Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
najgluplji OS ikada
STRANA 1 OD 1
Ognjeni najgluplji OS ikada 21.06.2007. 12:30 T4787

status: user
broj poruka: 4506
Instalirao sam sinoc Windows BLACK editon, koji je malo promenjen u odnosu na obicnu verziju , jer sam cuo da je dosta dobar ali dosad sam naisao samo na hrpu (glupavih ) problema..naime..problem koji me najvise nervira je to sto je disable-ovano desno dugme u meniju start...(ne mogu da premestam, sortiram programe, da pravim ikonice na desktopu,kao i mnoge druge MENI bitne stvari)+ nemam RUN komandu kao ni search ?!!??? ...Postoji li nacin na se namesti sve ovo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 21.06.2007. 13:06 #22149

status: user
broj poruka: 584
To pitas cike koje su pravile Black Edition... Kod normalnih verzija radi desni klik :)

Ako je Classic Start Menu
Desni klik Taskbar, Properties, Start Menu tab, Customize
stikliraj Enable Dragging and dropping

Ako je onaj `lepsi`
Desni klik Taskbar, Properties, Start Menu tab, Customize
Advanced tab, stikliraj Enable Dragging and dropping

Ako ovih opcija nema idi u registar (run/regedit)

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
idi desno na NoChangeStartMenu i promeni mu sa 1 na 0

Ako ne moze ni ovde, ne znam

U stvari, da ne bi kopao po registru sam i taj black edition stvarno sahranio,
uzmi TuneUp Utilities 2006/7 i sredi sa njim

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ......... 21.06.2007. 13:17 #22151

status: user
broj poruka: 4506



sve sam ja to pokusao i nema da se podesi preko taskbara a pogotovo nemogu u regeditu jer NEMAM run !!??!! koji su to pacenici koji su ovo napravili...sad skidam novi os, ne vredi :(

veceras pada format, ovo je rekord, nije mi trajao win ni 24 sata :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: ......... 21.06.2007. 13:43 #22153

status: user
broj poruka: 584
ni TuneUp Utilities nece da radi?

startuj regedt32.exe iz windows/system32.
to ti je regedit ako nemas run :)

ili startuj command.com iz istog foldera
pa kucaj regedit

::
::
::
:: sve sam ja to pokusao i nema da se podesi preko taskbara a pogotovo nemogu u regeditu jer NEMAM run !!??!! koji su to pacenici koji su ovo napravili...sad skidam novi os, ne vredi :
::
:: veceras pada format, ovo je rekord, nije mi trajao win ni 24 sata :)
::
:: ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: ......... 21.06.2007. 13:52 #22155

status: user
broj poruka: 299

:: sve sam ja to pokusao i nema da se podesi preko taskbara a pogotovo nemogu u regeditu jer NEMAM run !!??!! koji su to pacenici koji su ovo napravili...sad skidam novi os, ne vredi :

RUN shortcut = znak windowsa na tastaturi + R
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: ......... 21.06.2007. 14:04 #22157

status: user
broj poruka: 584



::
:: :: sve sam ja to pokusao i nema da se podesi preko taskbara a pogotovo nemogu u regeditu jer NEMAM run !!??!! koji su to pacenici koji su ovo napravili...sad skidam novi os, ne vredi :
::
:: RUN shortcut = znak windowsa na tastaturi +

eto ti jos kraci put
zato nas je vise ovde :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 21.06.2007. 14:15 #22159

status: user
broj poruka: 4506



uuu bravo momci...svaka vam dala...vode iz bunara:)..ali nije vredno mucenja,ima jos zilion stvari, stvarno ne znam koje je dobar ovaj sado mazo os , strasno, pada format posle, over and out :)
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: ... 21.06.2007. 14:20 #22160

status: user
broj poruka: 299
:: uuu bravo momci...svaka vam dala...vode iz bunara:)..ali nije vredno mucenja,ima jos zilion stvari, stvarno ne znam koje je dobar ovaj sado mazo os , strasno, pada format posle, over and out :

ako hoćeš egzotične windows edicije napravi ih sam..
ne skidaj to sa neta...
verujem da znaš razloge :))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga П.р.о.к.л.е.т.е. ж.е.н.е. в.о. 21.06.2007. 14:24 #22161

status: user
broj poruka: 188
П.р.е. 6 м.е.с.е.ц.и. м.о.г.о. с.у. х.в.а.л.и.л.и. к.р.и.с.т.а.л. п.а. ј.е. р.о.ђ.а.к. и.н.с.т.а.л.и.р.а.о. т.о. ч.у.д.о., н.е.в.е.р.о.в.а.т.н.о. а.л.и. т.о. ј.е. л.и.ч.и.л.о. н.а. В.и.с.т.и.н. п.о.б.а.ч.а.ј.. У.к.л.о.њ.е.н.о. п.у.н.о. с.т.а.н.д.а.р.д.н.и.х. в.и.н.д.о.в.с. а.л.а.т.а. и. м.о.г.у.ћ.н.о.с.т.и., н.е.м.о.г.у.ћ.н.о.с.т. и.н.с.т.а.л.а.ц.и.ј.е. н.е.к.и.х. д.р.а.ј.в.е.р.а. (ј.а.в.љ.а.о. ј.е. м.и.л.и.о.н. и. ј.е.д.н.у. г.р.е.ш.к.у.) ...
У.г.л.а.в.н.о.м. т.о. ј.е. б.и.л.о. у. к.о.м.п.у. д.о.к. н.е.к.и. о.р.т.а.ц.и. и. ј.а. н.и.с.м.о. д.о.ш.л.и. д.а. в.и.д.и.м.о. ч.у.д.о. н.е.в.и.ђ.е.н.о., а. о.н.д.а. ф.о.р.м.а.т. п.а. Х.Р. Ѕ.Р.2.
А.к.о. т.и. с.е. `о.р.и.г.и.н.а.л.` в.и.н.д.о.в.с. н.е.с.в.и.ђ.а. п.р.е.ђ.и. н.а. М.е.к. О.С. (н.о.в.и. к.о.м.п.) и.л.и. Л.и.н.у.к.с..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.06.2007. 14:39 #22167

status: user
broj poruka: 568
sve te hakarske varijante OS-ova su pune spywara adwara i kojekakvih crva a pritom poboljsanja nema nikakvih sve sto je tu iskljuceno moze se iskljuciti i kod normalnog windgooza

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: ... 21.06.2007. 15:01 #22168

status: user
broj poruka: 299
:: sve te hakarske varijante OS-ova su pune spywara adwara i kojekakvih crva a pritom poboljsanja nema nikakvih sve sto je tu iskljuceno moze se iskljuciti i kod normalnog windgooz

nije stvar u tome...
ja sam napravio sebi nekoliko verzija u kojima je sve integrisano...
izbačene meni nepotrebne stvari...
ubačene sve sigurnosne zakrpe do pre par dana, windows media player 11, internet explorer 7 itd, dodatne teme i skinovi...
integrisao sam software za divx, pasijanse, dotnet 2.0 ...
mogu se integrisati u instalaciju i driveri baš za tvoju mašinu, ime workgroup-a, IP i slične nebuloze, podesiti odmah mesto my dokumentsa...
skinuo sam nekoliko verzija sa neta i skontao da su bez veze...
a zatim rešio da ih pravim..
najpre sam našao uputstva za ručnu integraciju, a zatim i software koji to radi...

nlite http://www.nliteos.com/
ryan http://www.ryanvm.net/msfn/updatepack.html
(software spremljen za integraciju) http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=511
xpisobulider http://www.winfuture.de/xpisobuilder

svaki ima svoje prednosti i mane...

ono zbog čega ih pravim je:
kada završim sa instalacijom windowsa instaliran je i gotovo sav software što mi skraćuje vreme rada na računaru prilikom instalacije barem za 50%
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: ... 21.06.2007. 15:44 #22171

status: user
broj poruka: 4506



:: ::
::
:: ono zbog čega ih pravim je
:: kada završim sa instalacijom windowsa instaliran je i gotovo sav software što mi skraćuje vreme rada na računaru prilikom instalacije barem za 50


sto se toga tice norton ghost 10 ili neki slican program iste namene su neprevazidjeni...pun format HDD+ instalirani svi programi po zelji za 5-10 min
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Re: ... 21.06.2007. 18:12 #22179

status: user
broj poruka: 299

:: sto se toga tice norton ghost 10 ili neki slican program iste namene su neprevazidjeni...pun format HDD+ instalirani svi programi po zelji za 5-10 min

Ghost ne možeš da staviš na neadekvatnu mašinu..
ovo mi skraćuje vreme instalacije novih računara, ili prilikom servisiranja računara kada mora reinstal...
o tome se radi..
sasvim druga tema :)))))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava a sto ne probate... 21.06.2007. 20:20 #22188

status: user
broj poruka: 45
...sledece:

Sveze instaliran WinXP, podeseno sve sto treba, instalirani svi programi, kodeci, office i sve ostalo.

Posle toga deinstalacija svih drajvera ukljucujuci i IDE grane. Prilikom deinstalacije drajvera ne dozvoliti restart sistema dok ih sve ne deinstalirate.

Posle toga gasnje racuinara, pravljenje GHOST-a sa nekim od programa (npr Hiren`s boot i na njemu Norton Ghost).

Ovakav Win bi trebalo da proradi na svim racunarima, znaci sve sto je potrebno je ubaciti Ghost na zeljenu particuju i potom instalirati drajvere specificne za masinu na kojoj se instalira Win.

Meni ovo jako lepo radi, jos nisam naisao na racunar gde ovakav Ghost nece da proradi. Vazno je samo da se uklone SVI drajveri. Znaci i SATA i AGP i narocito IDE grane. Zvuk, Mreza i slicno nisu toliko bitini ali bolje ih je skinuti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djigorm Acronis je ZAKON ZA SVE Ghostoveeee 22.06.2007. 09:13 #22225

status: user
broj poruka: 7
Ne znam zasto svi pretendujete taj Ghost kao jedini backup/restore resenje???

Probajte ACRONIS TRUEIMAGE HOME ili SERVER resenje

Trenutna aktuelna verzija HOME verzije je 10...

Razlika je neverovatna i sve mozete raditi sa obicnih boot-abilnih cd-a (program) i dvd-a (sistem), graficki je neuporedivo lepse, nema veze koju particiju imate, dobijate mogucnost rada s misem, stavljanje sifre na backup file itd... govorim za verziju koja se ne instalira na racunar nego se pokrece preko kreiranog boot-abilnog diska iz acronisa

za neupucene

http://www.techsupportalert.com/drive-imaging-reviews.htm

i sam program

http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/

poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs