Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
csrss.exe ???
STRANA 1 OD 1
madafaka csrss.exe ??? 28.10.2012. 02:16 T49318

status: user
broj poruka: 141

Gledam u Windows task manager-u,klinknem da vidim sve procese kao administrator,i vidim da mi je 2 ova csrss.exe rade, jedan trosi oko 1.780k memorije,a drugi 10.600k. Malo sam zbunjen posto sam citao po netu da bi trebalo da radi samo jedan servis,i da je u slucajevima ako rade dva moguce da je jedan virus...iako mi nod 5 nista ne pronalazi.
Da li je moguce da me je neko hakovao i da je postavio u taj servis neki mali hak sa serverom preko kog on moze da pristupi i da mi ceprka po kompu..? Razlog za sumnju je bio to sto sam nesto gledao na desktopu,i odjednom mi se boja taskbara promenila da svetlo plavu,a inace je crna boja...to sam zapazio jel uvek kada startujem 3dmark to mi se izmeni na default...sta vi mislite ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
madafaka pogledajte... 28.10.2012. 02:23 #450266

status: user
broj poruka: 141


Da li i kod vas radi 2x ovaj proces.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 28.10.2012. 02:30 #450271

status: user
broj poruka: 2998
Mozda ti 3dmark gasi aero zbog kompatibilnosti, nisam siguran, ne pamtim kada sam ga zadnji put pokretao.

Takodje mozda ti se desilo da ti je nesto drugo u pozadini ugasilo aero tj promenilo temu, neki update, ili ti se jednostavno zaglupeo drajver.

Elem, taj proces moze biti vezan za trojanca, ili neki virus, ali ako nemas usporenja, zagusenost neta i slicne simptome najverovatnije ti je sistem cist ALI ako zelis da budes siguran preskeniraj recimo sa Malwarebytes Antimalware-om i/ili jos nekim antivirusom jer ni jedan nije 100% efikasan, pa cak ni nod (koji je inace moj favorit i kroz koji mi jos nista nije promaklo)

A ako i dalje budes paranoican a komp se bude ponasao cudno, opicis mu jedan format, just in case :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tata02 ... 28.10.2012. 02:54 #450268

status: user
broj poruka: 845
Ради, не брини. Поздрав и лаку ноћ!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nod.. 28.10.2012. 07:20 #450272

status: user
broj poruka: 6643
Nod je moj najšupljiji i najinertniji antivirus od svega dostupnog šta sam probao, ali, nisi naveo da koju verziju nod-a imaš i da li je ažurirana. Ako jeste, skoro nemoguće da je to virus, jer taj se zvao Nimda.XX (razne varijante), koji nod jeste propuštao nekada davno, ali, ooooddaaaavno ne propušta. Osim, ako imaš neku praistorijsku neažurnu verziju, što, s obzirom da zevaš u taskmanager, ne bih rekao.
I, pošto kod mene nema dva, klikni na oba i proveri im lokaciju, MORA biti u C://Windows/System32
Ako nije, onda je virus..... šta god od noda imao, pa onda lepo, piči po malwarebyte-u u safe modu full scan, i, ako preživi, isključi NOD skoroz, instaliraj besplatnu Aviru ili AVG ili... i preskeniraj u safe modu i to je to.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 28.10.2012. 12:09 #450296

status: user
broj poruka: 1372
http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=48007&forid=23&katid=6


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
madafaka re 28.10.2012. 13:16 #450307

status: user
broj poruka: 141



@Pisko nod antivirus 5,sa update-om...skenirao sam sa malwarebytesom i nema nista. Sve je cisto.

@JovanZ Skinuo malwarebytes skenirao iz safe moda,nista nije nasao.Inace i ja koristim nod,i nikada nisam imao nikakvih problema..

Citao sam dosta o tom csrss.exe po netu i ljudi bas svasta pisu,uglavnom ja sam cist,pa sledeci put ako nesto posumnjam ide format c :) hvala na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chip objašnjenje 28.10.2012. 14:16 #450316

status: user
broj poruka: 113
imaš aktivna dva korisnika (usera), jedan si ti drugi administrator i na svakog idlazi po jedan tebi problematičan servis. Ako isključiš opciju da ti pokazuje za sve korisnike onda ćeš videti samo svoj.
Uživaj sve je ok kada je csrss.exe u pitanju, bez njega ne bi mogao da otvaraš više prozora iste aplikacije i još štošta. Pun naziv je The Microsoft Client Server Runtime Server subsystem.
Moguće da neko od hackera ili virus makera napravi takav fajl, ali onda nećeš u susednoj koloni imati objašnjenje (description) već će biti najverovatnije prazna.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs