Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Breaking news
STRANA 1 OD 1
Oglasnik Breaking news 22.06.2007. 11:30 T4798

status: user
broj poruka: 726

Srpska Vlada je juce usvojila amandman na izmjene Zakona o PDV koji se tice smanjenja poreske stope na racunare i racunarske komponente.

Ja sam juce vidio zenu od 2 metra,u Balkanskoj,ali to nema nikakve veze sa porezom i racunarima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Breaking news 22.06.2007. 11:50 #22237

status: user
broj poruka: 584

:: Ja sam juce vidio zenu od 2 metra,u Balkanskoj,ali to nema nikakve veze sa porezom i racunarima..

Ako je mladja, crna i na stiklama, zove se Tanja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 22.06.2007. 11:52 #22239

status: user
broj poruka: 568
nisam ni sumnjao ja :)

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 22.06.2007. 12:09 #22245

status: user
broj poruka: 726

Plavusa je,srednjih godina i ne zove se nego sama dolazi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gsrki17 Re: 22.06.2007. 12:33 #22247

status: user
broj poruka: 11
Srpska Vlada je juce usvojila amandman na izmjene Zakona o PDV koji se tice smanjenja poreske stope na racunare i racunarske komponente.

I zna li neko kad ce smanjenje poreza stupiti na snagu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: 22.06.2007. 13:14 #22250

status: user
broj poruka: 244
:: Srpska Vlada je juce usvojila amandman na izmjene Zakona o PDV koji se tice smanjenja poreske stope na racunare i racunarske komponente
::
:: I zna li neko kad ce smanjenje poreza stupiti na snagu
::
::
::

Pa trebaju prvo u skupstini da izglasaju ( verovatno sledece nedelje, rasprava je u toku i zbog budzeta mora da se zavrsi i izglasa do kraja meseca ), pa dok to izadje u sluzbenom glasniku ( verovatno dan posle izglasavanja u skupstini ) i na kraju ono najvaznije kada ce prodavci to poceti da primenjuju. Trebalo bi odmah ali ko ce ga znati, neki ce mozda odmah neki ne, neki ce dici dilerske cene ( povecati svoju marzu ) da bi cene sa novim nizim porezom bile iste kao ranije, a i pitanje je koliko je taj predlog jasan odnosno da li je jasno za sta je smanjen PDV samo na kompletnu konfiguraciju ili i na komponente ili na samo odredjene komponente ( nazalost nigde ne videh taj predlog u potpunosti ). Ako u startu nije kristalno jasan bice raznih tumacenja i onda ce svako po svom tumacenju postupati dok se konacno ne iskristalise sta je zakonom zamisljeno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 22.06.2007. 13:19 #22251

status: user
broj poruka: 726


Kad `Sluzbeni list` objavi.Posto ce nekoliko zakona mijenjati ili dopuniti,ajde da se nadamo da ce to biti pocetkom jeseni - najkasnije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 22.06.2007. 13:42 #22254

status: user
broj poruka: 244
::
::
:: Kad `Sluzbeni list` objavi.Posto ce nekoliko zakona mijenjati ili dopuniti,ajde da se nadamo da ce to biti pocetkom jeseni - najkasnije
::
::
:

Pa u najboljem slucaju prva nedelja jula, ali nazalost kod nas uvek bude najgori slucaj tako da ko zna kad ce stvarno biti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Goran8407 :) 22.06.2007. 15:27 #22260

status: user
broj poruka: 134



Zar nije vec postojala tema o ovome?
http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=4594&forid=3&katid=1
Ja to rekoh jos 19-og :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: :) 22.06.2007. 16:23 #22262

status: user
broj poruka: 244
::
::
::
:: Zar nije vec postojala tema o ovome?
:: http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=4594&forid=3&katid=
:: Ja to rekoh jos 19-og :


Procitah pomenutu temu i mogu samo reci da je daleko otisla u off topic, kao i da nigde ne videh da je opisana procedura, samo da je usvojeno na sednici vlade sto i jeste bilo prosle nedelje. Samo to sto je vlada usvojila nema nikakvu vaznost dok ne usvoji skupstina. No kao sto rekoh ostalo je da skupstina usvoji nekoliko predloga o smanjenju PDV-a za odredjene kategorije ( izmedju stalog i za IT ) koji su u objedinjenoj raspravi sa budzetom za ovu godinu koji mora da se usvoji do kraja juna a ujedno ce i ova smanjenja PDV-a izglasati o istom trosku. Odmah sutradan nakon toga moze biti objavljeno u sluzbenom glasniku i tu je kraj sto se zakonodavstva tice, a kad ce prodavci to primeniti, pa u najboljem slucaju mogu odmah u prvoj nedelji jula a u najgorem , hmmmm pa mogu i sledece godine uzevsi u obzir kako se takvi zakoni sprovode kod nas, pogotovo ako posle usvajanja bude morao da ide na analizu sta zapravo znaci i raznorazna tumacenja, da li se odnosi na ovo ili na ono i sl. ako ne bude kristalno jasan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 22.06.2007. 20:43 #22278

status: user
broj poruka: 726

Po automatizmu - ako usvoji Vlada (sto je ucinjeno juce),usvojice i Skupstina,jer toj Vladi legitimitet daje skupstinska vecina.Jednostavnije receno - sve predloge Vlade usvojice skupstinska vecina,jer je ona izabrala Vladu.

A,primjena?Kad ih Zakon obaveze,prodavci ce morati da se pridrzavaju odredbe ili ce se Finansijska policija i Poreska uprava znojiti ovog ljeta na terenu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 22.06.2007. 21:17 #22284

status: user
broj poruka: 244
::
:: Po automatizmu - ako usvoji Vlada (sto je ucinjeno juce),usvojice i Skupstina,jer toj Vladi legitimitet daje skupstinska vecina.Jednostavnije receno - sve predloge Vlade usvojice skupstinska vecina,jer je ona izabrala Vladu
:

Apsolutno jasno i logicno da ce usvojiti i skupstina kad je vec vlada usvojila, no dok skupstina ne usvoji to je samo `mrtvo slovo na papiru`. Cinjenica je da je vlada mogla da usvoji prosle nedelje kao sto jeste, a skupstina sledece godine npr. ( inace vlada je predlog zakona za smanjenje PDV-a za IT sa 18 na 8% u nacelu usvojila jos prosle nedelje, a juce su usvojili neke amandmane na predlog tog zakona ) No to ovde srecom nece biti slucaj jer se ovo smanjenje PDV-a za IT slepuje uz budzet koji je u cajtnotu. Znaci zakon usvajaju u skupstini najkasnije u sledecu subotu.



:: A,primjena?Kad ih Zakon obaveze,prodavci ce morati da se pridrzavaju odredbe ili ce se Finansijska policija i Poreska uprava znojiti ovog ljeta na terenu



Opet kazem prodavci bi trebali da primene odmah, no ako bude nekih nejasnoca u zakonu moguce je da ce se na to izvlaciti, u fazonu necemo da primenimo dok zakonodavac ne razjasni i sl.

Ponavljam ono cega se ja plasim ovde je da ce prodavci odugovlaciti sa primenom zbog mogucih nejasnoca i zato se nadam da ce sve biti u startu jasno , a pribojavam se jos vise i toga da ce svi lepo povecati marze i da ce sadasnje cene sa 18% PDV-om i nove sa 8% PDV-a ali vecom osnovicom zbog vecih marzi biti iste :-(

Upravo se spremam da kupim novi komp i ovo mi je doslo ko kec na destku da potrosim znacjano manje para i zeljno iscekujem da zakon konacno zazivi i nadam se da prodavci nece loviti u mutnom. Bez problema cu se strpeti sa kupovinom jos 2 nedelje i nadam se da od ovog nece ispasti jedno veliko nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: Re: 22.06.2007. 21:34 #22286

status: user
broj poruka: 726


:: Upravo se spremam da kupim novi komp i ovo mi je doslo ko kec na destku da potrosim znacjano manje para i zeljno iscekujem da zakon konacno zazivi i nadam se da prodavci nece loviti u mutnom. Bez problema cu se strpeti sa kupovinom jos 2 nedelje i nadam se da od ovog nece ispasti jedno veliko nist

Ja cu da sacekam kraj godine - valjda ce u tom periodu stvari ici na ruku kupca - niza poreska stopa,tradicionalno snizenje i nove generacije komponenti cija ce pojava na trzistu (sredinom jeseni) uzrokovati pad cijene starijih modela.Doduse,na ovom trzistu nema pravila,nijesam ubijedjen da cijene npr. nVidia 7xxx znacajno padaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: 22.06.2007. 21:55 #22287

status: user
broj poruka: 244
:: Ja cu da sacekam kraj godine - valjda ce u tom periodu stvari ici na ruku kupca - niza poreska stopa,tradicionalno snizenje i nove generacije komponenti cija ce pojava na trzistu (sredinom jeseni) uzrokovati pad cijene starijih modela.Doduse,na ovom trzistu nema pravila,nijesam ubijedjen da cijene npr. nVidia 7xxx znacajno padaju


pa jes decembar je i inace najbolji mesec za kupovinu a dotle ce svakako i ovo smanjenje PDV-a biti vec stara stvar. no ja ne mogu vise da cekam sa kompom starim 4 godine :-( , u stvari mogu al necu, a i dotle ce da se pojave neki novi procesori, graficke, ploce i sl. i onda opet da cekam da noviteti pojeftine i tako ukrug i nikad necu nista kupiti, mora se jednom preseci.

cene 7xxx koliko mi se cini ne padaju uopste iako 8xxx kartica ima koliko hoces vec mesecima, mada pitanje je koliko je to samo do nasih prodavaca, eto procitah skoro da nvidia nece smanjivati cene 8xxx karticama jer je amd usr* motku sa novim `radijonima`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 22.06.2007. 22:15 #22289

status: user
broj poruka: 1574
Ja se isto nadam da ce se to resiti bar do kraja leta jer i ja treba da kupim komp,a 10% manje je dosta para kada se kupuje nesto vredno kao ceo komp...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: re 28.06.2007. 12:19 #22574

status: user
broj poruka: 244
:: Ja se isto nadam da ce se to resiti bar do kraja leta jer i ja treba da kupim komp,a 10% manje je dosta para kada se kupuje nesto vredno kao ceo komp..
::
::
:

Citat iz danasnjih Vecernjih novosti :

`Skupština Srbije privodi kraju raspravu o amandmanima na paket poreskih zakona, čije izglasavanje, sa nestrpljenjem iščekuju oni građani kojima predstoji kupovina stana ili kompjutera. Jer, i jednima i drugima izmene ovih zakona donose olakšice, koje bi, prema poslednjim najavama, poslanici mogli da izglasaju već u petak uveče.
Tako bi, na primer, „običan“ računar koji košta 45.000 dinara, trebalo da pojeftini za oko 4.500 dinara. I to za desetak dana, jer ceo ovaj paket zakona počinje da važi osmog dana od objavljivanja u „Službenom glasniku“.`

Znaci zakon skupstina konacno usvaja sutra, u SG izlazi verovatno u ponedlejak-utorak sto ce reci nekog 10. do 12.07. mora da se pocne sa primenjivanjem barem u teoriji, ostaje da se vidi kad ce to poceti u praksi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs