Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Prebacivanje miniDV na PC - 2 pitanja
STRANA 1 OD 1
boztoga Prebacivanje miniDV na PC - 2 pitanja 09.10.2012. 17:03 T47995

status: user
broj poruka: 516

Imam p55-us3l i na kucistu Firewire IEEE 1394 front izlaz. Ja sam malo trazio po netu i nisam nasao da moja ploca ima mogucnost povezivanja ovoga 1394 porta mada nisam 100% siguran, pa ako moze neko da mi pomogne oko ovoga.

To mi treba da bi prebacio snimke sa miniDV kasetica na racunar. Cuo sam da mi treba IEEE 1394 port. Da li je ovo neophodno ili mogu preko graficke karte to da prebacim. Imao sm nekoliko nespesnih pokusaja kada sam uspeo preko graficke da prebacim samo sliku bez zvuka.

Jel moze neko ko je ovo uspesno ordaio da mi kaze sta mi treba da bi prebacio sliku i zvuk?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 09.10.2012. 17:10 #446550

status: user
broj poruka: 4054

firewire kabelom spojis kameru na firewire ulaz na maticnoj ... upalis kameru .. pokrenes neki od milion programa za DV .. npr .. adobe premijer i sl. i prebacis snimak ..



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 09.10.2012. 17:13 #446552

status: user
broj poruka: 516

a ako na maticnoj nemam firewire onda moram da kupim (pci) karticu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: re 09.10.2012. 17:21 #446553

status: user
broj poruka: 4054

da

::
:: a ako na maticnoj nemam firewire onda moram da kupim (pci) karticu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 09.10.2012. 17:23 #446554

status: user
broj poruka: 516

Hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Fajer 09.10.2012. 17:57 #446556

status: user
broj poruka: 6643
Došao si do odgovora, kupi pci karticu, izuzetno su jeftine čak i nove, a prodaju se i polovne. FireWire kabal, kupuje se posebno, tako da obrati pažnju i na to. Zatim ti je potreban i program za video editovanje. Ako tražiš nešto relativno jednostavno, efikasno i kvalitetno, predlažem PowerDirector, što noviju verziju.
Ako prebacuješ nekompresovani materijal, računaj da je fajl povelik za pojedinu kasetu, ali je to najkvalitetniji - izvorni oblik (DV-AVI). PowerDirector a i drugi, dozvoljavaju kompresovanje `u letu` u MPEG-2 DVD kvaliteta - kakav ćeš najverovatnije na kraju i da napraviš i narežeš... ovako se dobije mnogo, mnogo manji fajl u formatu potrebnom za pripremu dvd-a... ali je editovanje u programu i rekompresija - sporija.
Ukratko, ako imaš prostora, prebacuj u originalnom dv-avi formatu, ako želiš pravi menije, titlove, reckaj, izbacuj, mixuj... pa onda tek odradi pripremu za dvd ili čak cd /divx ili xvid format, mpeg4 ili mkv.../, to je najkvalitetnije.
Program ima i idiot funkciju, da prebaci traku na dvd, sam prepozna `scene`, od njih napravi poglavlja, sprži dvd i upravlja dv kamerom prilikom rada (sam premotava, zaustavlja, rekompresuje, narezuje)... ovo ponekad ima tragične ishode, a nekada upali i uštedi vreme.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs