Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Zamrzavanje???
STRANA 1 OD 1
smiljkok Zamrzavanje??? 10.04.2005. 11:30 T495

status: user
broj poruka: 1
S.O.S
U bilo kakvoj igrici (pa i onoj daleko manje zahtjevnijoj od ove dole navedene konfiguracije npr. Porte Royal 2, Far Cry), dolazi do zamrzavanja slike i zvuka kao i misa i tastature sve dok ne pritisnem dugme "reset" kada se sistem podigne i do novog pokretanja igrice ne pravi probleme. Na sta od mojih komponenata da sumnjam ili bolje pitanje sta bi moga biti problem ???
P.S
do softvera ne bi trebalo da bude problem, komp mi je svjeze formatiran (OS Windows XP Professinoal Service Pack 2) a procesor su mi vec jednom mijenjali zbog istih "simptoma".

Konfiguracija:
Motherboard: GIGA-BYTE 7NF-RZ nForce 2 SPP+MCP
Processor: AMD Sempron(tm) 2200+,MMX,3DNow,~1.5GHz
Cooler: DATA TITAN 3200+
Memory: 2x256/400MB DDRAM NCP (Dual)
Graphic Card: ASUS RADEON 9600 SE 128MB (ATI Novi Drajveri)
Sound Card: Creative SB Live! Wave Device
HDD: Western Digital 40 GB [WDC WD400BB-00DEA0]
DVD ROM: HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B (LG 16/52x)
CD RW: HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (LG 52x32x52)
Modem: Intel(R) 537E
Napajanje: KME ATX 350W
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horB Memorija 10.04.2005. 15:48 #1316

status: user
broj poruka: 9

Mozda je memorija u pitanju, u biosu probaj podesiti memory frequency na 100%, ako tako ne ide probaj na auto. A ne bi bilo lose i da pretestiras memorije sa npr: GoldMemory(mozes ga naci na sledecoj adresi:http://www.goldmemory.cz) ili slicnim programom.
Na kolikoj temperaturi ti radi proc?
Moze biti i graficka, to mozes proveriti i tako sto je prebacis na probu u drugi(ispravan) komp.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 10.04.2005. 17:36 #1317

status: user
broj poruka: 210


1. smrdi mi na drajvere i DX9 (run>dxdiag)
ako nije
2. proveri ovim redom:
-procesor, program prime95 torture test small fpu
-memorija, Prime95 torture test blend test
-graficka, 3DMark (bilo koji 2001,2003,2005)
3. ako sve ove testove prodje (NE SMRZNE SE, NITI PRIJAVI GRESHKU) onda je najverovatnije preslabo napajanje, koje naravno nisi napisao koje je i od koliko Vati. Treba da ti je min 400W ovo kinesko sranje ili Brand od 360W.
Ljudi cesto zanemaruju napajanje kao stavku, a ona je kod vecine ovakvih stavri izvor problema.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 11.04.2005. 15:43 #1321

status: user
broj poruka: 210


dopuna za 1.:
Reinstaliraj direct X (samo ga pregazi, ako je OK, instalacija ce biti gotova za 10 sekundi), pa drajvere, ako su ti originalni, stavi Omega drajvere, skini sa:

http://www.omegadrivers.net/

ja ih koristim na Radeonu 9550 i uspeo sam da ga kloknem do 9600 Pro (to ne moras da radis) i bolji su od originalnih, stabilniji, plus ima vise opcija.

Probaj obavezno
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sava016 Definitivno memorija 27.04.2005. 11:27 #1402

status: user
broj poruka: 4

Sava016

" NCP " je najgora memorija i najeftinija koju sam ikada video.Od 20 memorija 16 ne rade...Provereno " katastrofa " ...Proveri sa GOLD MEMORY
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tozic Odgovor 18.05.2005. 02:02 #1527

status: user
broj poruka: 8

Toza - Beograd

1. Proveri DirectX (verzija mora biti 9a, 9b ili 9c za novije igrice)
2. Kao sto kolega kaze, napajanje je zanemareno, a ono jedino moze biti uzrocnik neispravnosti BILO KOJE komponente racunara.
3. Tvoja ploca podrzava rad FSB (sistemske magistrale) na brzini 166x2MHz, tj 334MHz. Proveri da li je mozda ploca overklokovana, tada dolazi do zagusenja na samoj FSB (ako je postavljena da radi na brzini od 400MHz).
4. Takodje proveri memoriju. Bez obzira sto je ona u rangu 400 trebala bi da bude postavljena na 100% prema FSB, tj. da radi na 333MHz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs