Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Sta se desava sa Corsairom u Srbiji?
STRANA 1 OD 2  
gliga79 Sta se desava sa Corsairom u Srbiji? 27.09.2012. 17:37 T47807

status: user
broj poruka: 4641
Nigde nista od ovog proizvodjaca?
Da li neko zna ko je uvoznik i da li jos uvek postoji za Srbiju.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 27.09.2012. 17:46 #444317

status: user
broj poruka: 4537
Memorije i SSd-ovi ima da se nadju u Emmiju.
Kucista i napajanja ne znam.
Sigurno ih ima neko.

Javice se vec ona budala,on zna kad je vlasnik Evga i Corssair-a zadnji put isao u WC.


________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: ... 27.09.2012. 17:51 #444318

status: user
broj poruka: 4641
Mislio sam na hladjenja, kucista....
Ove stvarcice tipa memorija i sl., ima ali je ponuda veoma mrsava.
Onaj jeste lud ali je u pravu za neke stvari.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: Memorije i SSd-ovi ima da se nadju u Emmiju
:: Kucista i napajanja ne znam
:: Sigurno ih ima neko
::
:: Javice se vec ona budala,on zna kad je vlasnik Evga i Corssair-a zadnji put isao u WC
::
::
:: ________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5c
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 27.09.2012. 17:54 #444319

status: user
broj poruka: 2743
Dobro pitanje je sta se desava sa Srbijom?
Ranije je bilo da se kupi Enermax, PC Power&Cooling, Corsair, Antec... sada nema.
Isto i za Noiseblocker, Be Quiet, Coolink, Nanoxia, Scythe, Noctua,...jedino jos Noctua nesto ima da se nadje, a do pre par meseci nije bilo niceg od Noctue.
Dalje da ne pricamo za izbor grafickih itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Nista cudno as 27.09.2012. 18:02 #444321

status: user
broj poruka: 4866

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Nista cudno za nasu zemlju. 27.09.2012. 18:11 #444323

status: user
broj poruka: 4866
Em izbor nikakav, em cene vece nego u USA, a posebna je tek prica o podizanju i spustanju cena kako I`m se prohte, nemojte samo sa pricom `to je zbog kursa eura` jer ta prica ne pije vodu. Za Cors se prica vec godinu dana kako ce doci i otvoriti ovde predstavnistvo i nista od toga.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ne bih se slozio da je izbor grafickih karti toliko los 27.09.2012. 18:12 #444325

status: user
broj poruka: 6875
Imash Asus i skoro su se pojavili Evga modeli.

I sto je najvaznije redovno nam stizu twin frozr,hawk,cyclone i lighting modeli od MSI-a koji su cenovno uvek pozicionirani negde u sredini,a po kvalitetu su verovatno najbolji.

U vezi napajanja situacija je tanka,nema recimo ni corsaira ni enermaxa vise,ali i dalje je tu Seasonic i Silverstone.

Najjadnija situacija u Srbiji je sa coolerima za kucista,msm naravno na one kvalitetne firme i modele,znaci 120mm od 15e pa na gore,da ladi kako valja a da bude tiho.
Ima samo noctua i to jedva da se nadje,nazalost nema vishe Xigmatek onih plavih i narandzastih modela koji su bili tihi a lade odlicno,kostali su oko 650 dinara.
Imaju artic cooling f12 modeli ali su za moj ukus preglasni,uzeo sam jednog kao probu i nisam pogresio drzim ga da izduvava iz kucista i radi na 75%,sve preko toga meni preglasno.
Dobro je sto sam nisam kupio 4-5 komada kako sam prvo razmisljao.

Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos @djokosrb 27.09.2012. 18:21 #444327

status: user
broj poruka: 2743
U sveti imas jos dobrih proizvodjaca kojih kod nas nema, a svaki proizvodjac ima gomilu razlicitih modela. Kod nas i ono sto ima su uglavnom neki tipicni modeli koji ce sigurno da se prodaju.
A MSI mi i nije neka vrhunska karta, radije bih uvek uzeo Asus DC2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Slepci 27.09.2012. 18:39 #444335

status: user
broj poruka: 6643
Povremeno, a sad je jedan od tih `vremena`, se upitam gde vi slepci živite?
Zar stvarno ubeđivanjem sebe i celog foruma, da su gorenavedene firme i njihovi proizvodi kvalitetni (manje-više), mislite tako da izburičkate argument da zato toga mora biti i u ponudi?
Pa, zamenom teza dovedeni u zabludu, moram da vas razbludim: nije pitanje kvaliteta, nego toga što se to NE PRODAJE.
A, malo, ili vrlo malo pameti ili obaveštenosti je potrebno da se shvati zašto. Doduše, ne znam kako je povazdan u Beogradu, možda se tamo ne vidi, ali u provinciji se vidi: ima naroda koji šeta, ali NEMA NARODA u prodavnicama.
I dalje, ako neko još zajapuren od naziva slepac, ne uviđa uzrok nestanka mnogih proizvođača i prozvoda - to je zato što narod nema para i ne kupuje ih, odnosno, neisplativi su za dobavljače ili ih je sramota da se ugrade onoliko koliko bi im bilo isplativo (kada ugrade i rizik da nikada neće uspeti da prodaju robu, tj. ne u razumno vreme - jer je čist gubitak ako zarobe novac u robi koja stoji na rafovima više meseci).
Ljudi, mi smo u deep shit-u.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.09.2012. 18:51 #444342

status: user
broj poruka: 18943
voleo bih i ja da znam zasto Gigatron vise ne uvozi ni Corsair, ni Enermax, ni ostali hardware kao sto je pre jedno 2god., imali su opasne stvarcice i sve su to u roku rasprodali, ne kapiram zbog cega ne zele vise da uvoze iz Caseking-a.. mozda su nesto ukakili..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Slepci 27.09.2012. 18:55 #444345

status: user
broj poruka: 4641
ja sam imao Corsair proizvode i znam sta znaci kvalitet.

Uvezeni program Noctua je bez onoga sto mi najvise treba, ventilator od 14cm nema !!!
Ne mogu ventilator da kupim kvalitetan, a nisam jedini.

Graficke karte ima ali moze i bolje. Licno bih voleo da ima jos nekih proizvoda ali nije lose.

@philameos
MSI je jedan od najboljih proizvodjaca grafickih na svetu. Daleko od toga da je losiji od ASUS-a.
Na primer MSI Sa poslednjom Lightening serijom gazi sve redom.

Tacno je i ovo sto Pisko prica.
Stoji roba po magacinima i ne isplati se nabavljati. Uzima se na kasicicu i tako.

Ali me cudi tamo gde se razgrabi kvalitetna roba vise ne dolazi. Cist primer Corsair H100 !!!
U cemu je tu problem?


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: Povremeno, a sad je jedan od tih `vremena`, se upitam gde vi slepci živite
:: Zar stvarno ubeđivanjem sebe i celog foruma, da su gorenavedene firme i njihovi proizvodi kvalitetni (manje-više), mislite tako da izburičkate argument da zato toga mora biti i u ponudi
:: Pa, zamenom teza dovedeni u zabludu, moram da vas razbludim: nije pitanje kvaliteta, nego toga što se to NE PRODAJE
:: A, malo, ili vrlo malo pameti ili obaveštenosti je potrebno da se shvati zašto. Doduše, ne znam kako je povazdan u Beogradu, možda se tamo ne vidi, ali u provinciji se vidi: ima naroda koji šeta, ali NEMA NARODA u prodavnicama.
:: I dalje, ako neko još zajapuren od naziva slepac, ne uviđa uzrok nestanka mnogih proizvođača i prozvoda - to je zato što narod nema para i ne kupuje ih, odnosno, neisplativi su za dobavljače ili ih je sramota da se ugrade onoliko koliko bi im bilo isplativo (kada ugrade i rizik da nikada neće uspeti da prodaju robu, tj. ne u razumno vreme - jer je čist gubitak ako zarobe novac u robi koja stoji na rafovima više meseci)
:: Ljudi, mi smo u deep shit-u
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 27.09.2012. 18:59 #444348

status: user
broj poruka: 1872
Slažem se da najbolje idu asrock ploče i celeron-semproni ali i kvalitetne stvari odu jako brzo, nego što naši dobavljači uglavnom ne prate šta je popularno i za čim ljudi najviše kukaju po forumima nego nabavljaju gluposti.

Primer:
Imaš da kupiš na svakoj trafici coolermaster V8 koji je skup a živo govno od kulera i ljudi to pretežno znaju a svaka tura megahalemsa razgrabi se kao šećerna vuna pred osnovnom školom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sve je to ok? 27.09.2012. 19:01 #444349

status: user
broj poruka: 6875
Ali vi hocete da kazete da mi nemamo nista?Tako,izvinite,nije,na tom polju dosta bolje stojimo od nekoliko okolnih zemalja(izuzev Madjarske)provereno iz licnog iskustva.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos @Misko-Pisko 27.09.2012. 19:03 #444350

status: user
broj poruka: 2743
Primera radi, ako zelis da kupis dobar luksuzni sat, u BG-u bukvalno imas da nadjes sve poznatije proizvodjace.
A kada su u pitanju svajcarci imas i one teske kategorije - npr jedan sat= jedan bubreg (Audemars Piguet, Vacheron Constantine, IWC Schaffhausen,...), a da ne pricam za one `jeftinije` tipa TAG Heuer, Rolex, Breitling,...

Da nastavimo sa luksuznim automobilima, nakitom, odecom,... nemaju ljudi para, pa opet ima onih koji kupuju, tako da ta prica o neisplativosti ne pije vodu.

Evo ja bih prvi kupio Corsair napajanje da ih ima i da mi treba


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 27.09.2012. 19:05 #444352

status: user
broj poruka: 18943
za Megahalemsa to mozes da kazes da ga nema, al de se bas za njega uhvati, ima ga ko pleve u gigatronu, jedino njega ima kao nesto kvalitetno sto je ostalo, ostale kulere tipa Phanteks, Armageddon, i ostalo ne mogu da se nabave kod nas.. kao i svaki pojedinacni model HX napajanja, bilo je SVE od HX-a od 520 do 1KW, sad nema NISTA! Ni dominatora nema kao nekad..


::
::
:: Primer
:: Imaš da kupiš na svakoj trafici coolermaster V8 koji je skup a živo govno od kulera i ljudi to pretežno znaju a svaka tura megahalemsa razgrabi se kao šećerna vuna pred osnovnom školom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Piskoni 27.09.2012. 19:14 #444355

status: user
broj poruka: 4866
Ima u Beogradu para i ljudi sa istim. Mozda ti mislis da nema jer pretpostavljam da ne zivis u Beogradu a i verovatno se ne kreces u tom krugu ljudi, cisto moja pretpostavka, da ne shvatis drugacije.
Iz Altija/Emmija, Phanteks i Noctue NH-D14 su u roku od mozda 10 dana, razgrabljene bukvalno, ja kad sam cimao da uzmem, bio je svega jedan Phanteks na stanju a NH-D14 nije ni bilo vise, a ja sam uzeo dve poslednje NH-D14 iz Atoma.
Za skupe stvari ih razumem sto ne uvoze, mada ima dosta skupih ploca, grafika itd u ponudi, primera radi, moj drugar je uzeo 7970 MSI Lighting za ravno 55k, taj isti je uzeo Intelov SSD 120GB, NH-D14 i dosta drugih komponenti, koje eto, nisu bas jeftine.
Ono sto meni nije jasno je sledece, zasto se ne uvoze bar ove jeftine stvari, tipa ventovi, skoro sam gledao neki 80 mm da uzmem i nisam nasao nista da valja, na kraju mi je drugar dao jedan. Svaki vent sam uzimao od preko, sem Vegasa, a i njemu je cena bila preko 3k sto je previse u odnosu na cenu preko.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: Re: Re: 27.09.2012. 19:20 #444357

status: user
broj poruka: 1872
Ma dobro jebo ga ti, malo ga ima malo ga nema i nema ga baš kad meni treba. Poenta je da ni stvari koje su popularne nema a išle bi dobro, mnogi baš seku vene za tim corsair napajanjima a nigde ih.

Opet, s jedne strane što bi se i cimali kad firme kupuju po pedeset komada celerončića na ecs pločama iz cuga i tu se para obrće, nije da ih ne razumem. S druge strane i kad im dune nešto egzotično da nabave nabavljaju gluposti, eto recimo one lajt-šou memorije što ih je bilo u emmiju nabavili su samo u zeleno-narandžastoj boji, kome se to uklapa u kolorit kućišta baš me zanima, a crveno-plavih koje bi skoro svugde čučnule nije bilo.

:: za Megahalemsa to mozes da kazes da ga nema, al de se bas za njega uhvati, ima ga ko pleve u gigatronu, jedino njega ima kao nesto kvalitetno sto je ostalo, ostale kulere tipa Phanteks, Armageddon, i ostalo ne mogu da se nabave kod nas.. kao i svaki pojedinacni model HX napajanja, bilo je SVE od HX-a od 520 do 1KW, sad nema NISTA! Ni dominatora nema kao nekad..
::
::
:: ::
:: ::
:: :: Primer
:: :: Imaš da kupiš na svakoj trafici coolermaster V8 koji je skup a živo govno od kulera i ljudi to pretežno znaju a svaka tura megahalemsa razgrabi se kao šećerna vuna pred osnovnom školom
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz re 27.09.2012. 19:33 #444360

status: user
broj poruka: 801
Vlada je kupio vecinu stvari ,ostalo ...sta je ostalo izreklamirao je i neko je kupio i tako..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Desava se 27.09.2012. 19:44 #444362

status: user
broj poruka: 4641
Menadzment kod vecine cast izuzetcima je katastrofalan.
Istrazivanje trzista = 0,

Prvo nabave napamet ili povoljno, pa se onda ubedjuju sa kupcima i pricaju bajke kako bi prodali.
Tako se to ne radi.


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 27.09.2012. 19:46 #444363

status: user
broj poruka: 4054

kolika smo mi gromada od zemlje ? 5 miliona dusa .. od toga 90% na ivici i marici exzistencije

100.000 ljudi se bavi racunarima ovde .. koje trziste u PM ..

nemozes ni sleper rizle provuci .. a ne sleper diskova

kupuju budzetlije .. *ater im hebem

posten narod nema ni za flopy ...

zadnjih 6 meseci u servisu nov komp sam video samo na reklamama i tv-u

navalili ljudi traze socketA ploce i AGP grafike !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: 27.09.2012. 19:51 #444364

status: user
broj poruka: 18943
dobro da, to da nabavis nesto sto je malo kvalitetnije onda kada tebi treba postao je standard da nema, to racunaj, jebiga, sve mora uz cimanje i moracemo da se pomirimo s tim.


:: Ma dobro jebo ga ti, malo ga ima malo ga nema i nema ga baš kad meni treba. Poenta je da ni stvari koje su popularne nema a išle bi dobro, mnogi baš seku vene za tim corsair napajanjima a nigde ih
::
::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Slepci 27.09.2012. 20:27 #444370

status: user
broj poruka: 1006


:: Povremeno, a sad je jedan od tih `vremena`, se upitam gde vi slepci živite
:: Zar stvarno ubeđivanjem sebe i celog foruma, da su gorenavedene firme i njihovi proizvodi kvalitetni (manje-više), mislite tako da izburičkate argument da zato toga mora biti i u ponudi
:: Pa, zamenom teza dovedeni u zabludu, moram da vas razbludim: nije pitanje kvaliteta, nego toga što se to NE PRODAJE
:: A, malo, ili vrlo malo pameti ili obaveštenosti je potrebno da se shvati zašto. Doduše, ne znam kako je povazdan u Beogradu, možda se tamo ne vidi, ali u provinciji se vidi: ima naroda koji šeta, ali NEMA NARODA u prodavnicama.
:: I dalje, ako neko još zajapuren od naziva slepac, ne uviđa uzrok nestanka mnogih proizvođača i prozvoda - to je zato što narod nema para i ne kupuje ih, odnosno, neisplativi su za dobavljače ili ih je sramota da se ugrade onoliko koliko bi im bilo isplativo (kada ugrade i rizik da nikada neće uspeti da prodaju robu, tj. ne u razumno vreme - jer je čist gubitak ako zarobe novac u robi koja stoji na rafovima više meseci)


:: Ljudi, mi smo u deep shit-u
::

Apsolutno se slažem.

I voleo bih da imam sledeći statistički podatak: od 100 prodatih napajanja u Srbiji, koliko istih košta više od 15-20€?

No fun.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re: Ne bih se slozio da je izbor grafickih karti toliko los 27.09.2012. 20:51 #444378

status: user
broj poruka: 3529
Kod nas je bas bas mrsava ponuda `egzotike`, ako tako moze da se nazove, a pogotovo proizvoda koji su dosta skupi. Ja sam pre mesec dana trazio upravo MSI Lighting grafiku (7970), ali nigde je nije bilo, i na nekoliko mesta sam dobio odgovor da od toga nema nista, svega par komada uslo u zemlju, odradjeni testovi sa njima, prodato, i to je to, pitanje da li ce ih uopste i uvoziti vise, cak i asus koji sam uzeo(DCII) sam jedva nasao, mnogo lose stojimo sa nekim top modelima. :(


https://sites.google.com/site/qualitymod

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Slepci 27.09.2012. 20:54 #444379

status: user
broj poruka: 18943
u pravu si pisko, sve to stoji, cak su mi pre par godina potvrdili nesto slicno u Gigatronu iz direkcije gde sam dosao preko jednog zaposlenog sefa iz Gigatrona, ne da nema kupaca, vec da se ne isplati.. a ljudi i dalje imaju para za te stvari, sta vise, kad ima za Bembaru, Mecu i Audija bice uvek i za to.. zaboravljate da je sada nasa drzava maltene multinacionalna, sta bre nema ko da kupuje?! Ako ne mozemo mi, mogu Bosanci, Hrvati, Rumuni, Italijani, Djetici, KINEZI i boga pitaj jos ko.. ne moramo mi nista, nase je da gledamo i trpimo..


:: Povremeno, a sad je jedan od tih `vremena`, se upitam gde vi slepci živite
:: Zar stvarno ubeđivanjem sebe i celog foruma, da su gorenavedene firme i njihovi proizvodi kvalitetni (manje-više), mislite tako da izburičkate argument da zato toga mora biti i u ponudi
:: Pa, zamenom teza dovedeni u zabludu, moram da vas razbludim: nije pitanje kvaliteta, nego toga što se to NE PRODAJE
:: A, malo, ili vrlo malo pameti ili obaveštenosti je potrebno da se shvati zašto. Doduše, ne znam kako je povazdan u Beogradu, možda se tamo ne vidi, ali u provinciji se vidi: ima naroda koji šeta, ali NEMA NARODA u prodavnicama.
:: I dalje, ako neko još zajapuren od naziva slepac, ne uviđa uzrok nestanka mnogih proizvođača i prozvoda - to je zato što narod nema para i ne kupuje ih, odnosno, neisplativi su za dobavljače ili ih je sramota da se ugrade onoliko koliko bi im bilo isplativo (kada ugrade i rizik da nikada neće uspeti da prodaju robu, tj. ne u razumno vreme - jer je čist gubitak ako zarobe novac u robi koja stoji na rafovima više meseci)
:: Ljudi, mi smo u deep shit-u
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Protivnici 27.09.2012. 21:00 #444381

status: user
broj poruka: 6643
Dalje, ebo vas i argument da se nešto `razgrabi`. A bila cela tri komada. Ili samo jedan, a ostalo su bajke iz cenovnika i telefonskih lagarija koje se raspuknu kao sapunica kad se stvarno dođe u radnju.
RE: Bobiforever, pa naravno da ima ljudi sa parama. SAMO IH JE MALO s obzirom na populaciju i potencijalno tržište... i, ono što bi MORAO da vidiš ako si u Bg: velika većina te bogate manjine, prave su pravcate seljačine i sigurno nisu klijentela kvalitetnog hardvera. Šarenog i skupog, možda... ali nikako probranog...
Ima naravno istine i u postu o istraživanju tržišta - pre se nabavilo šta se nabavilo po najnižoj ceni, onda se potplate benčmarak, digital, sk, mikro i pcpress da hvale i lažiraju (bar malo) review-e (uz ogradu da su, kao, dobili inženjerske semplove... ili fabričke modele ili štatiajaznam), a raja je počela da se pali i žari.
Sad niko ništa ne čita i ne kupuje, pa mogu da ga duvaju.
I opet se vraćamo na moju tvrdnju: nema para u većine, pa nema ni prometa. Uz dodatak: a boga ta manjina je većinski glupa i priprosta.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Protivnici 27.09.2012. 21:14 #444385

status: user
broj poruka: 18943
pisko, ne piski sad, bilo je secam se odlicno tura Corsair 800D kucista 3kom., sto se kaze prva kucista na balkanu.. otisla su u roku od nedelju dana, nisam stigao da se opasuljim da su stigla vec su otisla.. zatim propust sledece ture od 5kom. isto 800D, odose za 2 nedelje.. mislim da je bila poslednja treca tura kucista jos kad nije bilo aktuelno 700D, vec samo 800D.. ja ne znam za vas ali za mene je krupna stvar 5x Corsair 800D sto se kucista tice, cena je bila pakao za jedno kuciste, bukvalno su se pravise rezervacije nad rezervacijama, ljudi su se poklali za kucista i tako sam ja ostao bez kucista.. odem u prodavnicu, Gigatron b.brdo, gledam jebeno kuciste i na njemu sticker do stickera, `rezervisano za Djordja`, sledeci sticker `ako ne uzme Djordje, rezervisano za Miloja`, `Ako odustane Miloje, uzece Stanoje sigurno`.. `Ako Stanoje zakasni itd..` to ti je tako za masu stvari, pogotovo za retke.


:: Dalje, ebo vas i argument da se nešto `razgrabi`. A bila cela tri komada. Ili samo jedan, a ostalo su bajke iz cenovnika i telefonskih lagarija koje se raspuknu kao sapunica kad se stvarno dođe u radnju
:: RE: Bobiforever, pa naravno da ima ljudi sa parama. SAMO IH JE MALO s obzirom na populaciju i potencijalno tržište... i, ono što bi MORAO da vidiš ako si u Bg: velika većina te bogate manjine, prave su pravcate seljačine i sigurno nisu klijentela kvalitetnog hardvera. Šarenog i skupog, možda... ali nikako probranog..
:: Ima naravno istine i u postu o istraživanju tržišta - pre se nabavilo šta se nabavilo po najnižoj ceni, onda se potplate benčmarak, digital, sk, mikro i pcpress da hvale i lažiraju (bar malo) review-e (uz ogradu da su, kao, dobili inženjerske semplove... ili fabričke modele ili štatiajaznam), a raja je počela da se pali i žari
:: Sad niko ništa ne čita i ne kupuje, pa mogu da ga duvaju
:: I opet se vraćamo na moju tvrdnju: nema para u većine, pa nema ni prometa. Uz dodatak: a boga ta manjina je većinski glupa i priprosta
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs