Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Celeron M 380 1,6Ghz 1mb cashe na klasicnu 478 plocu???
STRANA 1 OD 1
Stripy Celeron M 380 1,6Ghz 1mb cashe na klasicnu 478 plocu??? 05.07.2007. 21:41 T4911

status: user
broj poruka: 4163
Da li je ne.ko prepravljao doticni procesor da pasuje na obicnu soket 478 plocu i da li je to izvodljivo. Pomenuti primerak ima jedan pin pomeren sa drugog u prvi red nozica
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ja imao drugi slucaj, pinovi su bili kompatabilni 05.07.2007. 22:02 #22984

status: user
broj poruka: 5696
Sa nekog Schneider laptopa koji nije radio, smo probali da li je CPU otisao (neki mobile S478 1.6GHz) i turili ga na neku Asus SiS microATX plocu, to je u principu bio isti procesor, sve na AUTO...nisam ni na VCORE pazio...on je potpuno pasovao?!


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Zar nije Asus... 05.07.2007. 22:10 #22987

status: user
broj poruka: 718
...imao neke adaptere za M procesore da bi radili na obicnim plocama ?...Cini mi se da je to bilo prosle godine aktuelno pred izlazak C2D procesora,jer su mobilni c2d izasli pre obicnih...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grobSM da li neko .. 05.07.2007. 22:16 #22988

status: user
broj poruka: 76
..ima ASUS CT479 Mobile to Desktop ADAPTER ?
ako ima pishite grobljanski@gmail.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Ja imao drugi slucaj, pinovi su bili kompatabilni 06.07.2007. 00:24 #22992

status: user
broj poruka: 4163
:: Sa nekog Schneider laptopa koji nije radio, smo probali da li je CPU otisao (neki mobile S478 1.6GHz) i turili ga na neku Asus SiS microATX plocu, to je u principu bio isti procesor, sve na AUTO...nisam ni na VCORE pazio...on je potpuno pasovao?

Znam, ja imam P4 mobile 2ghz koji ima isti raspored pinova i fercera na obicnoj ploci, medjutim ovaj ima malo drugaciji raspored pinova bas kao sto rekoh
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peramornar RE P4 mobile 2ghz 13.08.2007. 02:41 #25339

status: user
broj poruka: 37
Imas pravo sto se tice pomenutog procesora.
Ali to je prva generacija P4 Mobile(sa 512 MB kesa) koja je imala isti raspored nozica kao standardne 478 ploce,za razliku od sledece generacije sa Centrino jezgrom ili Dothan sa 1 ili 2MB kesa (iako se vodi pod istim imenom -m478socket),a koje nikako nisi mogao da upases u isti ako nisi imao adapter tipa CT479(koji inace radi samo na par modela Ausovih ploca) ili ploce sa socketom za te procesore(i dalje ima da se kupe na eBay- znatno su skuplje i redje od istih sa klasicnim 478 slotom)
Ali ti hoces da ubacis celeron M380 koji je iz Centino generacije ,tako da je konacan zakljucak :mrka kapa
Jedino ako ne znas koji je za sta pin na procesoru pa da zbudzis nesto
P.S Celo objasnjenje imas na wikipeda.org
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs