Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Dal` se to meni cini ili...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 Dal` se to meni cini ili... 28.06.2007. 00:25 T4841

status: user
broj poruka: 718
...do kraja godine ne treba ocekivati neku ofanzivu dx10 igara , true or false...
...za danasnje igranje ti nije potreban jaci procesor od 2160 ili nekog adekvatnog AMD-a , t.. or f...
...Da pri kupovini intel procesora treba sacekati 1333 procesore ,ne toliko zbog snage koliko zbog cene , t..or f..
Bas me zanima vase misljenje povodom ovoga ako vas ne mrzi...`ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pazi, ovako: 28.06.2007. 00:33 #22548

status: user
broj poruka: 6643
T-F-T.
p.s. uvek sam se pitao šta znači TFT, kad gle! odgovor na dragojlo the second pitanje! A mogao sam živeti u tami do kraja života...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 cek malo da obrazlozim 2 ... 28.06.2007. 00:44 #22550

status: user
broj poruka: 718
...ovi procesori overklokovani na neki normalan klok (oko 3ghz-a) daju dovoljne performanse da se uposle i dve 888gtx kartice tako da je za igranje, po mom misljenju, to dovoljno ,za druge stvari mozda ne... ete tako `ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 28.06.2007. 01:03 #22551

status: user
broj poruka: 726

1. True - Ne treba ocekivati ofanzivu,vec stidljivo ispitivanje reakcije trzista.Mislim da ce se u pocetku (mozda i duzi vremenski period),uz DX10 verzije,paralelno izdavati i DX9 varijante,jer je Vista (Microsoft) opet zabrljala.Doduse,nesto mora opravdati pojavu DX10 kartica,tako da se necu iznenaditi ukoliko se pojavi softverski konvertor XP-a u DX10 platformu.Uvijek se moze ispod stola progurati neka revolucionarna zakrpa.
Najvaznije je ne zanemariti cinjenicu da su kartice 1xxx/7xxx generacije,ipak,nedorasle isforsiranom braku Viste i novog DX-a (govorim o primjeni u video igrama),tako da se mora voditi racuna i o interesima proizvodjaca grafike.

2. True - Sto se tice proizvodjaca hardvera,dovoljno je da 3D Mark (u bilo kojem obliku) prilikom testiranja nove generacije procesora razvuce svoju famoznu pravouganu kreaciju u nedogled i navede naivnog potencijalnog kupca na zakljucak da je staro neuporedivo bolje od novog.Primjera slicnih testiranja ima dovoljno,da ne idem dalje...

3.Uh...Intel...Ne volim ga...Moje uvjerenje je da je AMD uvijek davao vise,ako za referencu uzmemo efekat po taktu,kolicini drugostepenog kesa i cijeni.Tacno,Intel je potopio AMD u sezoni `06,ali ne sumnjam da ce rekcija biti nemilosrdna,nesto poput ruskog zauzimanja berlinskih sokaka i pekara.
Ipak,posto govoris o Intelu,mislim da kupovina sistema sa Intel procesorom na p35 cipsetu nece biti jevtina (ne znam da li sam te dobro razumio).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 28.06.2007. 07:27 #22558

status: user
broj poruka: 1574
Na prva dva pitanja si dobio odgovor i tu se potpuno slazem sa Oglasnikom...ali sto se tice treceg ja mislim da ne treba cekati 1333MHz procesore,jer jednostavno ce biti malo brzi od sadasnjih c2d procesora,a kada se budu pojavili na trzistu mislim da nece biti toliko povoljni...Sto se tice p35 ploca,one su dostupne,iako su malo skuplje od ostalih..ali ako neko hoce najnovije,onda bi trebao da bude spreman da izdvoji i odredjenu sumu novca za to..Pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Brtske i kruzne trke... 28.06.2007. 10:36 #22564

status: user
broj poruka: 7761
Cini mise da je e2160 samo za brdo, a za kruzne i eventualnu F1 ces ipak morati da pazaris neki 6420. Tako ti je to verovatno zbog ravnoteze u svemiru.

Mada ne treba zaboraviti i starog dobrog AMDeku (neki X2 5600) kome sam posle 6 godina zabo noz u ledja i kupio intela (shmrc, pao sam pod uticaj tamne strane sile).

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 28.06.2007. 12:33 #22575

status: user
broj poruka: 726


:: navede naivnog potencijalnog kupca na zakljucak da je staro neuporedivo bolje od novog

Greska,mislio sam - da je novo neuporedivo bolje od starog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs