Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
U P O M O C
STRANA 1 OD 1
atis U P O M O C 22.06.2007. 16:39 T4800

status: user
broj poruka: 21
Videh da postoje ovakve i slicne teme al niko nije pitao ono sto mene zanima. Naime treba mi ADSL ruter sa Wlan podrskom. Znaci treba mi ADSL ruter na koji cu nakaciti svoj desktoppreko lana a laptop preko wlana. E ono u cemu je kvaka ja nebi da mi se svako kaci preko wlana pa da ja placam za ceo komsiluk, sto znaci da mi treba neka zastita za wlan pristup.

Sad pretpostavljam da postoje takvi ruteri ali neznam koji su pa bi bilo lepo da mi neki preporucite.
Prednost bi bila da ima linux na sebi. A da i kakvi su cisco, ako neko zna neki dobar njihov model koji mi zavrsava posao nek napise koji je model
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Linksys WAG200G 22.06.2007. 18:44 #22275

status: user
broj poruka: 267
Ako sam dobro razumeo tvoj problem, imas adsl (i to analogni A) tj. nije preko ISDn (digitalne linije B) i hteo bi da povezes komp sa ruterom kablom, a laptop bezicno sa ruterom, a tako da se oni i medjusobno vide.

Inace na ovom ruteru imas 4 port-a, znaci do 4 kompa preko kabla mozes da prikacis, a bezicno ko zna koliko jos

Naravno ovo sam ti preporucio zato sto nisi stavio cifru do koje mozes da ides, inace kosta oko 9000 dinara, a mozes da na ruteru podesis jako mnogo stvari (zabrane i ostalo)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 22.06.2007. 20:31 #22277

status: user
broj poruka: 726


Sledece firme prodaju bezicnu opremu:

Netix,Geneko,Direct link,Telix...Potrazi njihove prezentacije na internetu i informisi se.

Gepard ti je predlozio model rutera koji je prilicno hvaljen i popularan,tako da mozes ozbiljno da razmotris i taj predlog.Osim ovog modela,pristupacni i,prema mojim informacijama,pouzdani su i D-Link 684T i 2Wire 1000 HG.

Cisco ruteri su kvalitetni ali,uglavnom,(pre)skupi.

Sto se tice sigurnosti,ukoliko tvoj komsiluk nije gnijezdo snifera,lako ces podesiti sigurnosne opcije na ruteru (dobices uputstvo).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 23.06.2007. 02:54 #22302

status: user
broj poruka: 711
Jos jedan glas za Linksys... Imam WRT54G(L) (wireles ruter) i AG241 (adsl ruter) i oba savrseno rade... Malo su skuplji od D-Link i sl. ali, po mom misljenju, vrede :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs