Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Potrebna pomoc
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Potrebna pomoc 20.06.2007. 18:20 T4778

status: user
broj poruka: 4506
Poz svima....nemam puno iskustva (nesto malo rada u srednjoj) u pravljenju sajta i zato se obracam vama jer mi je je potrebna pomoc.Sta mi je sve potrebno da bi napravio neki ne preterano kompleksan ali prijatan za oko sajt ?Da li je potreban i hosting i registracija domena za sajt u isto vreme ?Koliko je prosecan hosting koji bi mi bio potreban?da li je osnovnih 10 mb koji se nudi dovoljno ?Koje programe da koristim za pravljenje, koji bi bio najednostavniji za rad i bilo kakve instrukcije bi bile vise nego dobrodosle :)...ako sam zaboravio nesto bitno, molim vas da mi kazete...potrebno mi je da to uradim u narednom periodu.hvala narode :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Potrebna pomoc 20.06.2007. 19:33 #22117

status: user
broj poruka: 584

Mozda bi najvise pomoglo da das neki link i da pitas - kako da napravim ovo...
Ili, bar kazi sta si otprilike zamislio... Da li je licnog tipa - nesto malo o tebi,
slike sa tvojih prvih rodjendana, go na nosi i izgoreo na plazi ili hoces pravis
svoju PCBerzu :)... Od toga sve dalje zavisi, kolicina mb, brzina linka, koja vrsta
programa, gde to da hostujes, koliko da platis... Ovako, to je ogromna
oblast i u principu svako ce da ti navodi programe u kojima se on oseca prijatno,
sto mozda tebi uopste nece zavrsiti posao ili cete nepotrebno preplasiti i zbunjivati.
Drugo, zavisi i koliko imas namere da se bakces sa tim, ukoliko treba samo nesto
da `odradis` onda postoje programi koji sluze u te svrhe, a ukoliko te to interesuje,
bolje da krenes da radis odmah u ozbiljnim programima, koji ce ti izgledati strasno prvih
nedelju dana, ali imaju gomilu tutorijala koji ce ti postaviti osnove na svoje mesto.
Namerno ne navodim imena programa, provajdera, itd. da ne bih otvorio Pandorinu
kutiju, ali kad nam bude jasnije sta tacno hoces, sigurno ces dobiti dobre odgovore.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 20.06.2007. 23:29 #22125

status: user
broj poruka: 4506


heheh nisu u pitanju slike sa nose kad sam bio mali .nego treba da napravim tati prezentaciju firme, znaci par slika prezentacije,strana dve, cenovnik, mozda koji link i to bi bilo to, samo da izgleda lepo, ne treba da je nesto komplekno.Nije mi potrebno za sutra ujutro ali bih trebao da pocnem sto pre pa da zavrsim nadam se bar za mesec dana..pa sad ne znam da li jos treba nesto od detalja..
ajde uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 21.06.2007. 02:56 #22130

status: user
broj poruka: 584
http://btjunkie.org/torrent/CoffeeCup-HTML-Editor-2007-retail-FOSI/432494b9f4858441065e125bc45b1cbde16ccc9c2926/download.torrent

Skini ovo (torrent je u pitanju)...
Razlog iz kog sam ti dao ovaj link je sto u njemu imas puno gotovih stvari (menije,
grafike, pozadine, javascripte, dhtml zezancije) i svaki od njih ti je poprilicno
dobro objasnjen. Sve je u principu drag and drop, ali ukoliko budes hteo nesto
da menjas, imas kompletan editor. Slicnih programa imas milion, ovaj je mozda
kompletniji od drugih i mislim da nece da te zbunjuje (mnogo) i sasvim ti je dovoljan
za ono sto tebi treba.

Mozes da probas i sa ovim: http://www.slo-poke.com/FOSI/fo-bwb80.zip.
On ima manje gotovih stvari, ali mozda ti bolje `legne`.

Naravno, ukoliko je to sve sto ces raditi, ovo je dovoljno, a ako se `navuces` onda
Dreamweaver recimo. Ne znam koliko brzo ucis i koliko imas vremena i zivaca, ako
brzo kapiras stvari i snalazis se sa googletom, mozes i odmah u njemu da pocnes.
Malo ce da boli kod cika Dreamweavera, ali posle ce da prodje. Ja sam za DW.

E sad, da izgleda lepo nece samo od sebe. Ti ces recimo ekperimentisati i praviti
uzase u sledecih nedelju dana, a onda ti je zadatak da uzmes papir i olovku i
skiciras gde sta hoces da ti stoji, linkovi, slike tekst... Onda malo prekopas po internetu,
pogledas zasto ti se neki sajt svidja, zasto ne, pogledas boje, grafiku i onda...
Onda si spreman da krenes, a ako si jos i sa Photoshopom dobar, na konju si.
Ukoliko je tu jos i GIF animator ili Fireworks, mozes kompletno sve da uradis sam sto
se tice grafike. Mada, racunaj da sve zivo mozes da skines sa interneta pa da
eventualno samo malo `doradis` :))

U principu, mozes lepo stranicu da odradis u photoshopu kao sliku i samo da `seckas` i
ubacujes u dreamweaver, a posle se igraj sa efektima, menijima, linkovima...

10mb ti je za ovo previse, grafika za web mora da bude mala (to ne znaci losa),
iz prostog razloga sto ljudi nece da cekaju dok se tvoja strana `ucita` 5 minuta.
Znaci, nema 300dpi, nema bmp, nema psd, koristis - jpg, gif, png - male formate koji
su ili dobro sabijeni ili sa indeksiranim bojama...

Da se ne lazemo, najbolje ces uciti kradjom... Pronadji sajt koji ti se svidja, snimi ga
i otvori u dreamweaveru... Videces koliko tu ima fora i sta ljudi rade, kako se
pozicioniraju tekstovi, slike, odvajaju celine, imas beskrajno interesantnih i inteligentnih
resenja, naravno i puno promasaja - pazi sta radis sa bojama(!).

Ajde ti sad kao pocni, pa kad se zaglavis pisi, mnoooogo je obimna tema :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 21.06.2007. 12:38 #22147

status: user
broj poruka: 4506



hvala puno, bacam se na posao pa cu da javim utiske...ako zabrljam kontaktiracu te na mail ako se ne ljutis :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs