Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Hlađenje...kako sada stoje stvari?
STRANA 1 OD 1
Maksimus Hlađenje...kako sada stoje stvari? 23.06.2007. 23:54 T4814

status: user
broj poruka: 128

Da li ja preterujem? ASUS P5B-e ploča mi je stalno toplija od 50-53-55 stepeni a još sam i `nalepio` jedan mali ventilator na moj pasivni kuler?...Overklokovao sam procesor c2d sa 2 na 3000ghz ali on nije topliji od 45-50 stepeni..
Grafika je en8800 ali je kuler koji je hladi je blago rečeno neefikasan... ona je stalno iznad 65 a ide i do 70 (možda čak i više) kada igram neku igru...mada, to nije često, ali svejedno, mogu da osetim vrelinu na mojoj desnoj nozi i kada upalim komp i sada dok kucam poruku. Program za overklokovanje grafike mi stalno govori da mi je grafika - Your VGA card is ok..

Ja imam Kućište KulerMaster 534 i 4 dodatna kulera koji su podešeni da rade max - 1 otpozadi (onaj malo većeg formata), 1 manji sa strane koji duva ka kuleru koji koji hladi procesor, 1 najmanjeg formata sa mog starog pentijuma II na pasivnom kuleru za ploču..i jedan kuler...
a on mi je problem - duva sa strane direktno na grafiku i loše je hladi..


Moje pitanje je... da li se ploča mnogo greje zato što su tri kulera plus četvrti na procesoru prikačeni na nju?
I da li je rešenje da ih sve sem kulera na procesoru direktno vežem za napajanje?


I molim vas preporuku za neki kuler koji će da mi ohladi celo kućište - a da nije za procesor..jer on lepo radi za sad... Ne znam koji je format kulera koji mi treba ali ja mislim da vi to znate - u pitanju je standardni kuler koji sada dolazi ispod napajanja da vuče toplotu napolje znači skoro duplo većeg formata od kulera na procesoru..

Hvala vam unapred!

Poz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk Hladjenje 24.06.2007. 02:49 #22382

status: user
broj poruka: 114
Hajduk

Kao prvo graficke karte se greju pa se greju a tih tvoji 65 srepeni uopste nije alarmantno
Kao drugo kuler koji ce da ohladi celo kuciste ne postoji
Kao trece ti komp drzis na podu jos ako je u stolu koji je pravljen za komp onda si se gadno zajebao bolje ga stavi na sto a ne da ga drzis u tom vakumu
Kao cetvrto ne znaci ako si stavio gomilu kulera da ce bolje da hlade postoji nesto sto se zove protok i smer vazduha u kucistu
i Kao peto da li si bio napolju i video kolike su temperature
i nemoj da brines za komp samo vozi sve je u redu i da mislim da preterujes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: Hladjenje 24.06.2007. 03:34 #22384

status: user
broj poruka: 128



:: Hajduk
::
:: Kao prvo graficke karte se greju pa se greju a tih tvoji 65 srepeni uopste nije alarmantn
:: Kao drugo kuler koji ce da ohladi celo kuciste ne postoj
:: Kao trece ti komp drzis na podu jos ako je u stolu koji je pravljen za komp onda si se gadno zajebao bolje ga stavi na sto a ne da ga drzis u tom vakum
:: Kao cetvrto ne znaci ako si stavio gomilu kulera da ce bolje da hlade postoji nesto sto se zove protok i smer vazduha u kucist
:: i Kao peto da li si bio napolju i video kolike su temperature
:: i nemoj da brines za komp samo vozi sve je u redu i da mislim da preteruje


Ma nije mi komp u vakumu..ja ga držim na podu ali na običnom stolu sa četiri nogara...
Međutim, problem je što mi jedan Asusov program pokazuja `alarmira` da je ploča mnogo toplija nego što je predviđeno (npr..preko 55 stepeni), i što me alarmira da je baš taj kuler kod grafičke sporiji nego što je predviđeno.
Mada, ja sam ovime hteo da pitam ljude koji su svoje mašine pošteno ohladili pomoći nekih kvalitetnih (mada ne mora da bude kvalitetan) kulera.. koji hlade mnogo dobro...
Npr.. Ja sam stavio jedan kuler namenjen za AMD na kućište... i on je tri puta brži od ovog na mom Intelu... naravno, to pokazuje PC probe.. Jedan te brzine mi treba samo u većem formatu..preko 3000 RPM...

poz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Kreni ovim redom... 24.06.2007. 05:47 #22388

status: user
broj poruka: 18472
Za CPU- stavi Cooler Master Hyper TX i okreni ga tako da mu elisa tj ventilator bude usmeren prema vratima kucista od napred.Napred ubaci 2 x 80 mm Cooler Master Silent ili Led kako god hoces koji ce da uvlace vazduh u kuciste a pozadi stavi jednu 12-icu koju ces naravo da usmeris da izvlaci vazduh iz kucista.Tako dobijas protok vazduha i smanjenje temperature.Ovako je u mom kucistu kako sam ja sebi stavio.Sad sto se tice graficke,nisam imao jos uvek na duzem testu 8800 seriju pa ne mogu da procenim bas kakvo imaju hladjenje.Obzirom na vizuelno smatram da su malo podbacili sto se tice toga.I tu mozes da napravis izbor.Ubaci Zalman Cooler za grafiku ili jos bolje Aquagate Viva(RL-M4A-E7E1-GP) a ako hoces da ubijes dve musice jednim potezom onda uzmi Aquagate Duo Viva(RL-M4A-E7E3-GP) gde ces jednu sapu staviti na Graficku a drugu na procesor.Eto ti sad malo predloga za razmisljanje.Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 24.06.2007. 09:43 #22390

status: user
broj poruka: 1673
Nije nista alarmantno, senzor je na Asusu postavljen na takvom mestu da ocitava veliku temperaturu (imas o tome na Asus-ovom forumu) isto je i sa P5WDH. Problem sam resio postavljanjem bocnog ventilatora sa strane da ubacuje hladan vazduh direktno na ICH7R (pored njega se nalazi senzor) i sa 1200rpm je necujan a temperatura je 37-38. I bez ovoga mozes ako podesis u Asus Probe alarm ploce na neku visoku vrednost (po savetu Asusovih inzenjera). Jedini problem je montaza ventilatora jer vecina kucista nema rupu na odgovarajucem mestu (dakle secenje) a frontalni je blokiran nosacem HDD-a pa od njega nema nikakve koristi u konkretnom slucaju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Sve ti radi savrseno 24.06.2007. 14:13 #22397

status: user
broj poruka: 4163
Nemoj da se sekiras i dizes frku nioko cega, sve je ok i normalno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs