ljudi sa drugačijim akcentom, nego sam to naveo samo da bi ljudi lakše prepoznali tog lika ako ih pozove. Ja jesam iz BG, ali nisu svi beograđani kompleksaši, što se tiče drugačijih akcenata.

@gliga
Hvala na podršci i razumevanju.

:: Ajd pocni od njega. Sa detaljima o hardveru i prevari, a ne o naglasku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici U pravu je imarkovic 24.09.2012. 23:56 #443752

status: user
broj poruka: 908



phat fuck :-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Re: U pravu je imarkovic 25.09.2012. 00:02 #443755

status: user
broj poruka: 326
:: phat fuck :-

Ej, ajde ne k*njaj ovde ako nemaš ništa pametno da kažeš što je vezano za ovu temu, nego se lepo prepisuj sa svojim društvancem preko mesendžera, ako nemaš pametnija posla.
I dalje ne znam o čemu pričate i da li me to možda sa nekim poredite, ali, please - ako i u svojoj kući imaš jedno mesto za k*njanje a jedno za jedenje, radi odgovarajuće stvari na odgovarajućim mestima.
Eto, lepo te molim da poštuješ ovu temu ako će da zaživi uopšte - a ako ti nije dovoljno to što te lepo molim, onda nastavi da lupetaš van teme - ne čudi me to... To su klasična srpska posla, ništa ne može da uspe ni da se pokrene, jer se uvek nađe neka zaludna budala da kvari, sabotira i minira ono što sam nije napravio.

A što se tiče teme - ako niko nema ništa da iznese ili doda, ni sada, ni ubuduće... Srećno vam bilo posle u žaljenju i kukanju na ovog ili onog - jer to će malo ko primetiti. Bez složnog truda oko nečega, nema nikakvog uspeha.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: Re: U pravu je imarkovic 25.09.2012. 00:17 #443758

status: user
broj poruka: 908
http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=47245&forid=9&katid=2

http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=47762&forid=3&katid=1

bez vredjanja molim


:: :: phat fuck :-
::
:: Ej, ajde ne k*njaj ovde ako nemaš ništa pametno da kažeš što je vezano za ovu temu, nego se lepo prepisuj sa svojim društvancem preko mesendžera, ako nemaš pametnija posla
:: I dalje ne znam o čemu pričate i da li me to možda sa nekim poredite, ali, please - ako i u svojoj kući imaš jedno mesto za k*njanje a jedno za jedenje, radi odgovarajuće stvari na odgovarajućim mestima
:: Eto, lepo te molim da poštuješ ovu temu ako će da zaživi uopšte - a ako ti nije dovoljno to što te lepo molim, onda nastavi da lupetaš van teme - ne čudi me to... To su klasična srpska posla, ništa ne može da uspe ni da se pokrene, jer se uvek nađe neka zaludna budala da kvari, sabotira i minira ono što sam nije napravio
::
:: A što se tiče teme - ako niko nema ništa da iznese ili doda, ni sada, ni ubuduće... Srećno vam bilo posle u žaljenju i kukanju na ovog ili onog - jer to će malo ko primetiti. Bez složnog truda oko nečega, nema nikakvog uspeha.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk @nisavic 25.09.2012. 00:19 #443759

status: user
broj poruka: 326
:: bez vredjanja moli

Nema problema, nece ga biti ubuduce, samo nemoj da k*njas offtopic sa licnim porukama na temama koje ne sluze za to, jer stvaras ono sto se zove SPAM.
Ako imas licnu prepisku sa nekim, radi to preko mesendzera - jer za to sluze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.09.2012. 00:22 #443761

status: user
broj poruka: 18943
@Phuck(ili ko vec), malo ti tema nije na mestu, deluje kao buduce smetliste sve moguce negativnosti, mogu da zamislim na sta ce to da lici kada staki clan ponaosob krene da pljuje sve redom, i one koji zasluzuju i oni koji su neopravdano osudjeni, a znamo da toga ima puno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk imarkovic 25.09.2012. 00:30 #443763

status: user
broj poruka: 326
1. mani se tog tripa sa tim oslovljavanjem `phuck`, mnogo je gadan i tezak trip - a sebican si i neces drugima da pass-ujes taj dzoint koji si smotao

2. Dobro,brate,nema problema, povlacim se, i neka ukinu temu ako si ti predstavnik javnog mnjenja ovde i ako i drugi dele to misljenje, da tema nije na mestu.
Kao sto sam vec rekao, razumem to, i na to nailazim svakog dana - SPRSKA POSLA: kad nikog nema nesto novo i (mozda) pametno da napravi, izgradi, pokrene, uvek ima debila koji su tu da to razgrade, poruse, kritikuju, osporavaju, sabotiraju - samo da bi 5 minuta bili u centru paznje, od koje su zavisnici...

I zato i zivimo svi u ovako uspesnoj i naprednoj zemlji zvanoj na engleskom `DoKurcija`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici R2D2 25.09.2012. 00:34 #443765

status: user
broj poruka: 908


Opusti se ,sad ce da se javi PhatFuck da me demantuje


Ne znam sto se toliko primas,poceo si kao eVGA da pljujes po Srbima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Re: R2D2 25.09.2012. 00:38 #443767

status: user
broj poruka: 326
:: Ne znam sto se toliko primas,poceo si kao eVGA da pljujes po Srbim

Pa, ti si me bas uverio tvojim OFF-TOPIC dobacivanjem na temi koju si vec zakitio sa nekoliko potpuno nebuloznih i nebitnih poruka - da `ne treba` da imam onakvo misljenje kakvo imam, kad kazem `srpska posla`. Nista nisi rekao vezano za temu, al` stancujes i dalje li stancujes poruke koje se UOPSTE ne ticu ove teme.

A to sto sam temu nazvao `Crna Lista` je inspirisano time sto je ovde, u Srbiji, pre vise godina postojao sajt pod tim imenom na kome su kompjuterske firme medjusobno delile podatke o prevarantima, neplatisama (insolventnim pravnim licima) i o ostalim mrsomudima. Ne znam koliko je to bilo uspesno kao poduhvat, ali je postojao takav sajt.

Sad se stvarno povlacim, vreme je za vetkre.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Evo 25.09.2012. 00:44 #443770

status: user
broj poruka: 908


Mene prevario neki klinac zaboravio sam kako se zove da li Mil*s prodao mi `Ispravan HDD`sa samo 7 losih sektora,ali JBG sta ce decko trebaju mu pare da vodi devojku na pice pa sam prezalio
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 25.09.2012. 07:40 #443787

status: user
broj poruka: 1637
Ne prodajte nista shnajderki koja prica shatrovacki, meni i ortaku je upropastila po stap memorije.

i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 25.09.2012. 08:12 #443792

status: user
broj poruka: 1673
Koliko god stvar bila lepo osmišljena (nevezano dal’ ovo jeste ili nije) uvek će biti njih 10 koji će reći da to ne valja, njih 20 koji će reći da bi oni to bolje... I onaj jedan, znate već koji... onaj što se izlupa u svakoj temi.

Moj konkretan doprinos ovoj temi je nedavno kupljen Asus DVD rezač na kupujem- prodajem za koji sam 3x pitao da li je ispravan i dobio odgovor da jeste a naravno nije bio. Pre toga je isti taj prodat od strane poštenog prodavca koji je iskreno naveo da ne čita DVD medije. Prodavac je Marko iz Novog Sada a ime neka posluži svakom kupcu kao upozorenje za dodatni oprez, telefon neću navoditi. Inače činjenica je sve više takvih prodavaca tako da će to biti i dobro za one poštene, ja kad imam pouzdanog dobavljača uvek ću prvo tražiti ono što mi je potrebno kod njega. Naravno poučen nekim lošim iskustvima moji prioriteti prilikom nabavke su: 1. Novo sa garancijom, 2. Lično preuzimanje uz proveru ispravnosti.

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVGABandit ... 25.09.2012. 08:17 #443794

status: user
broj poruka: 409
Svi su dobri kada se postupa kao ja sa njima. Ja pre svake reklamacije okrenem po familiji telefon, onda stavim u kesu to pomolim se bogu da me odbiju kako bi mogao da izadjem na sud a sve je dogovoreno da odmah bude prioritet jos od inspekcije do onog koji presudjuje i krecem na reklamciju. Ali nikada nisam ja zajebao nesto i trazio nesto vise nego sto sam platio i uvek im dam 2 opcije ili 3 ali ne mogu da biraju bas sta njima odgovara da rade, to ne moze da vade serije koje su im zgodne i uporedjuje jacinu nema.
Prva opcija ista kao moja, druga opcija karta nova u cenovnom rangu sada kao kada sam ja platio kartu, treca i zadnja opcija kada vide ne pristajem ni na jednu prvu je vracanje iznosa sa fiskalnog racuna.
Postavite se tako i svi su normalni.




i7-3770k-CORSAIRH100(stock) EVGA Z77 FTW(First on Balkan)5870 2GB- KHX1600 (GTX8 soon)- CORSAIR Force GT120 -Kingston V+64GB-WD500AAKS-CORSAIR Obsidian 650D, Logitech G510/G700/C310- EVGA NEX1500W Classified (First on Balkan)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Ma idi begaj .... 25.09.2012. 09:42 #443806

status: user
broj poruka: 864
@EvgaBandit,
`druga opcija karta nova u cenovnom rangu sada kao kada sam ja platio kartu`... ????

U životu nisam čuo veću glupost. Ovde se ne radi o tome `kada si platio` već `šta si platio`...
Reklamacije, po pravilu, rešavaju proizvođači komponente. Prodavci su samo `kanal` preko kojih se te relacije, ako dođe do problema, rešavaju.
Govoriš, stotinu dana unazad, ovde na forumu, o tome kako se ovakve situacije rešavaju u EU ili USA (zapad), a pritom verovatno nikada nisi ni granicu prešao, niti imaš pasoš.

Elem, daću ti primer koji sam lično imao sa prodavcem u Nemačkoj...

Negde u januaru 1999. kupio sam ELSA Erasor II (riva TNT) grafičku karticu sa 10 godina garancije. Kada je 2007. dotična otkazala, tražio sam da mi se refundiraju sredstva, jer imam još oko godinu (i nešto više) dana garancije...
U međuvremenu, ELSA je čak prestala da postoji.
Prodavac se slatko nasmejao, (kad sam tražio pare nazad), a onda mi uljudno objasnio da sam ja proizvod VEĆ KORISTIO, da se i to PLAĆA te da on može da mi reklamaciju reši tako što će mi dati ISTI ili proizvod sličnih karakteristika, a NIKAKO nešto što je sa ISTOM cenom SADA AKTUELNO...
Dakle, niko nije muflon da ti svakog 35-og meseca daje najnoviju generaciju hardware-a samo zato što ti komponenta sa 3 godine garancije otkazuje baš 1 mesec pre isteka iste. Zato prestani da ljde ovde zaglupljuješ budalaštinama. Refundaciju sredstava možeš da ostvariš, ali samo kod onih koji kao prodavci imaju takvu opciju, i to je po pravilu 7 dana nakon kupovine...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re: Ma idi begaj .... 25.09.2012. 10:31 #443815

status: user
broj poruka: 1673
Ma pusti ga, njega niko ovde ne smatra ozbiljnim (normalnim)... Njegove gluposti više i ne čitam uopšte...

WOT Nick: Vaske

:: @EvgaBandit
:: `druga opcija karta nova u cenovnom rangu sada kao kada sam ja platio kartu`... ???
::
:: U životu nisam čuo veću glupost. Ovde se ne radi o tome `kada si platio` već `šta si platio`..
:: Reklamacije, po pravilu, rešavaju proizvođači komponente. Prodavci su samo `kanal` preko kojih se te relacije, ako dođe do problema, rešavaju
:: Govoriš, stotinu dana unazad, ovde na forumu, o tome kako se ovakve situacije rešavaju u EU ili USA (zapad), a pritom verovatno nikada nisi ni granicu prešao, niti imaš pasoš
::
:: Elem, daću ti primer koji sam lično imao sa prodavcem u Nemačkoj..
::
:: Negde u januaru 1999. kupio sam ELSA Erasor II (riva TNT) grafičku karticu sa 10 godina garancije. Kada je 2007. dotična otkazala, tražio sam da mi se refundiraju sredstva, jer imam još oko godinu (i nešto više) dana garancije..
:: U međuvremenu, ELSA je čak prestala da postoji
:: Prodavac se slatko nasmejao, (kad sam tražio pare nazad), a onda mi uljudno objasnio da sam ja proizvod VEĆ KORISTIO, da se i to PLAĆA te da on može da mi reklamaciju reši tako što će mi dati ISTI ili proizvod sličnih karakteristika, a NIKAKO nešto što je sa ISTOM cenom SADA AKTUELNO..
:: Dakle, niko nije muflon da ti svakog 35-og meseca daje najnoviju generaciju hardware-a samo zato što ti komponenta sa 3 godine garancije otkazuje baš 1 mesec pre isteka iste. Zato prestani da ljde ovde zaglupljuješ budalaštinama. Refundaciju sredstava možeš da ostvariš, ali samo kod onih koji kao prodavci imaju takvu opciju, i to je po pravilu 7 dana nakon kupovine..
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez tema je ok 25.09.2012. 10:41 #443817

status: user
broj poruka: 994
Dobio sam tri dascice orahovog parketa od MILJANA MAJDAKA IZ NOVOG PAZARA umesto asus 3870 za 2500 dinara ...lik je pretezno na kupujem prodajem...narkoman naso sam mu sve podatke ali na kraju i digo ruke

Phenom IIx4 955BE/3.8GHz
CM Hyper 612S
Asus M5A97 PRO
Sapphire HD 6870
Seagate Barracuda® 1TB/SATA3/7200/64MB
NZXT Lexa S
Exceleram Black Sark 2x4GB/1866MHz
Benq G2220HDA
LC Powe LC6650GP3 V2.3
http://tinyurl.com/7rgqpg9
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Sad tek vidim da me je neko ovde pominjao i prozivao 25.09.2012. 13:23 #443850

status: user
broj poruka: 1886
MOLIM određene ljude da, ako im nisam pre toga drmao kavez - da me ne uzimaju u usta, ne sprdaju se i ne spominju me u raznim ličnim paranoidno-maloumnim `teorijama zavere`...
Već ste me positovećivali sa nekoliko ljudi, sa dautovicem, sa (valjda) nekim milivojem, jednom čak i sa gile23.

Ostaje pitanje ko je ovde ZAISTA podvojena ličnost, i ima potrebu da u drugim ljudima traži isti poremećaj.

Izvinjavam se autoru teme zbog off-topica, neću više. (samo sam morao da odgovorim na ove gluposti.)


`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs