Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pomagajte ljudi nece standby
STRANA 1 OD 1
vaikiki Pomagajte ljudi nece standby 28.06.2007. 17:11 T4847

status: user
broj poruka: 304

Imam problem sa standby i hibernate cudima
pri odlazenju i standby ili hibernate sve se lepo odvije
medjutim kad se vraca Win se podigne sve super i posle 2~3 sekunde kao da Windows sam ode na Shut Down i sve pro se mormalno ugasi `normalno` samo sto nebi trebalo naravno da radi

probao sam nekoliko razlicitih Windowsa XP ,menjao sam nekoliko verzija bios-a ,medjutim nista stalno se upali i odmah zatim ugasi

POMAGAJTE

imam
ASUS P5B E Plus
Core2Duo 1800
pqi 1024 800mhz
Gainward 8600 GT
Chiftech-ovo napajanje i kuciste 350W
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic e, burazeru... 29.06.2007. 11:22 #22607

status: user
broj poruka: 78

Da si pitao koju graficku da kupis, ili da li je intel bolji od AMD-a, ili da si pak nekome sa foruma milu majku... odma bi imao 8787126 odgovora, ovako kada je u pitanju ozbiljan problem niko nece da te pogledi uopste... .))))

a sto s` tice tvog problema, pa ovaj, prvo poseljacki iskljuci hybernate i stand by, proveri sva podesavanja u bios-u, ukljuci hybernate i/ili standby, pa probaj... Mada ne znam sta ce ti i jedan i drugi...

licno mi se cini da to skroz windows-ova neka brljotina...

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso mila majka 29.06.2007. 12:31 #22610

status: user
broj poruka: 584

Kako ti vracas masinu iz standby-a?
Power dugme, mis/tastatura?

Ukoliko iz standby-a pripalis power dugme, moze da se desi da se
podigne i obori sama, odnosno ovo sto ti se dogadja. Moze da bude i
do ACPI drajvera, podesavanja u BIOS-u, poteraj masinu u hibernate i
kada se ugasi, ukini joj struju (ili prekidac ili kabl napolje) pa joj vrati struju
i pripali ponovo. Da li se ponovo javlja ista stvar?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Pomagajte ljudi nece standby 29.06.2007. 12:35 #22611

status: user
broj poruka: 9384
Miksim da bi to trebao da resi fles BIOSa na neku novu verziju. Definitivno bi problem trebao da lezi u BIOSU i to je prvo mesto gde bih trazio.

E sad ako nije to onda:
Ukoliko ti je masina OC, spusti na normalne vrednosti.
Instaliraj svez Windows i ODMAH bez instalacije bilo kakvih drajvera pokreni hibernaciju i vidi sta se desava. Ako ti se desi isti problem, uzrok trazi u hardveru. Ako se ne desi, instaliraj drajver po drajver, posle svake instalacije restart pa hibernacija, dok se problem ne javi.

Ukoliko se problem javi odmah po instalaciji Win, onda:
Otkaci sve sa ploce, povadi sve kartice, pocupaj SVE ali bas SVE osim CPU, MEM, VGA i naravno HDD. Ako ti se isto desava, menjaj jednu po jednu komponentu (nebi bilo lose drugog proizvodjaca pa cak i tipa) sve dok ne proradi.



::
:: Imam problem sa standby i hibernate cudim
:: pri odlazenju i standby ili hibernate sve se lepo odvij
:: medjutim kad se vraca Win se podigne sve super i posle 2~3 sekunde kao da Windows sam ode na Shut Down i sve pro se mormalno ugasi `normalno` samo sto nebi trebalo naravno da rad
::
:: probao sam nekoliko razlicitih Windowsa XP ,menjao sam nekoliko verzija bios-a ,medjutim nista stalno se upali i odmah zatim ugas
::
:: POMAGAJT
::
:: imam
:: ASUS P5B E Plu
:: Core2Duo 180
:: pqi 1024 800mh
:: Gainward 8600 G
:: Chiftech-ovo napajanje i kuciste 350W
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki bedak 29.06.2007. 17:06 #22631

status: user
broj poruka: 304

probao sam sve sto ste rekli i nista
jedino stand by po nekad radi ko nekad ne
a hibernate ni da mrdne

u biosu sam cackao po kojekakvim opcijama za koje sam mislio da imaju veze sa tim ali nista nisam uspeo cak mi se desavalo da win nece ni da se podigne dodje do onog njegovog logoa i stane
zatim sam vratio sva podesavanja na default pa krenuo da caprkam po windowsu
za hubernate znam gde je opcija da se pali i gasi ali to nije pomoglo (za stand by takvu opciju nikad nisam ni sreo)
zatim sam instalirao auto patcher koji ima u sebi mali milion zakrpa ko zna za sta sve

krpoi je jedno 2 sata jadan i opet nista nije uradio

da bi vracao iz stand by-a moram da pritisnem dugme za paljenje posto je tastatura USB i ne reaguje
probao sam da u windowsu stavm da dugmad na kucistu ne rade nista (da ne ide na turn off kad se pritisne) i naravno ipet nista
i na kraju probao sam u biosu da stavim da kad nestane struja ,prilikom dolaska sam upali komp kako ja nebi pritiskao to budjavo dugme ,odradih hibernate ,izvadih kabal ,vratih kabal i opet nista

danas ceo dan palim i gasim komp
sta jos nisam rekao
da u kucistu nema nista vise od komponenti sem dva cd roma
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki EVO RESENJA 30.06.2007. 18:29 #22674

status: user
broj poruka: 304
LJUDI VEROVALI ILI NE PROBLEM JE BIO NVIDIA CONTROL PANEL
TO CUDO JE GASILO KOMP KO ZNA ZASTO
ALI KAD SAM NJEGA ISKLJUCIO SVE RADI OK

POZDRAV


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs