Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kako da koristim isti XP na ploci sa drugacijim chipsetom??
STRANA 1 OD 1
peramornar Kako da koristim isti XP na ploci sa drugacijim chipsetom?? 07.07.2007. 08:28 T4929

status: user
broj poruka: 37
Imam sveze instaliran XP na hardu od 80GB koji radi OK na ploci sa Intelovim(845)chipsetom , U medjuvremenu sam nabavio noviju plocu sa ViA Apollo P4X333 chipsetom gde sam hteo samo da prebacim hard na tu noviju ,ali desava se da nece da se digne sistem (plav ekran,obori ga odmah pri dizanju itd...).Vratim ga na staru (Intel) plocu i sve radi normalno.
Pretpostavljam da je u pitanju klanje drivera za plocu
Pitanje:dali postoji neka caka da se to odradi bez obaranja -formatiranje sistama (mozda da kopiram OS sa programom iz system tools-a`files and settings transfer wizard`)? ali pretpostavljam da sa tim kopiram i drajvere za plocu
P.S Ovo mi se desavalo i ranije kada sam probao sa slicnim plocama (Intel VS VIA),ali me sada mrzi da opet obaram sistem posle 7 dana.
Hvala na svim odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvelebx ... 07.07.2007. 08:40 #23097

status: user
broj poruka: 11
Postoje varijante ali su krajnje nesigurne i mogu da ti prave probleme u daljem koriscenju takvog os-a i ne savetujem ti takvu varijantu...nema druge udri svezu instalaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 07.07.2007. 09:01 #23098

status: user
broj poruka: 568
zvanicno moze ali nezvanicno to tesko da ce radi

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 07.07.2007. 10:10 #23101

status: user
broj poruka: 3529
Jedino ti ostaje da probas da na kompu na kome radi(intel cipset) pobrises sve drajvere(bukvalno sve), i onda takav sistem probas na toj drugoj mashini, pa ako prodje proslo je!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 07.07.2007. 11:57 #23103

status: user
broj poruka: 5696
Sto rece ShonE, deinstaliras sve grane contolera, bridge, ACPI...sve, pa onda DriverCleaner alat...pa tek onda swap. To je dosta zamoran i pipav posao, lakse je i bolje dici novi XP. Bice brzi, stabilniji i koliko toliko sveziji od ovog tvog, makar za par dana!


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pirana Moze da radi...uradis repair Windowsa 07.07.2007. 13:07 #23111

status: user
broj poruka: 7


ali ne na prvom nego na drugom ponudjenom ekranu.
Samo to ti traje isto kao da i instaliras WIN...i slazem se sa kolegama da ce najbolje da ti radi svez WIN.a ne neki iskrpljen.
Pozdrav od Zorana
https://www.serviskompjutera.co.sr
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @Pirana 07.07.2007. 14:12 #23123

status: user
broj poruka: 5696
novi kadar, dobrodosao, kolega!!! Nice site...


- C H A M E L E O N -

::
::
:: ali ne na prvom nego na drugom ponudjenom ekranu
:: Samo to ti traje isto kao da i instaliras WIN...i slazem se sa kolegama da ce najbolje da ti radi svez WIN.a ne neki iskrpljen
:: Pozdrav od Zoran
:: https://www.serviskompjutera.co.s
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladenk ... 07.07.2007. 17:09 #23129

status: user
broj poruka: 89



a da uradis repair windowsa kad prebacih hard na drugu plocu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic repair 07.07.2007. 19:58 #23139

status: user
broj poruka: 609

uradi repair kao sto ti rece pirana...znaci ne na prvom screenu nego na drugom...traje isto koliko i instalacija win-a ali ti ostaju svi programi...i radice to lepo....a ima cak i opcija bez repair...znaci obrises drivere (bez restarta) onda bacis hard na taj drugi komp (ili plocu) ...win ce se dici 99% ..ubacis nove drivere..i the end

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646120.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs