Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
e rodjen sam za probleme :)
STRANA 1 OD 1
XXXL e rodjen sam za probleme :) 01.07.2007. 22:22 T4875

status: user
broj poruka: 537
imam cudan problem .. tacnije ne ja vec moji kumovi. Ljudi su kupili nov DVD rezac LiteOn 20A1P koji jednostavno odbija da radi u windows-u. Tacnije, hoce da radi u safe mod-u a kopira brzinom od 1000 do 2000k sto je jako sporo. Kada udjem u Windows jeeeeedva procita isti taj disk koji je iz safe-moda kopirao ali ne moze nista da se kopira sa njega. Samo izlista tree diska i to je to, cim se na nesto klikne on se zaglupi kao da je cd ostecen. Probao sam 15tak razlicitih CD i DVD diskova koji su narezani na razlicitim rezacima i isti je slucaj sa svima. DVDRW i HDD su na razlicitim granama i oba uredjaja su postavljeni na master. Probao sam i sve moguce kombinacije master-slave jer sam mislio da se mozda nesto istripovao zbog toga ali je problem ostao. U BIOS-u kada udjem na podesavanja za IDE uredjaje, za PIO modove pise AUTO dok ni na jednom drugom mestu ne pise da radi u PIO modu. Da li neko ima ideju sta moze da bude ? Nisam probao da stavim moj DVD rezac (LiteOn 20A1H) pa da vidim sta ce da se desi posto nisam kuci. Dok ne dodjem do svog kompa pa da isprobam ne bi bilo lose ako neko ima neko brzo resenje za ovaj problem :)) (a i ne delim misljenje sa bar 50% ljudi sa foruma koji ce reci da je LiteOn sran*e i da bacim to i kupim pioneer tako da te savete zaobidju oni koji bi ih uputili posto sam vec imao iste :pp )

Iako nije toliko bitno, konfa je sledeca:
celeron na 3GHz 64bit,
512 MB Kingstone
MSI GVM3 (ne znam celu oznaku) + int. graf.
WD 80GB JB je zadnja oznaka...

Inace na istom tom kompu je bez problema radio obican SONY CD rezac


Hvala unapred svima koji imaju neki savet :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pa nije toliko bitan BIOS 01.07.2007. 23:41 #22728

status: user
broj poruka: 7761
U biosu je skoro uvek auto, ali Win pravi sranje tako da cim proceni kako transfer podataka ne ide najbolje obara UDMA u pio, a onda je to smor.
Pogledaj jos nesto da nije do kabela, ako je stari koji dozvoljava samo ata33 onda je to ono sto aka koke a nije petao.

A sto se tice rezava Pioneer je zesce sranje odmah do NEC-a, ja sam evo kupio novi rezac za novu masinu i ponovo je to LiteON, samo sto je sada LH 20A1S, sata.
Stari LiteON je posle tri godine poceo ponekad da zeza ali i dalje ima bolji sken nego NEC ili Pioneer, o tome kako cita ne bih da pricam jer mu nema ravnog.

LiteON rules !!!
(moje subjektivno misljenje na poslu sam imao Pioneer 110, a komsija rabi NEC 4550 i oba su teska robija u odnosu na LiteON)

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL eh 01.07.2007. 23:53 #22730

status: user
broj poruka: 537
Gde mogu da pogledam u win-u da li radi u pio modu ? Kabal na koji je nakacen je dosao uz moju plocu (msi k8n neo2) tako da sigurno nije stari ata33 .) nazalost :)

Mozda su NEC i Pioneer bili dobri i imali neke dobre serije optickih uredjaja, ali trenutno je LiteOn u odnosu na njih izmislio dvdrw :)

Ovaj LiteOn20A1P je isti kao i tvoj samo sto je tvoj SATA verzija a cenim da mu je firmware malo noviji od mog. Mozda ga i on zeza ko ce ga znati, moram da cackam :)

Tnx za post :)

Ako nekome sine jos neka ideja sta moze da bude neka javi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Prosto 02.07.2007. 01:10 #22731

status: user
broj poruka: 4163
Neispravan ti je dvdrw, tutni ga na reklamaciju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu malo detaljnije 02.07.2007. 10:06 #22736

status: user
broj poruka: 104
Kako mislis odbija da radi?A mozes da vidis u kom je modu tako sto ces da odes u device manager,IDE ****** controlers,pa onda na primarnu ili sekundarnu granu,i pod Advanced settings pogledaj Transfer mode za Device 0 (to ti je master) ili za Device 1(to ti je slave) sta stoji.Ako stoji Ultra DMA 2 (to bi trebalo za rezac da stoji osim ako nije ATA 66) onda je u redu ili bilo koji Ultra DMA mode,a ako stoji PIO e onda imas nekih problema sa inicijalizacijom rezacha na relaciji Windows-IDE kontroler ....
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Previd jednog magarca 02.07.2007. 13:18 #22747

status: user
broj poruka: 537
PRVA stvar koju sam pogledao kada sam ustanovio da rezac ne radi je - ide kabl, da nije slucajno 40-zilni i nije. Onda sam posumnjao na sve ostalo..i tako se ja fino drndam 2 dana do malopre kada sam slucajno pogledao taj isti ide kabl kad ono- obican stari 40zilni.... e stvarno sam magarac a uz to sam i slep kod ociju :) Dakle, problem je resen a glupost je pravio ide kabl koji nije podrzavao UDMA transfer (taj kab je 80-zilni ondnosno ima 80 provodnika) vec je to bio obican 40-zilni ata33 kabl. Ako se neko susreo sa slicnim problemom neka prvo pogleda cime je vezan opticki uredjaj sa plocom :) i to 2 puta neka pogleda :)
Inace, dok nisam provalio zbrku oko kablova, dvdrw je neke diskove uspevao da procita, cak kao i da kopira mada ono sto se kopira sa njega bude samo prazan folder a onda posle par minuta izbaci gresku koja kaze da ne moze da kopira fajl zbog I/O greske. Glup problem...
Mozda ce moje glupavo iskustvo biti nekome od pomoci :)

Hvala svima na postovima .)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan da i ja dodam za Lite On DVD RW 02.07.2007. 21:04 #22759

status: user
broj poruka: 33
Uzeo sam ga polovnog na oglas iz neke skole kompjutera pre dve godine i radi bombona, ali sam zato brdo Pionira losih video, sto ne mora nista da znaci...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs