Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Mreza za 3 racunara sa izlazom na net
STRANA 1 OD 1
ACID666 Mreza za 3 racunara sa izlazom na net 05.07.2007. 19:42 T4910

status: user
broj poruka: 21
E ovako... Imam 3 kompjutera, 2 pc-a i laptop, do sada sam povezivao oba pc-a preko hub-a pa iz hub-a preko router-a na internet. E sad zelim da povezem laptop preko wireless-a (ad-hoc) na jedan od kompova, pa da preko njega koristim internet.
Ali sam naisao na par problema.
1. Kada sam pravio mrezu izmedju kompa i laptopa nikako ne mogu da aktiviram wireless na kompu. Na laptopu imam dugme koje ga aktivira, i odmah pretrazi okolinu u potrazi za mrezom. A na kompu, sve radi, osim sto nece da se aktivira i nadje mrezu. Daje mi poruku: Make sure the wireless switch on your computer is on. Ja nikako ne mogu da provalim gde se to pali.
2. Kada stikliram opciju da preko wireless-a delim internet konekciju, on dodeli staticnu ip adresu na kompjuteru, cim dodeli taj ip, mene router ne pusta na internet. Dok onaj drugi komp koji nisam dirao i koji nema staticnu ip adresu radi sasvim normalno, sto je i bilo za ocekivati.

Osnovna ploca na pc-u je ASUS P5B Deluxe, a laptop je Amilo Li1718. Oba operativna sistema su XP pro SP2.
Wireless na pc-u je 802.11g a na laptopu 802.11b, predpostavljam da to nije mnogo vazno jer sam procitao da su oni kompatibilni.
Ako neko zna gde postoji uputstvo kako to sve da konfigurisem neka mi da adresu, ja jos nisam uspeo da nadjem takvo uputstvo.
Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
brdardusan re 05.07.2007. 20:07 #22971

status: user
broj poruka: 12


pobaj da vidis da li ti radi wireless na kompu koji se povezuje sa lap topom d:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 05.07.2007. 20:32 #22974

status: user
broj poruka: 3529
Kao sto rece, prvo istestiraj samu wireles kartu na kompu(da li uopste radi), sasvim je normalno da ti komp dobija staticnu IP adresu(i treba), pisano je o ovome ihaj haj puta. Proveri u sekciji za umrezavanje i naci ces brdo odgovora, da ne pisemo ponovo!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ACID666 re 06.07.2007. 01:09 #22993

status: user
broj poruka: 21

Hvala vam mnogo! :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Wireless router 06.07.2007. 01:29 #22995

status: user
broj poruka: 9384



Uzmi neku wireles router, ZyXEL, TO_Link... bilo koji, nemoj da s e zazas sa kompom i wireless kartom na njemu. Na ovu temu imas bas dosta postova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 06.07.2007. 02:07 #22998

status: user
broj poruka: 711
Moj savet: Batali share konekcije preko kompa... Uzmi bilo koji AP, prikaci ga kablom na ruter i onda podesi da se svi WL klijenti kace preko njega... Mozes da koristis DHCP sa rutera...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ACID666 ..... 06.07.2007. 03:29 #23003

status: user
broj poruka: 21
Uspeo sam da povezem laptop i pc preko wireless-a, jedino me jos zeza router, jer cim dobijem static ip adresu kad ukljucim share, on izgubi vezu s internetom. Jos mi ostade samo da nadjem nacin da nateram router da radi s tom adresom, a to je izgleda najzeznutiji deo. Nigde na net-u nakon 3h trazenja nisam nasao step by step uputstvo, sto bi za mene bilo najbolje i najlakse resenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 06.07.2007. 09:50 #23014

status: user
broj poruka: 3529
Kada ti nije aktiviran share na kompu i kada ti radi net koji mu dolazi sa routera, pogledaj koji mu je Default Gateway i Preferred DNS server, i kada aktiviras share, i dobijes fiksnu IP, ti onda rucno ukucaj Default G. i Preferreed DNS s. i vidi da li ce ti onda raditi!

A mozes i zaobilaznim putem da delis konekciju sa lap topom, bez aktiviranja share-a, jednostavno skines neki od programa za proxy(ccproxy) i pokrenes proxy na kompu, a na laptopu samo podesis internet konekciju i eto, imas net!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs