Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
E ovo jos nisam probao...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 E ovo jos nisam probao... 05.07.2007. 22:48 T4913

status: user
broj poruka: 718

...kablovski internet...
Elem, imam modem (motorola sb5101e) ,koji dobih od drugara i zelim da probam cable internet...
Mejtim ja imam kds kablovsku tv ,a kod nijh vazi pravilo da je u Smederevu besplatan internet(64k) , ali se od njih mora kupiti modem uz koji se dobija i disk sa drajverima i verovatno parametrima za instalaciju...A sad i pitanja:
1)Ako nemam disk ili ga kopiram da li mogu da se `svercujem` ili moram da kupim modem...
2) Ako mogu da se `svercujem ` dajte mi neke pristupne parametre(imam wireless,pa mi ovo deluje normalno) ili se to radi nekako drugacije...
3) u Sd-u su se mnogi zalili na viruse,verovatno ne postoji serverska zastita ili nesto sl. pa mi predlozite da li da instaliram linux ili win 2000 (cuh da nije los za ove stvari) , a ako da onda sta...
Hvala svima unapred, nadam se da nisam ko po obicaju smorio , ali me ovo bas zanima ...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nisam neki strucnjak za mrezu, ali 05.07.2007. 22:56 #22990

status: user
broj poruka: 5696
koliko znam uz te modeme (u okviru ROMa i njihovog servera) imas fixne parametre koje provider prepoznaje i koje aktivira. Na vrh mi jezika kako se to zove, ali ne mogu se setiti...tako, da koliko znam ne pomaze ilegala

Sto se tice VIR, instaliraj najnoviji Eset NOD32 i nasteluj sve module na max. Ovime si i vise nego zasticen...mozes instlairati i C.O.M.O.D.O. FireWall, vazi za bolje!!!


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Imam ja Nod... 05.07.2007. 23:46 #22991

status: user
broj poruka: 718

...i odlican mi je bar za wireless je odradjivao posao ok...ali me naplasise da na kds-u ne vrsi posao jer na svakih mesec dana ljudi instaliraju ponovo sistem jer ih razbuse virusi, volim ja da se zezam sa instaliranjem novih sistema ,ali kad ja to `ocu ,a ne kad oni (virusi )to kazu tako da cemo videti sta ce da se desi... Sutra mi stize disk sa podatcima pa ako proradi ,oh yeah ,ako ne tu su druge opcije , a pre godinu dana sam visio na modemu...Bas sam bezobrazan...Nego ako neko ima KDS kablovski net neka kaze kako je ...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne moze 06.07.2007. 01:33 #22996

status: user
broj poruka: 9384



Provajder pusta iskljucivo MAC adresu modema koji prodaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Kablovski 06.07.2007. 07:51 #23008

status: user
broj poruka: 1004
Posto sam korisnik KDS-ovog kablovskog od decembra 2005. prenecu ti par iskustava:

Da bi ti uopste funkcionisao moras da ih zoves i procitas MAC broj sa nalepnice koju dobijas uz modem (mislim da je jedna i zalepljena sa donje strane modema) i modem ne moras da kupis kod njih
Parametri se podesavaju automatski (postavis da ti sam nadje IP adresu)
E postoji verovatnoca da prestaju sa dodavanjem novih korisnika zbog prebukiranosti mreze (nezvanicno sam cuo da je link za celo SD svega 2MBita ???)...

U pocetku je sve radilo O.K. (surf,P2P), da bi poslednjih godinu dana radilo po principu toplo-hladno (prevashodno mislim na P2P, tj. torrent klijente), koji rade npr po 2-5 sati dnevno(ovo znam jer mi je jedna masina stalno ukljucena)
Pozitivna stvar je sto mozes da preko modema umrezis 2 masine i obe dobijaju ip adresu od provajdera, mada je protok izmedju njih dosta mali (oko 500KB/S)

Sto se tice virusa nemam problema (koristio sam Kaspersky, a sad NOD32+filseclab firewall) tako da mi sistem traje i po vise od godinu dana (menjam ga samo kad menjam komponente), a masina koju koristim iskljucivo za download je bez antivirus zastite i radi bez ikakvih problema duze vreme (WinXP, celleron 500, 64MB RAM).

To je otprilike to...ako imas jos pitanja, reci...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd jos nesto.. 06.07.2007. 07:57 #23009

status: user
broj poruka: 1004
Kada povezujes preko LAN-a, driveri ti ne trebaju, potrebni su samo pri povezivanju USB kablom, a i mogu da se skinu s neta (mislim da za LINUX i Vistu 64 ne postoje driveri, tj. bar ja nisam mogao da ih nadjem)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Kablovski 06.07.2007. 08:03 #23010

status: user
broj poruka: 568
::
:: Da bi ti uopste funkcionisao moras da ih zoves i procitas MAC broj sa nalepnice koju dobijas uz modem (mislim da je jedna i zalepljena sa donje strane modema) i modem ne moras da kupis kod nji
:: Parametri se podesavaju automatski (postavis da ti sam nadje IP adresu
:: E postoji verovatnoca da prestaju sa dodavanjem novih korisnika zbog prebukiranosti mreze (nezvanicno sam cuo da je link za celo SD svega 2MBita ???)..
::

2Mbit = 16 korisnika od 64kbit, sto bi znacilo da se u celom Smederevu moze nakaci samo 16 modema sa po 64k ??? tesko da ce biti da je tako!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Kablovski 06.07.2007. 08:54 #23012

status: user
broj poruka: 7761
@Ludi
Koju ti matematiku koristis, 2046/64=32, samo duplo omanuto.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

::
:: 2Mbit = 16 korisnika od 64kbit, sto bi znacilo da se u celom Smederevu moze nakaci samo 16 modema sa po 64k ??? tesko da ce biti da je tako!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ne moze 06.07.2007. 10:52 #23021

status: user
broj poruka: 5696
E, to je ono cega se nisam mogao sinoc setiti: MAC, brate, MAC...


- C H A M E L E O N -

::
::
::
:: Provajder pusta iskljucivo MAC adresu modema koji prodaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Hvala svima... 07.07.2007. 00:05 #23084

status: user
broj poruka: 718

...bar sam sada razjasnio neke stvari ,pa cu da se javim kako fercera...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs