Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
panda antivirus
STRANA 1 OD 1
kefalo81 panda antivirus 11.10.2012. 09:16 T48021

status: user
broj poruka: 775

Ćao, korisim u kancelariji na 3 računara panda antivirus pro 2011 i veoma sam zadovoljan.
Ja ranije nisam obavljao reinstalaciju antivirusa po isteku licence.
Sada onda ističe za 29 dana i nije meni problem reisntalacije jer radim to kući ali sa besplatnim varijantama u trajanju od 30 dana.
Sada su me nedoumice:
Da li za tri računara moram da kupim 3 paketa ili mogu proći i jeftinije.
Pretpostavljam da mora 3 paketa ali dobro bolje da pitam.
Drugo je da li za pandu postoji opcija produženja licence koja bi bila jeftinija od kupovine zasebnih paketa, ono da kupim samo šifru a ne i kompletan paket?

Eto to je odprilike to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Eve ti cena za trostruku licencu: 11.10.2012. 09:39 #446874

status: user
broj poruka: 10988
http://goo.gl/HrUua

Ispod je ``obnova licence`` (renew licence)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK A, mozze i `va.co: 11.10.2012. 09:49 #446876

status: user
broj poruka: 989

http://goo.gl/gYjcV


i5-3570K | P8Z77-V | TridentX | zVertex4+EZRX | AX750 | Stryker | U2311H -> U2713HM | G15+G9 | ATP3

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 ima li nešto kod nas 11.10.2012. 11:42 #446915

status: user
broj poruka: 775


ne bih da plaćam u inostranstvo pošto ćemo platiti sa našeg domicijelnog računa dinarskog na račun nekog od privrednih društava koja se bave ovim poslom.

Našao sam ovo http://www.eponuda.com/antivirusi-cene/panda
i ovo
http://www.antivirus.rs/prodaja/panda-antivirus.html

ovo drugo je jeftinije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 ajmo pojašnjenje 11.10.2012. 14:14 #446957

status: user
broj poruka: 775

nisam uspio da nadjem bankarski izvod od prošle godine da vidim koliko licenca smo kupili prošle godine i koliko smo ih platili.
Medjutim po onom što ja vidim , na tri računara je istog dana instalirana panda.
Kada odem pod activation details na sva tri su pod client No. i Product activation code isti podatci.

TO me buni, pa me interesuje da li je moguće da jedan legalno kupljen antiirus paket radi na tri računara koji su na istom internet priključku i pored toga što su im ip adrese na svakom od računara različite ?

Ako sam nešto pogrešno zaključio, molim ispravku. Imam još mjesec dana da izmudrujem ovo.


Kako ja shvatam, ip adresa je ono što identifikuje jedan računar kao takav i na ova tri računara u kancelariji sve se razlikuju, doduše u zadnjim brojevima samo.
Kako je taj ko je instalirao pandu uspio da mu jedna licenca radi na tri različita računara sasvim noramalno ili možda prividno normalno jer sam uspio da napravim update antivirus baze na svakom od njih?
Da li je ip adresa tu uopšte relevantna ?
Da li postji način da ja kupim samo jednu licencu i da meni ona normalno uz noramalan update radi na tri računara na istom internet priključku.
Ovo poslednje što pitam mi nije tako vjerovatno jer onda bi firme imale po jedan legalan os i svi bi se normalno update-ovali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.10.2012. 14:33 #446974

status: user
broj poruka: 1620
Lokalne IP adrese racunara su razlicite, ali svi racunari se prijavljuju na internet putem iste javne IP adrese (one koju modem/ruter dobija od provajdera).
Stara licenca je verovatno i kupljena za 3 racunara, kao sto je tortojed predlozio, pa zbog toga na sva 3 racunara vidis istu.
Autentifikacija softvera (i OS-a, i AV-a...) se ne vrsi samo po IP adresi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 da li postoji šansa 11.10.2012. 14:36 #446975

status: user
broj poruka: 775
da je kod instalacije ipak korišćena i kupljena samo jedna licenca i da je ona uredno mogla da vrši update ili je to naučna fantastika i jedino rješenje je da kupim 3 licence kao što je moguće i ranije bilo učinjeno.

Da li je moguće da je u pitanju ovo http://www.tehnomanija.rs/software/panda-internet-security-2011-b12is11.html ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.10.2012. 14:40 #446976

status: user
broj poruka: 1620
Cisto sumnjam da to moze... nisu oni mutavi.
Uostalom, da ti dodje inspekcija, bilo bi ti skoro svejedno da li koristis nelegalan softver na jednom ili dva racunara... a to o cemu pricas je nelegalno posto bi samo jedan racunar imao legalan AV.

edit:
Moguce je da je tako nesto, ali proveri. U prvoj poruci si napisao da je u pitanju `Panda Antivirus Pro 2011`, a ovo sa poslednjeg linka je `Panda Internet Security 2011`... u svakom sl., Internet Security je bolji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 igra li nešto 11.10.2012. 14:48 #446981

status: user
broj poruka: 775



što je internet security 2011 ? pretpostavljam da ne jer će i onako nakon instalacije da napravi update baze .
Ako idem na internet security onda nema ništa od obnove postojećeg AV nego je procedura deinstalacija /restart/instalacija/apdejt ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs