Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Nestao task manager...
STRANA 1 OD 1
wizart Nestao task manager... 05.04.2005. 11:33 T482

status: user
broj poruka: 6
Prilikom skidanja jedne arhive programa putem P2P otpakovan je i virus. AVG ga je odmah prepoznao i sredio problem. Skenirao sam normalno sistem i on je cist. Problem je nastao onog momenta kad sam primetio da je task manager siv tj potpuno ne aktivan(desni taster na task bar, ALT+CTRL+DEL, itd). Sistem normalno radi ako izuzmemo ovu anomaliju.Ja sam MCSA, godinama imam iskustva u radu sa sistemima i mrezama ali mi se ovako nesto nikad nije desilo. Da li je neko imao slicna iskustva vezana za ovaj problem i kako ih je resio, sem da nije reinstalacija sistema?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Visible 06.04.2005. 11:08 #1297

status: user
broj poruka: 70
Znaci ti ga vidis ali samo je skroz siv!?
To mi se nikada nije desilo, ali se cesto desava na sporim konfiguracijama da je dugo siv zbog uzasne sporosti pa se posle vrati na normalu ali kombinacija tastera za Task Manager radi posle malo vremena najnormalnije.
Jel si pogledao u Startup Manager-u da li postoji neki servis ili neki program koji bi mogao da pravi konflikt sa sistemom pri samom podizanju i da li se primecuje usporen rad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wizart Spora konfiguracija.....:) 06.04.2005. 22:55 #1299

status: user
broj poruka: 6
Ono sto je sigurno to je da brzina racunara nije u pitanju.
Konfiguracija je sledeca
Procesor - Dual Xeon 3.0 GHz
HDD - 2x73GB SCSI ATLAS 15000rpm
Graficka - 3Dlabs Wild Cat Realizm 800
Memorija - 2x1GB DDR

Spada u klasu jacih servera tj radnih stanica.
Koristim je za modeliranje i animaciju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Pitaj ovde... 07.04.2005. 09:58 #1302

status: user
broj poruka: 452
https://www.driverheaven.net - odlican forum, trebalo bi da neko bude u stanju da ti pomogne. To je najbolji savet kog sam mogao da se setim...
Mada, ako je stetu napravio virus, a tako izgleda, ako ne uspes da sistemu nekako "uvalis" zdravi taskmgr.exe ili mozda neki drugi fajl, verovatno ti ne gine reinstalacija Windowsa.
A mozda je ipak spor procesor... Imam polovan K6-2 400MHz, radi ko zmaj, nikad nisam imao taj tvoj problem, pa ako si zainteresovan... :-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stvlada task manager 08.04.2005. 13:46 #1312

status: user
broj poruka: 1


Pogledaj ovaj link, mozda ti nesto pomogne!

http://www.microsoft.com/resources/documentation/Windows/2000/server/reskit/en-us/regentry/93504.asp
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dmauka virus 20.12.2005. 12:09 #3443

status: user
broj poruka: 2



Kolega, skokni na sajmontekov sajt i proveri taj virus koji si "skinuo" . Virus sam i ja pokupio ali moras da ga rucno uklonis jer je vrsta koja samo omogucava da neki drugi virusi utrce na racunar...proveri da li ti se pojavio neki cudan folder pod root:windows...zove se ****20009 ili ****20066 ili slicno...brise se iz dos-a...ima uputstvo na sajmonteku...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs