Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Jel neko koristi Vistu?
STRANA 1 OD 1
gabyhege Jel neko koristi Vistu? 21.06.2007. 17:35 T4791

status: user
broj poruka: 188
Pozdrav! Hteo bih samo da pitam, dal je vredno probati Vistu, ili uopste postoji neka dobra verzija, mislim koji ne pravi probleme sa programima koje lepo rade na XP-ju?

Mislim da sam spreman da isprobam, konf je:

p5w dh
e6300
2gb pqi
hdd
msi 7300gt ddr2
sonynec optiarc dvdrw
skystar2
550w chieftec

Aaaa, da... ima li neko iskustvo jos, dal radi skystar2 (v2.3) sa Vistom? posto puno kanala gledam da kompu povezano sa tv-om...

Hvala unapred na pomoci
pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.06.2007. 18:27 #22181

status: user
broj poruka: 1574
Trenutno ne vredi instalirati visu..sve sto ces dobiti je usporenje u radu i nista vise..Ja sam je probao i istog dana sam se vratio na xp,koj je po mom misljenju trenutno mnogo bolji od viste..Tvoja konfiguracija ce moci da gura vistu glatko,ali ce ti ostale stvari koje udes radio na kompu raditi mnogo sporije nego na xp-u..Pozzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 odvoji particiju... 21.06.2007. 18:57 #22182

status: user
broj poruka: 718



...instaliraj je pa odluci sam ...ja sam je uklonio,nije mi po ukusu i lici na linux,a on je besplatan...Mozda ce tebi da se svidi ,ukusi su razliciti...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miroslav84 ... 21.06.2007. 19:17 #22186

status: user
broj poruka: 22
Probao sam vistu jos od beta verzija i ucestvovao kao beta tester. Imam i finalnu, sam sistem nije los ali dosta toga je jos nepodrzano i relativno je lose odradjena podrska za kodeke i neke od plejera. Sve sto zelite da znate a da je pouzdano, pitajte, rado cu vam odgovoriti.


The box said: `Windows XP or better, so I installed Linux`

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege Razlog... 21.06.2007. 21:45 #22193

status: user
broj poruka: 188
...sto bi hteo das isprobam, izaslo je nova igra `HALO2` od microsoft-a, pa nazalost su izdali da moze da se tera samo preko viste. XP nece da ga progura, to je napisano i na njihovom sajtu i nekim forumima...
...i ja sam nekad testirao beta verziju, al sam prosao kao `Dyca`, instalirao pa vratio xp-ja istog dana...
@miroslav84
onda te pitam, dal znas nesto o driverima, dal su ispravne i normalne? beti nije svidelo drajver od nvidia kartice. i imao sam 1 gb memoriju i slabo se gurao OS...
druga stvar je to, video sam da sa nekim laptopovima se daje vista, pa sam mislio da je doslo vreme da isprobam nesto novo...

pozz...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.06.2007. 21:51 #22195

status: user
broj poruka: 1574
Ja sam isprobao oko 10 drajvera za nVidia-u i nijedan nije uspeo da mi donese kvalitet igranja kao u xp-u...Vistu se isplati instalirati samo ako se ima neka extra jaka konfiguracija..ako se nema,onda ce kompu biti tesko da gura i samo vistu,a ne i neku igru..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege re:re 21.06.2007. 22:01 #22196

status: user
broj poruka: 188
..no ja nisam se tolko trudio posto nisam toliki gamer, cisto samo da isprobam igru pre nego sto dam dalje drugarima...
...bavim se video odradom, svakakvim, VHS na DVD, snimanje svadbe itd... znaci koristim masinicu uglavnom samo na ovo...
...softveri otprilike pinnacle studio 10,11, ulead video studio 11, ulead movie factory 6 itd...
...mozda cu slusati `dragojlo2`, isprobacu, pa nek bude sto bude...
...ionako mi je bilo u planu da isprobam, al temu sam otvorio zbog iskustva da mi date neke ideje ili dobrog ili loseg iskustva...
pa i dalje slusam svakakve informacije sm-02

unapred hvala

pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Ma kakva Vista 21.06.2007. 23:44 #22202

status: user
broj poruka: 12057

Treba da gasim Aero da mi ne bi seckao Warblade !!?!?!?!?!!????!?!?!?!?!?

OS je SOTONSKI neoptimizovan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets No Problem 21.06.2007. 23:59 #22205

status: user
broj poruka: 133
Ja sam na mojoj trenutnoj konfiguraciji instalirao Vistu i jos nisam naisao ni na jedan problem. Sve mi radi glatko kao i u XP a pretezno igram igre. Za to je verovatno zasluzna graficka kartica. Moja preporuka ti je da slobodno instaliras Vistu (mozes da ghost-ujes XP pre toga npr. pa ako ti se ne svidi da vratis) samo ukoliko nameravas da promenis graficku. Ja sam probao Vistu sa tom grafickom i bila je tuga. NHL 2007 je seckao! Halo ti nece sljakati osim mozda na 800x600 u to sam siguran.
Pozdrav

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Thermaltake 550W
2 GB DDR2 800 Kingmax
Gainward Bliss GeForce 8800GTS 320MB
Windows Vista Home Premium

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst POGRESICES!!! 22.06.2007. 00:32 #22209

status: user
broj poruka: 2909
:: ..no ja nisam se tolko trudio posto nisam toliki gamer, cisto samo da isprobam igru pre nego sto dam dalje drugarima..
:: ...bavim se video odradom, svakakvim, VHS na DVD, snimanje svadbe itd... znaci koristim masinicu uglavnom samo na ovo..
:: ...softveri otprilike pinnacle studio 10,11, ulead video studio 11, ulead movie factory 6 itd..
:: ...mozda cu slusati `dragojlo2`, isprobacu, pa nek bude sto bude..
:: ...ionako mi je bilo u planu da isprobam, al temu sam otvorio zbog iskustva da mi date neke ideje ili dobrog ili loseg iskustva..

Pogledaj malo testove Vista VS XP i videces da kazu: Kome ne smeta da mu igre rade 10-20% sporije neka instalira Vistu....Ali ko god koristi kompjuter za ozbiljne stvari tipa video obrada,rendering,3D modeliranje...neka se drzi XPa jer razlika u brzini ide i do 80% sporije na Visti (konkretno u 3D MAXu sto mene interesuje).

Inace test je radjen sa ovom konfiguracijom:
-Intel Core 2 Extreme X6800(2.93GHz),
-Gigabyte GA-965P-DQ6,
-2x 1024 MB DDR2-800 (CL 3.0-4-3-9) Corsair CM2X1024-6400C3 XMS6403v1.1,
-HIS Radeon X1900XTX IceQ3 GPU (650 MHz) 512 MB GDDR3 (1550 MHz),
-150 GB 10,000 RPM, 8 MB Cache, SATA/150 Western Digital WD1500ADFD,

Na ovim aplikacijama:

IGRE:
Call of Duty 2
Far Cry
F.E.A.R.
Unreal Tournament 2004

PROGRAMI:
Adobe Acrobat 8
Adobe Photoshop CS2
Autodesk 3DSMax 8.0
AutoGK 2.4
Hamachi
KeePass 1.06
LAME MP3 Encoder
MainConcept H.264 Encoder
Miranda Messager 0.5.1
Microsoft Office 2003
Microsoft Office System 2007
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Mozilla Thunderbird 1.5.0.9
Nokia PC Suite 6.82.22.0
Ogg Vorbis 1.1.2
OpenOffice 2.1
Picasa 2
Putty
Skype 2.5.x and 3.0
SmartFTP 2.0
Sungard Adaptive Credit Risk Calculation 3.0
SonyEricsson PC Suite 1.30.82
SQLyog 5.22
Symantec AntiVirus 10.2.0.224
UltraEdit 32 12.10
WinRAR 3.70
XviD 1.2.0

BENCHMARK APLIKACIJE:
3DMark 06
Cinebench
PCMark05 Pro
SiSoft Sandra 2007
SPECviewperf 9.03

Rezultati testova i detaljnije o svemu:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/index.html


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Ma kakva Vista 22.06.2007. 03:05 #22216

status: user
broj poruka: 12785
Mora da si koristio neke jadne drajvere, jer meni radi savrseno.

::
:: Treba da gasim Aero da mi ne bi seckao Warblade !!?!?!?!?!!????!?!?!?!?!
::
:: OS je SOTONSKI neoptimizovan
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: POGRESICES!!! 22.06.2007. 03:06 #22217

status: user
broj poruka: 12785
Koristim 3DsMax 9 na Visti bez ikakvih usporenja do 80% u odnosu na XP, ovo sam proverio pustajuci Max na XP i Visti!!! Igre rade neprimetnih 5% sporije, a ne 10-20%...
OS je lep, mnogo prijatniji za koriscenje jer su neke sitnice lepo sredili u odnosu na XP, ali sto se tice brzine - nekima je veca razlika u brzini nekima nije. Oni sa slabijim konfiguracijama ce primetiti vidna usporenja u igrama. Ja koristim Vistu najvise zbog 8800GTX jer je on DX10 kartica, a XP ne podrzava DX10 i kako citam, nikad i nece podrzavati, a sad polako stize Lost Planet, pa Crysis itd... :P
Ako ces koristiti Vistu za gore navedene aplikacije i rad, onda neces primetiti neku razliku u brzini, ali ces videti prijatnu razliku u komforu koriscenja...

:: Pogledaj malo testove Vista VS XP i videces da kazu: Kome ne smeta da mu igre rade 10-20% sporije neka instalira Vistu....Ali ko god koristi kompjuter za ozbiljne stvari tipa video obrada,rendering,3D modeliranje...neka se drzi XPa jer razlika u brzini ide i do 80% sporije na Visti (konkretno u 3D MAXu sto mene interesuje)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: re 22.06.2007. 03:17 #22218

status: user
broj poruka: 12785
Za sve komponente sam uspesno nasao drajvere. Ako ih nema na sajtu proizvodjaca onda kroz Properties komponente u Device Manager-u mozes da skines Micro$oftov drajver. Jos nisam dosao u situaciju da ne mogu da nadjem drajver za neku komponentu.

:: Ja sam isprobao oko 10 drajvera za nVidia-u i nijedan nije uspeo da mi donese kvalitet igranja kao u xp-u...Vistu se isplati instalirati samo ako se ima neka extra jaka konfiguracija..ako se nema,onda ce kompu biti tesko da gura i samo vistu,a ne i neku igru.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: POGRESICES!!! 22.06.2007. 04:21 #22219

status: user
broj poruka: 2909
:: Koristim 3DsMax 9 na Visti bez ikakvih usporenja do 80% u odnosu na XP, ovo sam proverio pustajuci Max na XP i Visti!!! Igre rade neprimetnih 5% sporije, a ne 10-20%..

:: Ako ces koristiti Vistu za gore navedene aplikacije i rad, onda neces primetiti neku razliku u brzini, ali ces videti prijatnu razliku u komforu koriscenja..

Kod mene se pokazalo skroz drukcije.Obzirom na to da sam bas imao volju da je testiram javila mi se odlicna prilika u firmi na jednom racunaru.
Rendering jedne animacije u 3D MAXu 9 i jedne kamere u Maxwell Renderu koju sam pustao u firmi prvo na XPu,a onda na Visti je bio ovakav:

XP-94 minuta
Vista-128 minuta
Ista animacija sa identicnim podesavanjima(640x480/Microsoft MPEG-4 video codec/mental ray render).

Maxwell Render v1.1- jedna kamera/slika sa podesavanjima 1600x1200jpg/Ambient light(Sky dome)/Sampling level 10:
XP-1h 52min.
Vista - 3h 12min.

Maxwell Render v1.1- ista kamera/slika sa podesavanjima 1600x1200jpg/Multi light/Sampling level 10:
XP-2h 48min.
Vista - phisical memory low Maxwell Render is unable to continue......

Konfiguracija na kojoj sam testirao:
Intel C2D 6400@2.1GHz
Asus P5B deluxe
2x1GB Geil 667MHz
Asus 7600GT 256MB

Normalno demokratskim glasanjem jednoglasno smo odlucili da vec ujutro vratimo XP.
Kod kuce imam C2D E6600,GA DS3 P965,2GB XMS 800MHz,Geinward 7600GT i nakon sto sam se licno uverio u `prednosti` Viste siguran sam da necu da instaliram dok ne predjem na C2Q+4GB RAMa ili nesto jace.Obzirom da mi kompjuter sluzi za 3D modelovanje i rendering.
Za ozbiljan rad lep izgled definitivno nije vredan izgubljenih performansi.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Re: POGRESICES!!! 22.06.2007. 08:31 #22224

status: user
broj poruka: 1574
:: Koristim 3DsMax 9 na Visti bez ikakvih usporenja do 80% u odnosu na XP, ovo sam proverio pustajuci Max na XP i Visti!!! Igre rade neprimetnih 5% sporije, a ne 10-20%..
:: OS je lep, mnogo prijatniji za koriscenje jer su neke sitnice lepo sredili u odnosu na XP, ali sto se tice brzine - nekima je veca razlika u brzini nekima nije. Oni sa slabijim konfiguracijama ce primetiti vidna usporenja u igrama. Ja koristim Vistu najvise zbog 8800GTX jer je on DX10 kartica, a XP ne podrzava DX10 i kako citam, nikad i nece podrzavati, a sad polako stize Lost Planet, pa Crysis itd... :
:: Ako ces koristiti Vistu za gore navedene aplikacije i rad, onda neces primetiti neku razliku u brzini, ali ces videti prijatnu razliku u komforu koriscenja..
::
:: :: Pogledaj malo testove Vista VS XP i videces da kazu: Kome ne smeta da mu igre rade 10-20% sporije neka instalira Vistu....Ali ko god koristi kompjuter za ozbiljne stvari tipa video obrada,rendering,3D modeliranje...neka se drzi XPa jer razlika u brzini ide i do 80% sporije na Visti (konkretno u 3D MAXu sto mene interesuje)

Posto xp sp2,kako ti kazes,nikad nece podrzavati dx10..da li to znaci da ni xp sp3 nece podrzavati dx10 ili hoce..jer ja ne bi da instaliram vistu nikad vise u zivotu,sem ako hardver koj je potreban za njeno glatko koriscenje ne bude sa pristupacnim cenama..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Kazem ja ... 22.06.2007. 10:46 #22231

status: user
broj poruka: 718
...probaj sam pa vidi ,neko je voli neko ne ,a ovo je Srbija i sad ce da se posvadjaju oko toga dal` vista vredi ili ne , a ne uzimaju u obzir ni tudje konfiguracije ni afinitete ni ljubav i lojalnost prema proizvodima iz MS-a...Vistino vreme tek dolazi ,ali nije lose biti u kontaktu...just a thaught ...ja inace ne volim siteme koji mi nedaju kontrolu nad racunarom , a tu i XP nije izuzetak ,2K je za njega zmaj...moje misljenje iskljucivo...`Ajd u zdravlje!

P.S.sp3 vec postoji i napravili ga neki Indusi,i bolje ga zaobidji ,dx10 ne da radi brez vistu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege Znao sam... 22.06.2007. 11:55 #22241

status: user
broj poruka: 188
...da preterano jaka masina treba za Vistu, al da sa 2 gb Ram-a zaj***va...
...onda kako radi onima koji dobiju Vistu uz lapop-a? pfff...
...A daaa, i hteo sam da isprobam i zbog toga, posle Vista izasla, negde sam citao da ce 2009-te godine docji Windows Vienna ... pa kako kad nije ni ova totalno normalni OS?! ili su samo lupali...?
...drugar mi reko da necje staviti, posto on ne dozvoljava da mu jadni OS pejede celu memoriju... inace njegov konf: 2600+ barton, abit, 1,5 gb RAM itd...
inace hvala na informacije, i dalje sam otvoren za savete...
pozz..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Znao sam... 22.06.2007. 12:58 #22249

status: user
broj poruka: 299
:: ...da preterano jaka masina treba za Vistu, al da sa 2 gb Ram-a zaj***va..
:: ...onda kako radi onima koji dobiju Vistu uz lapop-a? pfff..
:: ...A daaa, i hteo sam da isprobam i zbog toga, posle Vista izasla, negde sam citao da ce 2009-te godine docji Windows Vienna ... pa kako kad nije ni ova totalno normalni OS?! ili su samo lupali...
:: ...drugar mi reko da necje staviti, posto on ne dozvoljava da mu jadni OS pejede celu memoriju... inace njegov konf: 2600+ barton, abit, 1,5 gb RAM itd..
:: inace hvala na informacije, i dalje sam otvoren za savete..
:: pozz.
::

instaliraj Vistu... radiće bez problema...
Vista koristi RAM na sasvim drugačiji način nego XP i trpa u RAM što može više...
To nije mana nego prednost...
Prefetch je ranije vršen na HDD, a sada u RAM... prefetch se može verovatno isključiti...

npr...
ako na mašini imam mnogo RAM-a koji će mi klinac ako ga komp ne koristi nego jednom mesečno...
ljudi zadržavaju stari način razmišljanja bez da ne znaju čemu to i kako služi...
koristio sam Vistu i na Duron 1300 256 MB DDR RAMa (probe radi) i išla je glatko (vista pri prvom podizanju testira komp i prilagođava se dotičnom kompu)...
prefetch se, inače, uključuje tek ako se ima preko 1 GB rama, a služi da se `predviđa` koji programi se najviše koriste i da ih trpa u RAM kako bi ti pre mogao da ih koristiš...

Zbog ovog intenzivnijeg korištenja RAMa hoće kompovi da pucaju, ako nije RAM potpuno kompatibilan sa pločom...
postoji verovatnoća zbog toga načina korištenja RAM-a kod viste i kod XP-a da bi ti se kod XP-a pucanje retko dešavalo, a kod Viste intenzivno (pošto XP ne bi koristio RAM tako da izazove pucanje iako greška postoji)...
Ne razumem baš najbolje ljude koji daju mnogo para za RAM, a onda on treba da zvrji prazan...

jedna osobina Viste je da možeš da koristiš readyboost ako imaš brz flash...
predviđen je poboljšava performanse... iako je flash sporiji pri prenosu podataka od HDD-a pristupanje informaciji u flash-u je gotovo trenutno pa readyboost koristi ovu osobinu (na ovo se oslanjaju i novi hybridni HDD-ovi)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoons Re: Re: re 22.06.2007. 13:48 #22255

status: user
broj poruka: 152

Mustek Bear Paw i neki Kingsun USB infrared adapter definitivno ne rade u Visti ni pod kojim drajverima... bilo bi lepo kad bi moglo tako lako da se nadju i instaliraju drajver iz device managera, al ne moze.
Sto se tice kvaliteta igranja, definitivno je u prednosti XP al u principu stvar je samo u optimizovanosti drivera i dx10, bice to vremenom ok....

:: Za sve komponente sam uspesno nasao drajvere. Ako ih nema na sajtu proizvodjaca onda kroz Properties komponente u Device Manager-u mozes da skines Micro$oftov drajver. Jos nisam dosao u situaciju da ne mogu da nadjem drajver za neku komponentu
::
:: :: Ja sam isprobao oko 10 drajvera za nVidia-u i nijedan nije uspeo da mi donese kvalitet igranja kao u xp-u...Vistu se isplati instalirati samo ako se ima neka extra jaka konfiguracija..ako se nema,onda ce kompu biti tesko da gura i samo vistu,a ne i neku igru.
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Znao sam... 22.06.2007. 16:13 #22261

status: user
broj poruka: 2909
:: instaliraj Vistu... radiće bez problema..
:: Vista koristi RAM na sasvim drugačiji način nego XP i trpa u RAM što može više..
:: To nije mana nego prednost..
:: Prefetch je ranije vršen na HDD, a sada u RAM... prefetch se može verovatno isključiti..
::
:: npr..
:: ako na mašini imam mnogo RAM-a koji će mi klinac ako ga komp ne koristi nego jednom mesečno..
:: ljudi zadržavaju stari način razmišljanja bez da ne znaju čemu to i kako služi..
:: koristio sam Vistu i na Duron 1300 256 MB DDR RAMa (probe radi) i išla je glatko (vista pri prvom podizanju testira komp i prilagođava se dotičnom kompu)..
:: prefetch se, inače, uključuje tek ako se ima preko 1 GB rama, a služi da se `predviđa` koji programi se najviše koriste i da ih trpa u RAM kako bi ti pre mogao da ih koristiš..
::
:: Zbog ovog intenzivnijeg korištenja RAMa hoće kompovi da pucaju, ako nije RAM potpuno kompatibilan sa pločom..
:: postoji verovatnoća zbog toga načina korištenja RAM-a kod viste i kod XP-a da bi ti se kod XP-a pucanje retko dešavalo, a kod Viste intenzivno (pošto XP ne bi koristio RAM tako da izazove pucanje iako greška postoji)..

Mrljo mozda ja nisam nesto lepo podesio u Visti,ali ovo nije prvi slucaj da lose radi...Inace sto se tice Vista okruzenja radio je odlicno nije se kocio i sve je delovalo super dok nisam startovao neke vece fajlove u Maxwellu,MAXu i AutoCADu...Onda sam video da nema smisla nervirati se jer je jednostavno nemoguce za rad...
Daum rece da 3D MAX radi sasvim dobro...Slazem se da ako imas 10 objekta sa po 10 poligona,onda nema razlike,ali sam probao na projektu koji sam ranije radio,konkretno urbanisticko resenje jednog stambenog bloka uradjeno u 3D fajl je velicine 42MB u DWG formatu...Nisam mogao da podesim kameru normalno koliko se koci,a kamoli da zarotiram objekat...Ovo sam na istoj masini mogao sasvim normalno da radim na XPu.
Ista prica kod kolege koji ima AMDa X2 4600+2GB RAMa.Okruzenje lepo radi sve ide glatko dok ne pocnes da radis.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Re: Znao sam... 22.06.2007. 18:11 #22268

status: user
broj poruka: 299
:: Mrljo mozda ja nisam nesto lepo podesio u Visti,ali ovo nije prvi slucaj da lose radi...Inace sto se tice Vista okruzenja radio je odlicno nije se kocio i sve je delovalo super dok nisam startovao neke vece fajlove u Maxwellu,MAXu i AutoCADu...Onda sam video da nema smisla nervirati se jer je jednostavno nemoguce za rad..
:: Daum rece da 3D MAX radi sasvim dobro...Slazem se da ako imas 10 objekta sa po 10 poligona,onda nema razlike,ali sam probao na projektu koji sam ranije radio,konkretno urbanisticko resenje jednog stambenog bloka uradjeno u 3D fajl je velicine 42MB u DWG formatu...Nisam mogao da podesim kameru normalno koliko se koci,a kamoli da zarotiram objekat...Ovo sam na istoj masini mogao sasvim normalno da radim na XPu
:: Ista prica kod kolege koji ima AMDa X2 4600+2GB RAMa.Okruzenje lepo radi sve ide glatko dok ne pocnes da radis


Visual studio 2005 radi brže na Visti mnooooogo brže, da ne poveruješ...
ne mogu tvrditi za sve programe...

neki linkovi po pitanju performansi:

http://www.tomshardware.com/2007/01/31/windows-vista-superfetch-and-readyboostanalyzed/index.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/index.html

s tim da su kao što se vidi po datumima iz vremena kada nisu postojale finalne verzije drivera za grafičku...
a ni za bridge...

sve izgleda zavisi od programa, čak i u testovima ovde neki su mnogostruko brži na Visti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: POGRESICES!!! 22.06.2007. 19:16 #22276

status: user
broj poruka: 12785
DX10 sigurno nece postojati za XP, jer tako M$ pokusava da natera sve korisnike XP-a da predju na Vistu ako zele da se igraju i dalje. Prvi pokazatelj ovoga je Halo 2, koji iako nema nikakvu specijalnu grafiku, koristi DX10 i nece podrzavati XP. Ovo je veliki smor za korisnike DX10 grafickih karti jer nece moci da uzivaju u kompletnoj grafici ako ne instaliraju Vistu.
Sto se tice memorije, imam 2GB DDR2 na 900mhz i nikada nisam iskusio nikakva usporenja vezana za pauze u ucitavanju nekih programa ili tokom igranja.
Sto se tice Viste na Laptopovima, moj prijatelj je dobio Vistu Home Premium uz Toshibu Qosmio G30 (C2D 2.2ghz, 2gb DDR2, GF7600GT)i radi savrseno. On je koristi za Office, Maya, igrice...
Meni 3dMax sluzi za srednje komplexne scene, tako da ne vidim neka velika usporenja u odnosu na XP, ali pretpostavaljam da kod CAD-a i Max-a u odnosu na XP ima velikih razlika sem ako se ne koristi 8800GTS ili 8800GTX...
Moja preporuka, onaj ko zeli neka instalira Vistu na drugu particiju, isproba je nekoliko dana, i jednostavno nek sam odluci da li ce da ostane sa njom ili ce se vratiti na XP, jer je glupo da se dobacujemo komentarima, `instaliraj, najbolja je` ili `nemoj da je instaliras, razocaraces se`, jer samo iskustvno koriscenja Viste zavisi mnogo od same namene, i konfiguracije.

:: Posto xp sp2,kako ti kazes,nikad nece podrzavati dx10..da li to znaci da ni xp sp3 nece podrzavati dx10 ili hoce..jer ja ne bi da instaliram vistu nikad vise u zivotu,sem ako hardver koj je potreban za njeno glatko koriscenje ne bude sa pristupacnim cenama..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY ./>/ 24.06.2007. 23:31 #22411

status: user
broj poruka: 181



Vec dva meseca koristim Vistu ali naravno paralelno sa starim dobrim XP-om. Kod mene sljaka odlicno ali jos uvek nema dovoljno programa koji na njoj rade to je za sada jedini razlog zbog kojeg nisam 100% preso na Vistu. vredi probati!!!!!

makina je:

amd athlon x2 4800+
biostar tforce570 ultra
rc ddr2 1gb 800mhz
gainward 7600gt
maxtor hdd 200gb
chieftec 450 w
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY ./>/ 24.06.2007. 23:32 #22412

status: user
broj poruka: 181



Vec dva meseca koristim Vistu ali naravno paralelno sa starim dobrim XP-om. Kod mene sljaka odlicno ali jos uvek nema dovoljno programa koji na njoj rade to je za sada jedini razlog zbog kojeg nisam 100% preso na Vistu. vredi probati!!!!!

makina je:

amd athlon x2 4800+
biostar tforce570 ultra
rc ddr2 1gb 800mhz
gainward 7600gt
maxtor hdd 200gb
chieftec 450 w
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY ./>/ 24.06.2007. 23:32 #22413

status: user
broj poruka: 181



Vec dva meseca koristim Vistu ali naravno paralelno sa starim dobrim XP-om. Kod mene sljaka odlicno ali jos uvek nema dovoljno programa koji na njoj rade to je za sada jedini razlog zbog kojeg nisam 100% preso na Vistu. vredi probati!!!!!

makina je:

amd athlon x2 4800+
biostar tforce570 ultra
rc ddr2 1gb 800mhz
gainward 7600gt
maxtor hdd 200gb
chieftec 450 w
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs